Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az égitestek tömegvonzásából...

Az égitestek tömegvonzásából adódik az, hogy egyszer a földet bekebelezi a nap?

Figyelt kérdés
Vagy a föld a holdat? Azonban úgy olvastam, hogy a hold elvileg távolodik.
2019. nov. 16. 11:59
1 2
 11/14 EagleHUN ***** válasza:
0%

"Vagy a föld a holdat? Azonban úgy olvastam, hogy a hold elvileg távolodik."


Ez így van az árapály jelenség miatt gyorsul és távolodik.

2019. nov. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 EagleHUN ***** válasza:
39%

Ja igen a napnál kihagytam a gravitációs hullámok keletkezésének hatását a föld keringése során.

Keletkeznek, de a föld nem egy nagy tömeg így ez teljesen elhanyagolható és jelentéktelen hatás!

2019. nov. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 LeonScottKennedy ***** válasza:
0%

Mi ez a sok hosszadalmas válasz?

Elég lett volna egy annyit írni, hogy igen.

Még akkor is, hogyha nem, mivel a Nap előbb alakul vörös óriássá.

2019. nov. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
50%

A kérdés szempontjából közömbös hogy a Nap egyszer vörös-óriás lesz, és a Föld pályája belül lesz a felfúvódott Nap légkörében. A Föld ekkor sem fog megsemmisülni, ugyanis annyira ritka lesz a Nap külső övezete, hogy olyan ritka vákuumot jelenleg egyetlen egy földi laboratóriumban sem tudunk előállítani. A Nap tömegének kb 1/4-de fog kitágulni egy mostaninál lényegesen nagyobb, több milliószoros térfogatúvá. Persze ez a nagyon ritka anyag még a Napnak tekinthető, mivel termodinamikailag egyensúlyban van, és gravitációsan is összetartozik. A Földdel az fog történni, hogy ez a több ezer fokos plazma szépen lefújja a légkört, ha lesznek akkor még óceánok, akkor elforralja, és szép ropogósra sül az egész bolygó. A vége az lesz, hogy középen ott marad a majdnem naptömegnyi fehér-törpe, és körülötte meg ott keringenek a megsült kőzetbolygók, esetleg a Jupiter szilárd magja, ami a feltételezések szerint egy nagy darab gyémánt.

A kérdező által feltételezett effektus, miszerint a Föld szépen bespirálozik egyszer a középpontba, létezik. Mivel a Föld enyhén elliptikus körmozgás végez, gravitációs hullámok formájában sugároz ki némi energiát, és veszít a perdületéből. Az effektus olyan gyenge, hogy ebből kifolyólag évente kb egy proton átmérőjének negyedével spirálozunk be a Nap felé, ugyan úgy, ahogy minden spirálozik be a galaxisban a központ fekete lyukba. A fehér-törpe Nap sorsa az lesz, hogy egyszer kihűl, és fekete-törpévé változik. Ennek az időintervalluma 1000 milliárd év. Jelenleg rengeteg fehér-törpe van a világegyetemben, de egyetlen fekete-törpe sincs, mert még nem olyan idős az univerzum hogy kialakulhatott volna ilyen objektum. A Föld valószínű majd egyszer a fekete-törpévé vált Napunkba fog belezuhanni, úgyhogy nyugi, van még pár ezer milliárd évünk ezen izgulni.

2019. nov. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!