Hányszor annyi energiát állíthatna elő egy magfúziós erőmű, mint egy atomerőmű?
Figyelt kérdés
Ugye 1 kg urán annyi energiát biztosít, mint több ezer tonna szén eltüzelve... de ezzel egyenértékű tömegű anyagból (deutérium és trícium a leghatékonyabb, ha jól tudom) magfúzióval mennyi uránnak megfelelő energia keletkezhet?2010. júl. 17. 20:21
1/17 anonim válasza:
Ez az, amit még nem tudunk teljesen. Az addig oké, hogy mennyi energia szabadul fel, de hogy ezt milyen hatásfokkal tudjuk hasznosítani, az a kérdés. Egyébként már van fúziós erőmű, csak deficites. TOKOMAK-ra keress rá.
2/17 anonim válasza:
De az nem úgy megy hogy termelek korlátlan hőenergiát mert azt át is kell villamosenergiává alakítani ahhoz pedíg nem lehet tetszőleges nagyságú generátort építeni annak határai vannak. Nem lehet és nem is érdemes túl nagy erőművet építeni.
3/17 anonim válasza:
A sokszorosát adja, de nem az igazi előnye - hanem az, hogy nem a pár % uránt tartalmazó ércekért kell leásni km mélységbe - hanem vizet kell hozzá merni akármelyik pocsolyából.
4/17 anonim válasza:
" hanem vizet kell hozzá merni akármelyik pocsolyából"
Na te aztán értesz hozzá!Nem tudod mi a Deutérium és a Trícium?
5/17 anonim válasza:
ma 21:09
Azért egy 2GW-s erőműblokk gond nélkül el tud menni.
Aki pedig írta, hogy elég pocsolyából vizet, annak csak gratulálni tudok.
6/17 anonim válasza:
Sok technikai részlettől függ, és mivel még nincs ilyen erőmű (magánvéleményem: nem is lesz, de ez csak magánvélemény), ezért nem is tudhatjuk a pontos adatot. Kb. ugyanakkora nagyságrendre kell gondolni, tehát 10-nél kisebb szorzóra.
7/17 sulfur válasza:
A pocsolya szerintem csak képletes volt. Az aránylag olcsó, és nagy mennyiségű hidrogén miatt. A generátor teljesítmény miért korlátozó tényező? Ha a hőenergiát ugyanúgy gőzképzésre használják, akárhány turbinát és azon keresztül generátort lehet vele hajtani.
8/17 anonim válasza:
Igen, képletes volt.
Mint ahogy az uránból is körülményes szétválasztani az összetevőket - úgy a hidrogénből is.
De hidrogén minden sarkon van - ezen kívül a fúzió maga tiszta folyamat.
9/17 anonim válasza:
Egy uránbányából származó uránércből szerintem nagyságrenddel könnyebb 3-10%-os dúsítású fűtőelemet készíteni, mint H20-ból tríciumot és deutériumot ipari méretekben.
10/17 A kérdező kommentje:
de sima hidrogénből is lehet nem? csak kevésbé hatékony
amúgy azzal tisztában vagyok, miért jobb, az érdekel engem, hogy valamilyen alapegységben mérve hányszorosa lenne egy fúziós erőmű energiatermelése egy atomerőműéhez képest?
2010. júl. 18. 13:59
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!