Lesznek még durva telek a globális felmelegedés mellet?
#10 "Pár éve, azt hiszem, 2016-17 telén az elmúlt 100 év 3. leghidegebb tele volt."
Hát nem. A 2016/17-os tél, bár emlékezetesen hideg volt, a közelében sem volt a harmadik leghidegebb télnek, csak a 28. helyre futotta 1901 óta. (egyrészt a február az átlagnál enyhébb volt, másrészt a zord január is "csak" a 10. leghidegebb január volt 1901 óta)
Ajánlom figyelmedbe:
Ez a baj az időjárás/éghajlati témájú kérdésekkel: hiába tudományok szekció, mégis egy csomó ember megérzésből válaszol.
Ezt a 3. leghidegebb telet valami meteorológiai oldal cikkében olvastam régebben, nem én találtam ki. Valószínűleg mást vettek alapul, máshogy számolták a leghidegebbet.
Pl. nem mindegy, hogy a napi leghidegebb és legmelegebb hőmérséklet átlagából számítjuk a napi középhőmérsékletet, vagy súlyozzuk az egyes órák hőmérsékletével.
De még azt se tartom kizártnak, hogy nem országos viszonylatban írták, hanem csak egy régióról. Erre nem tudok visszaemlékezni.
Itt most nem egy-két szélsőségről beszélünk, hanem egy állandó tendenciáról. Tudok róla, igen, hogy, volt mínusz húsz fok is januárban egy éve. Viszont volt plusz tizenöt fok is - trikóban cigarettáztam január 17-én az ablakban,a napsütésben meg bagzottak a legyek, bár kissé kábán.
Nedves kontinentális éghajlaton ez nagyon nem kéne, hogy így legyen.
De, kell, hogy legyenek ilyenek is időnként a mi éghajlatunkon. 100 meg 200 évvel ezelőtt is előfordultak ilyen telek.
Néhány tizedfokot emelkedett az átlaghőmérséklet, de ettől függetlenül, az időjárás mindig is változékony volt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!