Ki tehet a globális klímaválságról? Kik okozták ezt a globális felmelegedést?
Az utolsó három év nyara irgalmatlan hőgutában zajlott. Itt közép európa közepén sosem volt ilyen hőhuta. Az orosz állami ünnepre műhavat kellett hozatni, mert 100 éve először nem esett semmi. Mindehol áradások, természeti katasztrófák. Kik tehetők felelőssé elsősorban ezekért?
-Nagyvállalatok a mohóságuk miatt ? A co2 kibocsájtó cégek ? A tudósok, mert nem figyelmeztették időben vagy nem elég eréllyel az emberiséget? A lobbizóknak, tanácsadóknak, akiket zsebre tettek a gazdagok? Mégis kik tehetnek az egészről?
Talán kérdezzünk meg egy szakembert, aki a témával foglalkozott nem keveset:
GLOBÁL CĖGEK.
Kína , India , Amerika..
Na meg a repülő ės hajózási társaságok.
El ne hidd hogy a dohányzó emberek ės egyėb hülyesėgek...
Mėg nem is az autók. Csak hát ugye ezeket látjuk ezeket lehet elővenni. Ezek csak kissebb szmogokat okoznak a városban.
Az igazi problėmát az iparosodás alapozta meg.
Ezt tovább fokozta a kereskedői termelői társadalom ami termėkeit eldobóra gyártotta. Ezzel az embereket folyamatos vásárlásra kėnyszerítve. (Vegyėl vegyėl vegyėl!!)
Ės itt belėpett az iparba az Usa mellė Kína ės India. Ök termelik mindenfėle környezetvėdelmi előírások nėlkül a legtöbb termėjkeket.
"Viszont ezeket el is kell szállítani.
Így több járműre van szüksėg. Repülőgėpek Kontėnerhajók Kamionok. Teljesen felpörögtek a dolgok az utóbbi 30 ėvben emiatt.
Erre rájön mėg az a dolog hogy mindenki autót akar aki idáig biciklivel járt.Ės indiában Kínában sokkal több ember ėl.
Persze az esőerdőket a korrupt vezetők a fa eladásból beėrkező pėnzek miatt szemethunynak ės engedėllyeket állítanak ki mega fakitermelő cėgeknek.
Igy a füst egyre nő ,a bolygó tüdelye fogy...
Senki sem kényszerít egy pisztolyt a fejedhez tartva hogy "vegyél vegyél vegyél!!!"
Végső soron te veszed meg a terméket, te élvezed a nyugati jólét kényelmét, és te élsz 100x olyan ökolábnyommal mint amit a bolygó elbír. Miattad is profitábilisek a cégek.
Tehát mindenki nézzen magába kicsit. Mert ez a szar miattunk van. Amíg élvezzük a kényelmet, változás sem lesz.
Jelöljünk ki egy bűnbakot !
Arra fogjuk az összes hibát, ő az oka mindennek! Verjük jól meg, törjük kerékbe..! Ez a módszer már jól bevált évezredek óta. Elődeinknél is. És megkönnyebbülést hoz ha jól elagyabugyáljuk a bűnöst... ;)
A modern emberi civilizáció lehet a vesztébe rohan, ha nem találunk átfogó megoldást.
Több kimenet lehetséges:
1. Ha sikerül globális megoldást találni, akkor alkalmazkodunk kisebb-nagyobb veszteségekkel.
2. Nem sikerül geoengineerig módszert találni, így a következő évtizedekben súlyos nehézségekkel nézünk szembe. Több százmillió ember halhat meg, lokális háborúk törhetnek ki, de a civilizáció fennmarad.
3. Nem sikerül megoldást találni és komolyabb globális háború alakul ki. Az emberiség nagyrésze kihal, de a civilizáció romjain még elkezdődhet egy újjáépítési folyamat.
4. A háború nukleáris háborúvá fajul, a bolygó Fallout világához hasonlít majd, a világ emberi népessége akár pár tízezer főre zsugorodhat, bunkerekben. A civilizáció újjáépítése kérdéses.
5. Olyan nukleáris háború tör ki, amiben a hidrogénbombák hatására nukleáris tél alakul ki. Ekkor van esélye, hogy a teljes bolygó lakhatatlanná válik így a fajok nagyrészét is magunkkal rántjuk. A bolygó lakhatatlanná válik tövv évtizedre. Minimális túlélőcsoport maradhat, és alkalmazkodó fajok.
6. A végső holokauszt. A nukleáris tél hatására minden ember állat és növény kipusztul a bolygón. Csak a mikrobiális és nagyon ellenálló élet marad fent.
Szerencsére azért az utolsó verziók esélye csekély. Tippre, egy nehéz időszak előtt állunk, és 100 milliók halhatnak meg, de a civilizációnk túléli.
" Itt közép európa közepén sosem volt ilyen hőhuta. "
Az Időképen, a hőmérsékletadatra kattintva meg lehet nézni, hogy mikor volt a napi melegrekord.
Nyáron, mikor megdöntöttünk egy napi rekordot, akkor is megnéztem. Az aznapi előző rekordon kívül abban a hónapban még volt vagy 7-8 nap, amikor a melegrekordot egy 1910-es évekbeli év tartja. (De volt '40-es és '60-as évekbeli rekord is.)
Azt leírásokból is tudjuk, hogy az 1910-es években nyaranta több évben is 40 fok fölötti hőmérsékletek voltak.
És az is tény, hogy akkoriban még csak kevés időjárásállomás volt, az akkori emberek többsége még életében nem látott hőmérőt. Ebből adódik a feltételezés, hogy sok akkori melegrekordot csak azért tudunk manapság megdönteni, mert most minden bokornál mérünk, anno meg csak egy pár helyen az országban, és ahol a korabeli melegrekord volt, ott pont nem mértek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!