Hogy termemtődött a világ?
Nem ilyenre gondolok mint az oregapo fent, vagy a nagy bumm.
Ha isten létezik és találkozom vele az első kérdésem az lenne. Te hogy teremtődtél meg? Megteremtetted saját magad??
"Filozófia, nem tudományos kérdés"
Ha szerinted a filozófia nem tudomány, akkor komoly tájékozatlanság van nálad.
ELTE Bölcsészkar megvan? Ott is oktatnak filozófiatudományt.
Igaz, pontosabban nem természettudomány. Erra viszont ott van akkor bölcsészet kategória. ...de a kérdés mibenlétét vizsgálva inkább vallás.
Mert abból is van vallástudománt MA az ELTE-n. Sőt még doktorit is írhatsz belőle :D
"Ha isten létezik"
Te is feltételesen kérdezed, szóval ez több szempontból is inkább vallási kérdés. Van rá kategória, ahol sorban állnak, hogy válaszolhassanak.
> Hogy termemtődött a világ?
Ha így teszed fel a kérdést, az már magában hordozza a teremtés koncepcióját, tehát azt, hogy valaki – valamiféle intelligenciával, tudattal rendelkező entitás – teremtette, amit általában istennek szoktunk hívni.
> Nem ilyenre gondolok mint az oregapo fent, vagy a nagy bumm.
Itt van egy kis értelmezési probléma. A „Nagy Bumm”, vagy tisztességes nevén az ősrobbanás elmélete nem a világ létrejöttéről, hanem a már létrejött világegyetem fejlődésének folyamatairól szól. Az ősrobbanás elmélete, így a természettudomány, a fizika a világ létrejöttének okáról, hogyanjáról semmit nem mond el, mert tud róla semmit. Maximum félig hipotetikus, félig filozofikus módon lehet tárgyalni ezt a témát.
Nem természettudományos megközelítésben meg mindenféle vallási, ezoterikus tanok vannak, mindenféle falszifikálhatatlan kijelentéssel.
> Ha isten létezik és találkozom vele az első kérdésem az lenne. Te hogy teremtődtél meg? Megteremtetted saját magad??
Teológiai oldalról megközelítve a válasz az lenne egy hívőtől, hogy Isten örök időktől kezdve létezik. Ami rendben is van, Isten megszületésének, megteremtődésének, megteremtésének kérdését áthúzza, csak cserébe számos más kérdést vet fel.
~ ~ ~
Nyilván objektíven nézve a mi kauzalitáshoz szokott gondolkodásunkban a kérdésre nem lehet kielégítő magyarázatot adni, csak olyat, ami egy adott ember számára már elég kielégítő. De lehet ugyanez a magyarázat másnak kevés, további kérdéseket kelt benne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!