Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A piramisokat hogy építették?

A piramisokat hogy építették?

Figyelt kérdés

Nos , sokan mondják ,hogy ember nem volt képes arra ,olyan pontosan fejlett eszközök nélkül építgetni stb, másik meg ,hogy az Egyiptomi Istenek csinálták.

a ,meg az emberfeletti erő ,ürlények varázslók ,boszorkányok.

írjatok véleményt ,hogy szerintetek melyik a leghihetőbb nem muszáj az én leírt választásaim közül legyen.

Előre is köszi.Szép napot!


2018. jan. 4. 20:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Igazából csak az a kérdés, hogy egy piramist hogy építettek meg, mégpedig a Kheopsz-piramist. A többi piramis építését anyaguk, méretük, nyilvánvaló funkciójuk miatt meg tudjuk magyarázni. Két dolog ami sántít a piramissal kapcsolatban: a miért, és részben ebből adódóan, a hogyan. Ugyanis jelen állás szerint a fáraó sírhelyének épült, és ezért az építkezés ésszerű maximális időtartama legfeljebb 30 év lehetett. A gondok itt kezdődnek, ugyanis 30 év alatt még a mai technikával is képtelenség lenne felépíteni, ha meg tovább épült mint 30 év, akkor meg nem lehetett az a funkciója, hogy egy személy sírja legyen. Ezt a 30 évet különben a történészek adták meg, mivel tudták hogy egy fáraó legkorábban 20-25éves korában kerül olyan helyzetbe, hogy az egész birodalmat a síremléke építésére kényszerítse, és ahhoz hogy annak is funkcionáljon, legkésőbb 50 éves korára el kell készülnie, mert abban az időben nem nagyon éltek tovább. Ha időközben meghalt volna, akkor az új fáraó, már a saját piramisát kezdte volna építeni, úgy, hogy valószínűleg felhasználták volna a félkész piramis építőelemeit. A 30 évvel az a gond, hogy amint kiszámította egyszer valaki, 5 percenként kellett volna a helyére tenni egy öt tonnás követ, úgy hogy ebben benne van a kifaragás, hajóval helyszínre szállítás, és a rámpán felgörgetni fahengereken. Az ilyen elméletet csak olyan emberek tudnak kitalálni, akik életükben két téglát nem raktak egymásra, és el sem tudják képzelni milyen fagörgőkön laza talajon tonnás köveket mozgatni. Aztán ott van még a piramis belseje, ami szintén zavarba ejtő: több száz tonnás gránit elemek lézeres mérési hibahatáron belüli megmunkálása, illesztése. Én nem mondanám hogy földönkívüli a technológia, mert találtak félig kifaragott 2000 tonnás gránit obeliszket is, amit nyilvánvalóan emberek munkáltak meg, de mindenképp tovább épült mint egy emberöltő. Ekkor viszont ott a kérdés, minek építették eredetileg. Ebben próbálnak némi magyarázatot adni a számisztikán keresztül, szerintem érdemes megnézni https://www.youtube.com/watch?v=EOvkFLK1fn0
2018. jan. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező: ezotéria kategória.

Hatszor volt már a kérdés, nem nézted vissza, boszorkányokról kérdezel - tehát nyilván ezotériás választ vársz.

2018. jan. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Shai-Hulud ***** válasza:
2018. jan. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Wadmalac ***** válasza:
78%

"A 30 évvel az a gond, hogy amint kiszámította egyszer valaki, 5 percenként kellett volna a helyére tenni egy öt tonnás követ, úgy hogy ebben benne van a kifaragás, hajóval helyszínre szállítás, és a rámpán felgörgetni fahengereken. Az ilyen elméletet csak olyan emberek tudnak kitalálni, akik életükben két téglát nem raktak egymásra, és el sem tudják képzelni milyen fagörgőkön laza talajon tonnás köveket mozgatni."


A Suzuki gyárban másfél percenként gurul le egy új autó a sorról, ebben természetesen benne van szintén minden gyártási művelet a kasztnilemezek préselésétől, hegesztésen át, festés, komplett kocsi összeszerelés, tesztelés.


Fel kéne fogni, hogy a piramisnál is, egy kőtömb öt percenként nem azt jelent, hogy 5 perc a kifaragás, helyre szállítás és beillesztés, hanem hogy 5 percenként követik egymást a kövek, amelyek természetesen egyenként párhuzamosan sokkal több idő alatt készültek el.

Ami 5 perc, az csupán a végleges helyére igazítás.



Amúgy szerintem az 5 perc túlzás, sok történész véleménye szerint ez a 30 év nem a komplett építés volt, csupán egy "előd piramisra" ráhordott emelet, a teljes térfogatnak max. a fele.

