Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » ELTE Jogi kar vagy Pázmány...

ELTE Jogi kar vagy Pázmány Jogi kar?

Figyelt kérdés
2010. jún. 12. 21:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%
Ez tényleg egy kérdés?
2010. jún. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
20%
ELTE !!!
2010. jún. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Az Elte az ország legjobb egyeteme, az világos. Bár az utóbbi időkben, azt mondják, csökkent a színvonal.. Vagy nem így van?

De mitől jobb az Elte? Ha a Pázmányt végzem el, akkor kevésbé leszek jó jogász, kevesebbet keresek, vagy kevésbé tudok majd elhelyezkedni? [Dilettáns vagyok bocsi :$ ]

2010. jún. 13. 23:06
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
ELTE, mert magasabb színvonalú és szélesebb körben elismert a képzés.és mert a munkáltató nézni fogja h hol végeztél, és előny lesz
2010. jún. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
51%

nem feltétlenül jobb, de mégis

sok tanár tanít mindkét egyetemen, viszont PPKE-n kell tanulnod mindenfél egyházi f@szságjogot is (néhány kredit per félév) míg eltén gondolom nincs ilysemi, szóval ott ehelyett értelmesebb tárgy van.

2010. jún. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
32%
Mindenhol kb. ugyanazok a tanárok tanítanak, és úgyis mindenki annyit tanul meg amennyit akar, tehát nem fogsz kevesebbet tudni, de a mégis nehezebben találsz esetleg állást, mert van hogy csak olyanokat hívnak be, akik az ELTE-n végeztek. Szóval az ELTE-t írd be szerintem elsőnek (nem tudom ez a rendszer van-e még) én utána Szegedet vagy Pécset tenném ha van rá lehetőséged, hogy más városba menj, utána a Kálolit és legvégső esetben a Pázmányt. De azért évet kihagyni nem érdemes, hogy mindenképp az ELTE-re menj.
2010. jún. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

De mért csak legvégső esetben a Pázmányt? Az egyházi dolgok miatt? Szeged vagy Pécs miért jobb? Én pesti vagyok, és nem szeretnék az ország másik végében koleszos lenni.

Köszi az eddigi válaszokat, várom az egyéb véleményeket!

2010. jún. 20. 23:08
 8/13 Morals ***** válasza:
69%

Elte a legjobb egyetem, olyan előnyt élvez a többi karral szemben (vesd össze a kisebb és sokkal fiatalabb intézményt a Pázmányal), viszont kötött a tanrend panel, és kevés a gyakorlati képzés. A legjobb tanárok viszont itt vannak, ám kb 25-40%-a a Pázmányon is oktat. Vannak tanszékek, pl. a büntetőjog tanszék, aminek szinte teljes mezőnye elte-s tanár is. A vidéki egyetemek mindegyike nagyon jó, nem akarom kiemelni egyiket sem, de önmagában miattuk egy budapestinek lemenni baromság.

Jelöld meg az elte-t, de ne feledd, bármelyik egyetemre is vesznek fel, egy jó állás=kapcsolat, s motivációval és ésszel bármit behozhatsz! Ezt sose feledd, minden rajtad múlik, s aki mást mond, azt magadban nevesd ki és ne foglalkozz vele.

2010. szept. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Sok év kellett ehhez, de ma már belátom, nem jelent semmit, hogy kik tanítanak x egyetemen, mert rajtad áll minden. Van jogszabály, van tankönyv, van jogirodalom, akarat, fenék, ész és átlátás kell hozzá, meg egy motiváló cél. Azért nagyon gáz helyekre ne menj, bár mindenhonnan kerülnek ki nagy jogtudósok.
2011. máj. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
21%
A jogi diploma semmit nem ér a mai világban!
2011. aug. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!