Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vajon lapos lenne a föld,...

Vajon lapos lenne a föld, tényleg egy világméretű átverés része lennénk?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekesek ezek az érvek és valóban elgondolkodtam ezen


[link]


2019. dec. 31. 11:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Nem világméretű, de eléggé kicsiszolt gondolatként tálalják a hülyeséget, tehát elég sokan vevők rá. Sajnos bármi másra is.
2019. dec. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Ez egy szelekciós módszer, így válogatják ki a csökkent értelműeket a teljes népesség közül.
2019. dec. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

60+ iq és némi logika kell hozzá, hogy az ember tudja, hogy nem lapos a föld.

Az is csak a felvilágosodás után elterjedt tévhit, hogy a (sötét)középkori emberek laposnak gondolták a földet, már az ókori emberek is tudták, hogy gömbölyű. Egész egyszerűen, mert bot egyszerű megfigyelésekkel, mérésekkel bizonyítható, mi több még a föld kerületét sem nagy ördöngösség kiszámolni a mérésekből(Eratoszthenész i.e.230 ~ 40 000km).

2019. dec. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazt a cikket látjuk? Ebben egyesével leírják, miért marhaságok a lapos-föld érvek.

Mi a kérdés? :))

2019. dec. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 TappancsMancs ***** válasza:
63%

Ha tárgyilagos akarsz lenni, akkor nézz utána annak, hogy milyen módokon bizonyítható a Föld gömbalakja. Van rá több egyszerű módszer is és persze önállóságot igényel olvasgatás helyett. Néha kicsi számolást is, vagy egy egyszerű kísérlet elvégzését.


A gond a téves bizonyításokkal van. A számadatok pontatlanok szoktak lenni, és a méréstechnika is pontatlan, így simán lehet valamerre csalni vele.


De csak egy nagyon egyszerű példa. Hogy lehetségesek ilyen felvételek, hogy a hajók eltűnnek a látóhatáron?

[link]

[link]


Van egy torony Torontóban, a CN Tower.

[link]


Ez az öböl túlpartjáról is látszik és pedig csak félig meddig. Az öböl partján lakóknak íg ez nem kérdés, de tény, hogy nem ott lakik mindenki.


[link]


Ha beírod a google-ba, hogy Torontó Olcotból, nyilván angolul - Toronto from Olcott, akkor láthatsz képeket, arról ahogyan eltűnik a torony alja.


[link]



Itt az öböl google mapon (széttörheti a hosszú linket a gyk, ezért részekben tettem be):


[link]


3%BClt+%C3%81llamok/Toront%C3%B3,+Ontario,+Kanada/@43.4


91928,-79.5543193,10z/data=!3m1!4b1!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x89d486


c0eb2169ab:0x54aca098767ecf66!2m2!1d-78.7147571!2d


43.3378336!1m5!1m1!1s0x89d4cb90d7c63ba5:


0x323555502ab4c477!2m2!1d-79.3831843!2d43.653226

2019. dec. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Bubuka508 ***** válasza:
95%
Az is bolond, aki ilyet kérdezni tud. De ha kiprovokálják az ilyenek, hogy marhaságra marhasággal válaszoljon az ember, az ugye nem tetszik? Különben már leírtam, hogy a földgolyón belül van egy másik gömb, sokkal nagyobb átmérőjű a külsőnél. A Hold meg sajtból van, ezt Bergendyék is tanúsítják. Jól van így? Vannak még valakinek kétségei?
2019. dec. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%

Megint egy lapos Föld kérdés. Megint egy régi válaszomat ismétlem:



"Egy vagyok a geoid-Föld összeesküvők közül. Meg akarunk óvni titeket.



Ha kiderülne, hogy lapos a Föld, 20 km magasságig rögtön teleragasztanák plakátokkal az égbolt kristálygömbjét.



Igyál Cucu Kólát! Szavazz rám! 20% árleszállítás, most vegyen fegümcli-nyéldugót! ....



Ezt látnátok az ég alján.



Nagyobb magasságokra lézerprojektorokkal vetítenének. Az ablakodon a Hold helyett az általad leginkább utált politikus pofája világítana be.



-Jólét, és biztonság nekem, és a haverjaimnak. Szavazz rám!



- - - -



Most, hogy lelepleztem geoid összeesküvést, a hitelesség kedvéért küldök egy képet magamról:



[link]

2019. dec. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
16%
Kérdező, szerintem itt nem fog összejönni a 100 ingerült komment. :)
2019. dec. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%
Én már azt sem értem, hogy mi lenne ebben az összeesküvés. Addig világos, hogy emberek kisebb-nagyobb csoportja szeretné, ha azt gondolnánk, hogy a Föld gömbölyű, miközben lapos. Csak azt nem értem, hogy mit nyernek ezen, miért jó ez nekik. Mert engem, és gondolom az emberiség nagy többségét nem túlzottan érdekli a Föld alakja, nem tűnik túl lényeges kérdésnek egy ember életében.
2019. dec. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 dellfil ***** válasza:
83%

A Föld(!) nem lapos. Egyébként nem ezt akartad kérdezni? : "Vajon (HA) lapos lenne a föld, tényleg egy világméretű átverés része lennénk?" Mert így "picit" mást jelent. :) Vagy így akartad kérdezni? : "Vajon lapos lenne a föld, (ÉS) tényleg egy világméretű átverés része lennénk?"

Erre a kérdésre: Igen, lapos Föld mellett (de nem az!) világméretű átverés lenne elhitetni az emberekkel, hogy a Föld gömbölyű. (A "geoidozás" már csak hab lenne a tortán. :D)

Mivel azonban annyi közvetlen, és közvetett bizonyíték szól a Föld gömbölyűsége mellett, ezért az átverőknek baromi könnyű dolga lenne. :D Minden adu náluk van.

A cikkben utolsóként említett "érv" igaz. Persze ha a Földnek nem lenne légköre, akkor nem hoznák fel "érvnek" a laposföldesek, mert akkor valóban eltűnne a horizont mögött a komp. Viszont VAN légkörünk. A légköri fénytörés miatt (egy baros oxigén-nitrogén keverék fénytörése) megnő a "horizont" távolság. Ez az utolsó bekezdés magyarázata.

Csak érdekességképpen megemlíteném, hogy ha nagyságrendekkel megnövelnénk a légköri nyomást, mondjuk ezer barra, akkor úgy látnánk, mintha egy tál közepén állnánk. A horizont magasabbnak látszana, mint ahol állunk. :) Akkor nem laposozás menne, hanem az, hogy egy kupában, vagy serlegben élünk... :DDD


dellfil

2019. dec. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!