Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A piramisokat hogy építették?

A piramisokat hogy építették?

Figyelt kérdés

Nos , sokan mondják ,hogy ember nem volt képes arra ,olyan pontosan fejlett eszközök nélkül építgetni stb, másik meg ,hogy az Egyiptomi Istenek csinálták.

a ,meg az emberfeletti erő ,ürlények varázslók ,boszorkányok.

írjatok véleményt ,hogy szerintetek melyik a leghihetőbb nem muszáj az én leírt választásaim közül legyen.

Előre is köszi.Szép napot!


2018. jan. 4. 20:53
1 2
 11/12 Wadmalac ***** válasza:
81%

"Ez a tipikus íróasztal mellett kiszámoljuk hogy egy ember átlagban kivág, kifarag, elszállít 80 km-re, beemel egy2,2 m3-es darab követ."

szerintem meg az a tipikus íróasztal melletti számítás, amit fent állt, hogy 5 perc alatt kell egy követ kifaragni, elszállítani és be is építeni. Ilyen rettenetesen rossz példaszámítás után szerintem nem kéne más számítást kritizálni.


"Persze a kereket még nem ismerték, és a legkeményebb fém a réz volt."

Ez igaz. De a görgőt ismerték és nagyon kifinomult réz- és kőszerszámaik voltak, a piramis-építkezéseknél megtalálták azokat az igen nagy műhelyeket is, ahol a gyorsan kopó szerszámokat folyamatosan felújították, újraélezték.


"A bökkenő csak az, hogy a hetvenes évek elején pár száz méterrel arrébb rakták az Abu-Szimbel templomot 50 ország összefogásával, a legmodernebb eszközökkel, darukkal, teherautókkal. 2200 darab kb akkora tömegű kövek-szobrok voltak, mint a piramisban található kövek, állandóan 1700 ember dolgozott 50 országból, és öt évig tartott a művelet. A kövek nagy részét nem kellett megmunkálni, csak szétszedni, áthelyezni 250m-re, nem úgy mint a piramisnál, ahol a nagyját 80 km-ről hordták oda, a 80 tonnás belső gránittömböket meg 250 km-ről."


Igen ám, csak itt egy muzeális értéket kellett sérülés nélkül szétszedni, mozgatni majd helyreállítani, nem pedig sima kőtömbökkel legózni.


"Tehát ezek szerint ezek az egyiptomiak állatira fel lehettek pörögve, mert az Abu-Szimbeli teljesítménnyel mi "csak" az 1700 emberrel, gépekkel, gyémánt szerszámokkal, aszfaltutakkal, kamionokkal, kb 5680 év alatt tudnánk felépíteni."

Mint fent írtam is, a két "projekt" összevetése teljesen alaptalan.


"Ez az eszmefuttatás úgy marhaság ahogy van, tipikus példája amikor elméletben oldanak meg gyakorlati dolgokat."

Ez így van, csak nem arra vonatkozik, amire gondolod. :D


" Tíz ember egy másfél tonnás követ tíz óra alatt tudott megemelni másfél méter magasra, és a kövek megmunkálásához is korszerű anyagokat használtak. A párszor párméteres próbapiramis sosem készült el teljesen, később össze is dőlt magától."

Meg kéne nézni pontosabban ezt a próbát, mert ez a kicsi-nagy analógia nem működik az élet minden területén, illetve marhára nem mindegy, hogy a megfelelő módszereket tippelem, vagy több évszázadnyi tapasztalatból indulok ki, ami amúgy azóta elveszett.

Thor Heyedahl első nádhajója is egy kudarc volt, ő maga jött rá, hogy a régiek sok dologban profibban terveztek tapasztalati úton, mint ahogy ő, modern technikával de az eredetihez képest vázlatosan ismert eljárással. A tökéletes nádhajó-készítési módszert végül is sikerült ősi hajókészítő hagyományokból megtanulnia, hogy-hogynem éppen Egyiptomban.


Szóval

1. ne legyünk olyan nagyra a mi korlátlan technikai képességeinkkel, mert sok téren sok tudást elfelejtettünk

2. ne misztifikáljunk már mindent, amit elsőre nem értünk

2018. jan. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszokat!
2018. jan. 15. 00:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!