Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ki tehet a globális klímaválsá...

Ki tehet a globális klímaválságról? Kik okozták ezt a globális felmelegedést?

Figyelt kérdés

Az utolsó három év nyara irgalmatlan hőgutában zajlott. Itt közép európa közepén sosem volt ilyen hőhuta. Az orosz állami ünnepre műhavat kellett hozatni, mert 100 éve először nem esett semmi. Mindehol áradások, természeti katasztrófák. Kik tehetők felelőssé elsősorban ezekért?


-Nagyvállalatok a mohóságuk miatt ? A co2 kibocsájtó cégek ? A tudósok, mert nem figyelmeztették időben vagy nem elég eréllyel az emberiséget? A lobbizóknak, tanácsadóknak, akiket zsebre tettek a gazdagok? Mégis kik tehetnek az egészről?



2019. dec. 31. 16:54
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
79%

Van itt probléma bőven.

Mindenekelőtt a "klímaválság" majdnem annyi féle, ahány ember beszél róla. Soha senki nem egyeztetett, hogy akk "ezt meg ezt a jelenségcsoportot" ezentúl klímaválságnak nevezzük. Tehát a hozzáállás is attól sokféle, hogy ki mit képzel annak.


A klíma nem állandó, mióta a föld létezik és van klímája. Csak egy példa: bizonyított, számtalan nyomát találták, hogy a Szahara még nyolcezer évvel ezelőtt is erdős terület volt (például ezért van a sivatagok alatt annyi olaj).


A klíma változását (még a kicsit is), rengeteg tényező befolyásolja, közülük elsődleges a naptevékenység változása. Aztán, mivel a föld is változik, ezért állandó napsugárzás esetén is megváltozna ettől a klíma. De - nagyon ritkán - érkezik az űrből is némi "anyag", elég drasztikus eredménnyel. Lásd a dínók... És természetesen az utóbbi időben az ember is belépett a fontos alakítók közé.


Egy változást mindig a legfontosabb tényező határoz meg, ezt befolyásolja erősségi sorrendben a többi tényező. Azt is szem előtt kell tartani, hogy e tényezők változnak az időben, és ha éppen erősítik egymást, a hatás sokkal nagyobb, mintha néhány hatás a másikakat gyengíti.

Vitathatatlan a nap elsőbbsége. Fontos a föld változása, amely a mélyben lezajló folyamatok felszínre kerülésekor lesz meghatározó. A St. Helen kitörése például sok hónapra volt hatással az amerikai kontinens környékén. Az utóbbi időben (pár száz éve de leginkább mostanában) az ember technikai tevékenysége egyre nagyobb befolyásoló tényező.


Ami itt lényeges, az ember olyan gyors mértékben növeli a beavatkozást (a természethez képest), hogy azt a természet nem tudja kompenzálni ebben az ütemben. Emiatt nő egyre jobban az emberiség felelőssége. Felelős és fegyelmezett magatartással anélkül, hogy kényelmét jelentősen feladná, sokat tehet azért, hogy az ütem kisebb legyen, ezáltal ki lehet találni kompenzáló tényezőket is. De ebben az ütemben semmi esélye az embernek. Ez a legnagyobb felelőssége.

Hogy kié? Nagyjából az egész emberiséggé, persze eltérő mértékben, és főszabályként minél iparosodottabb, annál inkább.

2020. márc. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
62%
Az emberiség parazitaként éli fel a bolygó tartalékait, szennyezi a lehető legtöbbféle módon már több ezer éve. Az is csoda, hogy ennek csak most kezdjük érezni a negatív hatásait.
2020. máj. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
30%
Senki. Természetes dolog, hogy a Föld klímája folyamatosan változik. Ezt olyan hatások befolyásolják, amihez képest elhanyagolható minden, amire az emberiség képes. Az ember olyan mértékben járul hozzá a klímaváltozáshoz, mint egy lepkefing a szélviharhoz.
2020. jún. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
69%

"a melegedés 10000 év alatt zajlik le, vagy érdekes módon tökéletesen korrelálva az iparosodástól, 100 év alatt"

A melegedés a Naptevékenységgel korrelál.

