Tesztek vmit a környezetvédelemért?
A nagyobb barkácsáruházakban ki lehet dobni a rossz izzókat és a lemerült elemeket!
A gyógyszertárba visszaviszem a lejárt vagy számomra haszontalanná vált gyógyszereket!
Szelektív hulladékgyűjtőbe viszem amit lehet!
Veszekszem a kukásokkal mikor hanyagul végzik a melójuk(Néha csupa szemét utánuk az utca)!
Egy nagy táskával járok vásárolni,hogy minél kevesebb műanyag zacskót kelljen elhoznom!
Próbálok szelektíven hulladékot gyűjteni, nem dobom el a szemetet, energiatakarékos izzókat vásárlok, használok (a LED-el még várok, drága és még nem az igazi (ahogy az energiatakarékos sem a régi izzó (de ott jelentős az energia mentés). Viszont az áramot eszem :S a számítógép miatt. De klímát, ventillátort, elektromos melegítőt nem használok. Spórolok a gázzal (ami lassan luxuscikk lesz :P ), vízzel... Tömegközlekedek, néha biciklizem.
Ami felróható, elemeket kukába dobom, igaz olyan keveset használok (órába, távirányítóba), hogy nahhh.... Tudom hogy ki a kicsit nem becsüli... Elektronikus dolgokat is rutinból a kukába dobom. De igazából (még) eszembe sem jut hogy a tönkrement hajszárítót, elvigyem egy boltba. Amit lehet kiszuperálok belőle a többi mehet a kukába. De ez még sztem nálatok is hasonlóan működik. A hűtőt, meg nyilván nem tudom a kukába beletenni. Gyógyszereket is a kukába. De mivel évente 2-t kapok be, nem gyűlik fel értelmes mennyiség amivel visszamenjek a boltba (max egy levél, amit úgy is mindig elfelejtenék magammal vinni).
Nem is tudom mik szoktak még lenni. Nem használok nagyon vegyi anyagokat amiket aztán a vécén át a természetbe ürítenék (nah jó az étolaj ezek közé tartozik).
A múltkor viszont érdekes eseménynek voltam a tanúja. A Greanpeace kampányolt a Deák téren (mint sokat). Volt időm gondoltam megállok nekik, aláírok, vagy kérdőívet töltök vagy felvilgosítást hallgatok vagy amit kérnek. És mit kértek? Pénzt. Igaz nem sokat (úgy emlékszem 140Ft/nap). Totál kihűltem a dolgon. Mai világba mindenkinek pénz kell :S, amin nem meglepődök, de úgy gondoltam egy ilyen szervezet, nem ilyennel próbálja jobb útra téríteni Pest lakosságát. Nah meg amikor kiderült, hogy a kérdező fizetésért dolgozik (ergo én fizetem az "útonállót"?).... Én totál azt hittem hogy a GP tagok elhivatottságból teszik a dolgukat (amellett hogy van munkahelyük). De az említett tag egy diák volt, aki ezzel próbláta magát fenntartani, nah meg a szórakozását, talán diákszervezeten keresztül, 0 elhivatottság... gondoltam megosztom veletek az eseményt. Nesze neked környezetvédők.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!