Mit gondoltok miért van természetes fogyás fejlett országokban, így Magyarországon is?

Figyelt kérdés

Én azon gondolkodtam, mint a növekedés, a fogyás is természetes folyamat. Túl sokan vagyunk és majd leállna magától egy idő után.

Csak a környezet élhetetlen ennyi ember számára egy helyen.

Mit gondoltok?


2018. júl. 29. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Mert a legtöbb családban 1 vagy esetleg 2 gyerek van.

A szinten tartáshoz ugye az kéne, hogy minden párnak 2 gyereke legyen.

2018. júl. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fontosabb lett az élet élvezete, mint a család.
2018. júl. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
miért, neked kéne akár 1 gyerek is? Naugye. Még egy macskát sem bírnék tartani, annyira idegesít. Egy gyerekre meg egy vagyont otthagy az ember. Van elég afrikai, ők majd megoldják a gondot.
2018. júl. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kapitalizmus alapvetően nem családbarát.
2018. júl. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 2*Sü ***** válasza:

Aki jobb módban él, annak több lehetősége van. Pl. elmehet nyaralni a tengerpartra, elmehet fesztiválozni, elmehet színházba, buliba, egy borkóstolóra, stb… Egy gyerek vállalása lemondással jár, nyilván egy 2 hónapos csecsemőt nem lehet otthon hagyni, és elmenni moziba. Gyerekkel meg nem igazán lehet elvinni. Aki magasabb életszínvonalon él, annak nemes egyszerűséggel a gyerekvállalással van miről lemondania.


Másik oldalról egy magasabb életszínvonallal néha együtt jár egy kicsit intelligensebb, megfontoltabb tervezés. Amíg nincs saját lakás, nincs stabil anyagi egzisztencia, addig van aki azért nem vállal gyereket, mert nem akarja egy albérletben, egy bizonytalan jövőjű munkahely mellett bevállalni. Mert egyedül, vagy a pároddal lehet, hogy könnyebben átvészelsz pár hónap munkakeresést, de gyerek mellett már ez egy kicsit neccesebb.


Aki alacsonyabb életszínvonalon él, annak meg kevesebb a vesztenivalója. Eddig sem volt rá pénze/ideje/energiája, hogy a tengerparton nyaraljon, vagy borkóstolóra menjen, neki kevesebbről kell lemondania. Viszont a gyerekvállalás hozhat némi extra bevételt is alkalmasint, később meg jó is, ha egy idősebb gyerek tud vigyázni, felügyelni egy fiatalabb gyerekre. Az idősebb gyerek segíteni tud a házimunkában, vagy neadjisten – pl. egy mezőgazdaságban dolgozó családnál – akár a munkában is.


> Túl sokan vagyunk és majd leállna magától egy idő után.


Nincs olyan törvényszerűség, ami önmagában ilyen hatást okozna.


> Csak a környezet élhetetlen ennyi ember számára egy helyen.


Pont ellenkezőleg. Nigériában pl. sokkal nagyobb a népsűrűség ( 200 fő / km² ), mint Magyarországon ( 105 fő / km² ), sokkal kevesebb jut az anyagi javakból egy-egy emberre, mégis óriási népességrobbanás történik. Régebben Kínában volt óriási népességrobbanás, és azt is elsősorban az állította meg, hogy a középosztály, majd lassan az alsóbb osztály is egyre jobb módban kezdett élni, már kellett neki hűtőgép, meg tévé, meg autó…

2018. júl. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A vallás hátérbe szorulása és ezzel egy ideűleg az ateizmus elterjedés is közre játszik a vallásokba a családoknak nagy szerepe van. A kapitalista liberális induvidualista világba az egyén érdeke lett a fontos nem a köz. Amiért már picit tenni kénne vagy energiát befektettni azt inkább nem, csak majd amikor idősen ott fog ülni egyedül egy fotelbe akkor mondja milyen szar az élet és nem hagyott hátra semmit. A másik vége meg az hogy azt láttom az emberek túl jó körülményeket akkarnnak a gyereküknek (kapitalizmus nyomása) és emiatt nem válalják mert az gondolják hogy egy gyereknek több 100ezres gépek és kütyük kellenek mert a cégek ezt a látszatott teremtik, peddig egy gyereknek csak egy szerető családra és környezetre van szüksége és egy foci labdára. A másik részét én a nők egyenjoguságába láttom, most a nők nagy % ha körül nézzel a környezetedbe kariert akar na már msot egy karierbe a gyerek nehez fér bele és a nagy célok közben egy megbizható párt találni kihívás mert munka mániás lett. Egy érdekes adatt hogy pl: Angoloknál de már Mo. is több nő jár egyetemre mint férfi innen már nem nehéz belátni hogy milyen tendencia fog fojtadoni. Bár a nőket megértem ebbe a válásos idő szakba. Csak képzeld el hogy mikor gondolkodik legyen ne legyen akkor számolni kell 3évre kiesik az álásából bár többi országba nincsen 3éves gyes de valamennyi év biztosan, utána vissza menni a munka világába szinte lehetettlen tehát kiszolgáltatott a párjának és szerintem ettöl sokan félnek(jogosan) ja és + így nincs nagyon karier mert vagy gyerek vagy állás pár év alatt annyit halad a világ hogy esélye elég kicsi.
2018. júl. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!