Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van olyan, hogy a csillagászok...

Van olyan, hogy a csillagászok olyan égitesteket figyelnek, amik már nem is léteznek?

Figyelt kérdés
És ha igen, akkor tudják ezt? És ha igen, akkor miből?Szóval néznek egy csillagot, van a körülötte keringő bolygót, ami pl százezer fényévre van. Igen ám, de a csillag/bolygó már húszezer évvel ezelőtt megsemmisült, viszont a fénye az még jön egy darabig ugye. A tudósok lelkendeznek, hogy hurrá, találtunk egy földszerű bolygót, ez remek! Közben meg az már rég belezuhant a csillagába, vagy szétverte egy aszteroida. Tovább gondolva: A jövőben elindulunk egy másik Földre gyarmatosítani, közben az már nincs is ott. Ezen elmélkedek.

2019. szept. 5. 23:18
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Az azt feltételezné, hogy képesek lennénk a fénynél gyorsabban utazni, vagypedig meggörbíteni a teret az űrhajó előtt.


Ha erre képes lesz valaha az emberiség, akkor nem fog számítani, hogy a múltat látjuk.


Ha fénysebességhez közeli kolonizáló hajóra gondolsz mondjuk 10 fényév is brutálisan sok idő... de ha mondjuk sikerülne pár száz év alatt megtenni, az bolygók és csillagok szempontjából pillanatnyi idő.


Az, hogy meddig él egy csillag már kikalkulálható és milliárdos nagyságrendek vannak.

2019. szept. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, például a Teremtés Oszlopainak becézett ködképződmény már valószínűleg nem létezik, vagy másképp néz ki.


[link]


Egy exobolygó megsemmisülése is lehetséges, de nagyon kicsi a valószínűsége. Egy bolygó nem zuhan a csillagba csak úgy hipp-hopp váratlanul. Egy kószáló aszteroida átrendezheti a felszínét, de a bolygó nem semmisül meg.

2019. szept. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, igen, mert ami csillagfényt most látunk, azt a csillag évmilliókkal előbb bocsájtotta ki, csak most ért ide hozzánk. A napnak sem a jelenlegi fényét látjuk, hanem a 8 perccel korábbit.
2019. szept. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Amiket látni az égen, azok 10-100 (óriáscsillagok 1000) fényévre vannak, de még az Androméda-galaxis is csak 2,5 millió fényév... egy csillag kora viszont milliárd években mérhető, és a bolygóütközések se sokkal gyakoribbak. Magyarán amit látsz, az gyakorlatilag 100%, hogy ott is van, és azóta mit sem változott. Kivéve néhány köztudottan halálán lévő végstádiumú csillag, de azokkal meg tisztában vannak, nyilván nem oda indulnának költözködni.
2019. szept. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Wadmalac ***** válasza:
96%

Arra mondjuk fennáll az esély, hogy találunk egy földszerű, élhető bolygót, mondjuk 4 fényévre, elindulunk oda és félúton derül ki, hogy a startunk előtt 2 évvel eltörölte róla a létfeltételeket egy aszteroida. Ez benne van a pakliban.

Előreláthatatlan.

2019. szept. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Szerintem ilyen utazás esetén lennének kidolgozva második és harmadik és stb tervek. Pont azért mivel egy bolygó esetén még lehetséges nagymértékű változás, mondjuk egy aszteroida miatt. És feltehetően meg is vizsgálnál még azt is, hogy hosszabb távon mennyire állhat majd vissza a célbolygó életfeltétel rendszere, mert ha az pár 10 év alatt legalább jelentősen normalizálódik, akkor semmi gond. Max a kezdet nehezebb.


Biztosan készülnének más közeli bolygókkal is, ahova akkor egyből át lehetne startolni, vagy akkor és ott vizsgálnák meg a lehetőségeket. Ott van még az a lehetőség is, hogy út közben vennék észre a változást, mert nyilván képesnek kellene lennie erre is egy ilyen űrhajónak.


Egyébként is a legjobb megoldás az lenne, ha egy több bolygós rendszerhez történne az utazás, elve olyat szemelve ki ahol tényleges lehetőségeket látnak több bolygón, és/vagy azok holdjain is.


Illetve még magának az űrhajónak is gyakorlatilag teljesen önfenntartónak is kellene lennie, ezt igényli az évekig tartó utazás is, tehát akkor sem lehetne elvileg végzetes baj, ha mégis kiesik a cégbolygó. Csak simán néznek másikat.

2019. szept. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Tehát ez ma már nem úgy menne, mint ahogy Kolumbusz elindul lesz ami lesz alapon és már félúton egy szigeten ki kellett kössenek, mart javítani kellett a hajót. Már a holdra szállásoknál is, csak arra az esetre, ha a holdkomp leszállásánál problémák adódnak, csak arra is több mint 10 vészhelyzeti terv volt kidolgozva.
2019. szept. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Alex Fly ***** válasza:
100%

Elég nagy a valószínűsége. A Betelgeuse pl. nagyjából 400 fényév távolságban van és a megfigyelések alapján igen közel van ahhoz hogy szupernóvává váljon. Egészen pontosan a legvégső stádiumban van -sőt igen valószínű, hogy ez már meg is történt.

Azaz ha a Betelgeuse felé nézel, akkor könnyen meglehet, hogy egy ma már nem létező csillagban gyönyörködsz...

2019. szept. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!