Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Összefog valaha a világ a...

Összefog valaha a világ a környezetvédelemért?

Figyelt kérdés
...egyelőre nem úgy néz ki! Én szerintem soha! Azok a nagyvállalatok, akik tesznek érte és nagy összeget áldoznak rá, csak a médiában való szereplés hajtja, és az ingyen reklám.
2010. júl. 13. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az is valami. Ha ezzel lehet őket ösztönözni, akkor ezzel lehet. Azt szerintem nem lehet elvárni, hogy valaki "megvilágosodik" és egyszer csak "jó útra tér", főleg nem a nagyvállalatok vezetőitől. Ők a profitnak élnek.
2010. júl. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg pont egymás "megvilágosodás" felé terelése lenne az egyetlen értelmes megoldás. Az nem szegül szembe senkivel, és kellő létszám elérésekor már a szennyező lesz a szembeszegülő. Ez kicsit a szabályokon is változtat. Megéri mindünknek rászánni az időt arra, hogy globál áttekintésben is gondolkodjon akár természetes körforgásról is.
2010. júl. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól látod, nem fog. Ugyanis az emberek abból az alapvetően hibás elgondolásból indulnak ki, hogy ők nem a természet részei. Pedig de. Ugyanúgy van ám szaporodási ösztön, mégha más néven nevezzük is, ugyanúgy mindenki gazdag akar lenni (sok erőforrást birtokolni), ezért verseng más fajokkal és fajon belül stb. Magyarul oké, hogy 1-1 ember képes ezeket a viselkedési mintákat áthágni, de faj szinten nem sok esély van rá. Ez amúgy irónikus, elég eszünk van, hogy megértsük mit csinálunk, és túl kevés, hogy tegyünk ellene:D
2010. júl. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Na méregzöldek...ma már a környezetgazdálkodásnak sokkal nagyobb értelme van mert a környezetvédelem hála az elvetemült védőknek teljesen elvesztette a lényegét...
2010. júl. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Most már abban sem hiszek, hogy az olajömlést egyáltalán meg akarják-e állítani, vagy várják, hogy jól felmenjen az ára. Borzasztó az emberek hozzáállása, szörnyülködnek milyen katasztrofális az időjárásunk, de azt hiszik nem tehetnek ellene. Sőt mintha mindenki tudná mi történik a Földünkön, de mindenki másra vár, ha a cselekvésről van szó.

A kis embereknek, nekünk kell elkezdeni, és szerintem ha másképpen nem megy akkor igen is keménynek (sötétzöldnek) kell lennünk, mert az életünk múlik rajta.

2010. júl. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem mert a pénz az fontosabb + az emberek önzőek.Úgy vannak vele kit érdekel világ sorsa,mire tragikusra válik a helyzet addigra ők már nem fognak élni
2010. júl. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Bár álláspontommal ellentétes azért rengeteg dolgot sosem veszünk a számításainkba.Egyébként nagyon szép dolog hogy mi,magyarok is probálunk(néhányan) "tenni ellene" mi azok közé tartozunk akik viszonylagos biztonságban vannak.

-Amennyiben felemelkedne a vízszint(persze tudjuk hogy ez nem ennyiből áll) India és más,túlnépesedett terület is elsülyedne, ami milliók-(akár milliárdnyi) halálához vezet, és etikai szempontból ezt nem szabadna megemlíteni, viszont ők is adnak az üvegházhozhatáshoz(még mindig használják az angolok által behozott mozdonyokat), és kevesebb helyet kéne kiszolgálni(bár kevesebb lenne a megközelítőleg ingyenes munkaerő)

-az USA néhány városa is erre a sorsra jutna-ami a tovább csökkentené a kibocsátást.

-emiatt persze az emberek elkezdenének rettegni, emiatt még kevesebb a kibocsátás

-és én feltételezem hogy az Antarktiszi jég alatt kőzetrétegek vannak,csak nem véletlenszerűen került pont oda a jég(gondolom láttatok már Pangea stb feltételezett térképét)(ami egyébként jó ideig kihasználatlan lenne, mert mivel nincs termőtalaj->nincs ültetés->nincsenek városok)



Szintén elvileg az édes és sósvíz keveredése miatt az áramlatok átalakulnának,megszűnnének stb-amihez nem értek, ezért inkább nem is szólok hozzá


Tehát így, bár legjobb az lenne ha maradna a környezetünk ahogy van, a következő méter után visszaszorulna a szén-di/mono+minden-oxid kibocsátás.Ha meg nem akkor van +1 kontinensünk.(Ez a halottakat, és rokonaikat gondolom rettentőmód vigasztalni fogja.)


Bocsánat:

-minden helyesírási hibáért

-hogy regényt írtam

-és az egyéni látószögért

2010. júl. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

(tényleg át kéne olvasnom amit írok mielött elküldöm, mert így hülyeség sok dolog,remélem az olvasó tudja értelmezni mire gondoltam pl.:a víz alá kerülés helyetti elsüllyedést)


-Bocsi

2010. júl. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Majd akkor, ha olyan mértékű globális tragédia fog bekövethezni, ami kivétel nélkül mindenkit érint. Akkor TALÁN, hatalmas betűkkel TALÁN egy időre megjön az eszünk.
2010. aug. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!