Melyk egyetemmel tudnám többre vinni az életben?
Filozófia vagy történelem?
Gondolok itt most arra, hogy melyk adna több tapasztalatot az életre, nem munkahely miatt érdekel...
(pl megváltoztassa a személyiséged perspektivád stb...)
Kérem válaszotokat indokoljátok, mindenkiét szivesen végighalgatom.
Akkor viszi valaki többre az életben, ha a vele történő eseményekre többször tud helyesen reagálni. Ezt a képességet tanulás által megszerzett tudással érjük el.
Csakhogy az életben nemcsak nyelvtani, kémiai vagy biológiai problémákkal találkozunk, hanem mindenfélével. Ezért önmagában ha nyelvészek, vegyészek vagy biológusok lennénk, még nem vinnénk sokra.
Az eredményességhez áttekintőképesség, megértő képesség kell tehát valamennyit szinte minden területből kell tudnunk. Ezt széleskörű művelődéssel érjük le. Más út nincs.
A magam példájából: amikor egyszer összerúgtam a port a főnökömmel, sok mindenből kihagytak. Bizonyos idő után a titkárnő, akivel jóban voltam, zavartan megkérdezte. Hogy lehet, hogy én bejárok a főnökhöz, mindenről tudok, téged mindenből kihagynak, és előbb tudod mint én. Nem tudtam neki elmagyarázni, hogy értem és átlátom a történéseket, ezért ki tudom számítani a következő lépést. Mielőtt még bárki meglépné. Nem jós vagyok, hanem értem a folyamatokat.
Erre nem lehettem volna képes, ha kizárólag a szakmámat ismerem jól.
Felejtsd el az egyetemet, ha élettapasztalatot akarsz. Nem is értem mit gondolsz az egyetemről?
Keress valami jól hasznosítható szakot, és dolgozz szakmai munkát minél előbb. Az majd felkészít arra, hogy kezeld a dolgokat...és nem halsz éhen sem. Elvégre a mostani döntésed kihat az egész életedre.
Egyébként ha csak nem akarsz minden áron tanár vagy filozófia/történész professzor lenni, nincs értelme csak ezért ilyen egyetemre menni.
Kb a 3 legműveltebb ember akit ismerek mind természettudományos/műszaki diplomával és szakmával rendelkezik... a műveltségét a történelem, filozófia és a nyelvek terén autodidakta módon szerezték meg. Nekiálltak olvasni.
Felesleges időpocsékolás ehhez az egyetem...
Én mindakettőtök kommentjével tisztában vagyok, a probléma az, hogy eggyikőtök sem a kérdéssel kapcsolatos választ adott...
1. én értem, azt, hogy nem egyetem kell ahhoz, hogy boldogullj az életben, és el is kanyarodtál a témától.
2. Én olyan tapasztalatokra gondoltam mint például: ha tanulsz harcművészetet akkor, ha verekedésbe keveredsz nagyobb eséllyel megtudod védeni magad. Plusz kiemeltem, hogy nem a munkamiatt érdekel, de te ezt is felhoztad érvként, hogy miért ne menjek egyetemre...
Olyan tapasztalatokra, leckékre gondoltam amit alkalmazni tudok a miindennapokban mint a felljebb emlitett példa...
Köszönöm mindkettőtök válaszát.
Tökéletesen félreértetted. Az egyetem nem feltétlenül szükséges ugyan, de ha megnézed az embereket, többnyire a diplomások boldogulnak jobban.
Viszont semmiféle pofozkodással még senki nem boldogult az életben. Abban a problémában, amit említettél nem az a fontos, hogy erősebb vagy ügyesebb légy, hanem az hogy képes legyél átlátni a helyzetet és megtalálni a legjobb választ. Ami korántsem az, hogy visszaütsz. Ezen felül, az életed hány százalékában akarsz verekedni?
Rosszul képzeled el. Nem az ilyen típusú dolgok visznek előbbre az életben, ezeket az ember szórakozásból csinálja. Az életben csak akkor boldogulsz, ha megérted, ami körülötted történik, és arra helyes választ tudsz adni. Akár az utcán, akár a munkahelyen, de még a családban is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!