2020. jún. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
56%

A felelősség közös, nem érdemes bűnbakot keresni. Attól függően, hogy ki hol él és milyen körülmények között, más-más módon, de mindenki hozzájárul.


A kutatók évtizedek óta (30-40 éve!) szajkózzák hogy baj van, csak mindenki tesz rá magasról, mert rövid távon kényelmetlenséget okozna változtatni. A hosszútávú következmények belátásához meg fel kéne nőni, de sajnos az emberiség kollektíven kb. egy 6-8 éves gyerek belátásával bír.


Persze, mindig lehet egy-egy kutatót vagy tanulmányt találni, aki nem ért egyet, és a neten/TV-ben hajlamosak előretolni az ilyen véleményeket, gyakran azzal az álságos érveléssel, hogy mindkét oldalt meg kell hallgatni. Csak tudományosan nagyon nem korrekt, amikor egyenlőként mutatnak be két ilyen véleményt, legalábbis, ha a kimondott cél a tudomány jelenlegi állásának bemutatása. Egy valóban reprezentatív TV-s vita így nézne ki. :)


https://www.youtube.com/watch?v=cjuGCJJUGsg&feature=youtu.be..

2020. jún. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
26%
mi, leginkább a fölösleges termékek gyártása, és azoknak gyártása
2020. jún. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
59%

Javarėszt a gyárak. Vegyiüzemek.

Főleg kína ės india.

Őket nem ėrdekli a Föld!

Utánna jön Amerika a sorban.

Hiába tuljuk túl ezt a globális felmelegedės dolgot.


Ėsszerűen kėne használnia az emberisėgnek a már lėtező technológiát.


De az üzletpolitika nem ezt teszi.

"Lásd repülőgėp forgalom.

Egy nagy boing repülő egy út alatt 10-20 tonnányi kerozint ėgt el a lėgtėrben. Ugyanennyi távon egy öreg rozoga dízelmozdony is csak negyedennyit.

De sokkal több súlyt szállít. "Csak ugye az lassabb..

Az embrreknek meg Minden kell! De azonnal!

2020. jún. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
63%

mi, akik miatt irtják a fákat

azért vágják irtják ki az őserdőket hogy mi tudjunk kávézni és pálmaolajos ételeket enni

2020. jún. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
81%
Például aki ide írogat az mind felelős, kivélve ha egy burgonyával tölti a telefonját egy barlangban és arról írogat, napjait meg kőeszközökkel történő vadászattal tölti.
2020. jún. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
78%

Csakhogy a vadászat is befolyásolja a klímát. A krokodil és a fülemüle is. A gond az, nem tudjuk, ki milyen mértékben. Sőt, azt se, két krokodil ugyanolyan módon és mértékeben-e.


Mindegy, ha ezer dolog befolyásolja, egyeseket sorba lehet rendezni a befolyásolás mértéke szerint, mások legalább hozzávetőleg elhelyezhetők a sorban. És ha az éppen ismert első és utolsó között milliószoros a különbség, az utolsót nem vizsgáljuk. Ha egyiket képesek vagyunk befolyásolni, másikat nem, akkor az egyiken akarunk változtatni, a másikat megfigyeljük, hogy képben legyünk. Ezért fontos a naptevékenység, mint előkelő (eslő) helyen álló ok. Ezt azonban csak megfigyelhetjük, hogy kiszámíthassuk, jövőre mire számíthatunk. HA viszont egy hatalmas ipari tevékenység vagy környezetszennyezés van előkelő helyen (van!), akkor ezt nemcsak vizsgálni, de megváltoztatni szükséges. Ami viszont az utolsó régiókban tanyázik, majd akkor foglalkozunk vele, ha megmutattuk, ez a hely is jelentős befolyást gyakorol.

Mindet a mértéke, és a rá való hatásunk képessége szerint kezeljünk. Ekkor adunk adekvát választ a saját sorsunk alakulására. Ami, ha akarjuk optimális, ha akarjuk, halálos.

2020. júl. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!