Fizikus normál IQ-val?
Természetesen lehetsz fizikus. Miért kellene ahhoz zseninek lenni? Ez is egy szakma, amit el kell sajátítani, és utána lehetsz benne nagyon jó.
Attól, hogy nem fogsz mondjuk új, eddig ismeretlen összefüggéseket feltárni és saját törvényeket alkotni, még végezheted a munkádat lelkiismeretesen és megfelelően.
Még átlag alatti IQ-van is elvégzik a fizika szakot, csak megfelelő szorgalom kell hozzá. (Természetesen ugyanez a szorgalom átlag feletti IQ-val is kell :D)
A fizika szakhoz nem IQ kell hanem szorgalom, kitartás és elhivatottság. Ha meg már elvégezted akkor pláne nem fontos, akkor inkább az kerül előtérbe hogy mennyire tudsz együtt dolgozni másokkal, mennyire vagy kreatív, mennyire vagy nyitott új dolgokat tanulni stb.
Lehet hogy nem te leszel a következő Hawking, de a fizikusok túlnyomó többsége nem az. Pláne az alkalmazott fizika: itt főleg berendezéseket terveznek, programoznak, fejlesztési projekteket menedzselnek, ez már félig-meddig mérnöki terület.
Mert egyébként Hawking a fizikatudásával lett elismert, és nem az ismeretterjesztő munkásságával? :) Ugye pont ő volt az, aki azt írta a könyvében, hogy minél több képlet van benne, annál kevesebbet adsz el belőle. Miközben a fizika pont hogy a világban megfigyelt jelenségek absztrakt általános megfogalmazása.
Fizikusnak lenni is csak egy munka, híres vagy szakmailag megbecsült fizikusok meg nem feltétlenül a legokosabbak, hanem akik a legjobban tudják eladni magukat.
A valóság sokszor teljesen más dolgokat jutalmaz, mint a formális oktatás során elsajátított készségek.
Lehet, hogy a kortársak között te vagy a legjobb, de mennyire tudsz csapatban dolgozni?
Akkor tisztázzuk, mit is jelent az IQ!
Az IQ tesztek feladataira általában sok helyes megoldás lehet, ugyanakkor azt a megoldást fogadják el helyesnek, ami a legkézenfekvőbb. Most nem akarok példákat mondani, remélem így is érted. Tehát azoknak magas az IQ-juk, akik a leginkább kézenfekvőbb (a legtöbb embernek beugró) megoldást a leggyorsabban megtalálják. Persze ez is szép teljesítmény; nagyon magas szinten hozni azt, ami az átlagnak elfogadható, de valóban ez kell az igazi alkotó munkához? Nem inkább az olyan meglátások visznek előre a tudományos életben, ami másoknak egyáltalán nem nyilvánvaló? Szóval a magas IQ biztosan nem hátrány egy kutatónál, de a zseniális ötleteket biztosan nem jelzi előre. Persze az is igaz, hogy igazán zseniális ötlete jó ha egy van egy embernek...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!