Sajnos az ember már több ezer évvel ezelőtt ember volt, a politikai történelem-hamisítás már akkoriban is dívott, tehát a monumentális építkezési adatok eredeti iratai is tartalmazhatnak ferdítéseket. Az istenkirályság eléggé kimeríti a személyi kultusz fogalmát ahhoz, hogy ilyen korabeli történelem-hamisítást feltételezhessünk.

Mag a a piramis belső felépítése meg erősen utal arra, hogy az építés több lépcsős volt, eltérő módon és időben.

2018. jan. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Wadmalac ***** válasza:
69%

"Ha időközben meghalt volna, akkor az új fáraó, már a saját piramisát kezdte volna építeni, úgy, hogy valószínűleg felhasználták volna a félkész piramis építőelemeit."

Nem. Gyönyörűen ráépíthetett az előd kisebb piramisára.

2018. jan. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

A piramis felépítményét átlagban 1 köbméteres, 2 tonnás kváderekből építették, összesen körülbelül 2,5 millió köbméter mennyiségben, azaz ötmillió tonnás tömegben. Az építés technológiája a Sznofru piramisainál már bevált módszerű, ennek lényege, hogy a téglatest alakú kvádereket nem a hagyományos módon, a legkisebb felületű oldalra állítva és döntött szögben helyezték el, hanem a legnagyobb felületű oldalra és vízszintesen. Emellett nem közel függőleges rétegeket építettek, mint korábban, hanem vízszinteseket, minden egyes követ átlapolva helyeztek el egy sík felületen, bár erre csak a külső rétegeknél ügyeltek. Ez jelentősen megnövelte a stabilitást. A belső mag gyengén megmunkált, csak durván tégla alakúra faragott kövekből áll, amely a külső részek felé egyre pontosabb és finomabb faragásúvá válik. A belső részeken a kváderek közti hézagokat kőtörmelék és homok tölti ki. A legkülső kváderek már összecsiszolt felülettel kerültek beépítésre.


Mark Lehner NOVA-projekt nevű piramisépítési kísérlete alapján 12 munkás napi 8-9 köbméternyi sziklát termelt ki. Egy munkacsoport tehát 312 500 munkanap alatt fejezte volna be a 2,5 millió köbméter kitermelését, ami 965 év. Tehát körülbelül 160 munkacsoport (1920 ember) alig hat év alatt kifejthette a szükséges mennyiséget.


Mark Lehner számításainak és kísérleteinek eredménye az volt, hogy 1212 kőfejtő, 1360 kőszállító és 680 kőrakó ember (összesen 3252 fő) elegendő ahhoz, hogy 20 év alatt épüljön fel a nagy piramis.



Ebből már viszonylag pontosan megmondható, hogy napi 7000-7500 köbméter kőanyagot kellett beépíteni, ha csak az évenkénti száz munkanapot vesszük figyelembe. (Illetve a közmunkás kőfejtők és szállítómunkások évente valójában kilencven napot dolgoztak itt, hiszen le kell számítani a dekádonkénti pihenőnapot.) A szakmunkások, akik a csiszolást, a belső helyiségek készítését végezték, az év 324 napját töltötték itt munkával (dekádonkénti egy munkaszünet, valamint az év végi öt isteni születésnap vonódik le). Már csak az a kérdés marad fenn, hogy hány főnyi közmunkással kell számolni: ezen adatnak birtokában megmondható lesz, pontosan mennyi egy munkás napi teljesítménye. Mai ismereteink szerint mintegy 2-3 ezer főnyi közmunkás elképzelhető (az építőmunkások feltárt települése alapján, amelynek mintegy 8000 fős összkapacitása ennyit enged meg), azaz napi 2-2,5 köbméter körüli egyéni teljesítmény mutatható ki - ami egyáltalán nem elképzelhetetlen, hiszen durva átlagban egy köbméteres kvádereket használtak, azaz egy munkásra 2 kváder jut naponta, vagy egy tízfős munkacsoportra 20, óránként kettő.


nkanap, vagyis nem egészen négy év alatt (kétezer munkással sem egész hat év az eredmény!), egyáltalán nem kell a kb. két évtizedes uralkodásának teljes idejét figyelembe venni. Következésképp bőven maradt idő és kapacitás a halotti körzet fejlesztéséhez is, és talán éppen ennek köszönhető, hogy Hufu olyan komplexumot hagyhatott hátra, mely minta- és példaképe lett az összes további halotti körzetnek.


A fenti elméleti számításokra bizonyítékot is találhatunk a Reisner-papiruszon, melynek alapján feltehető, hogy egy munkás napi normája mintegy tíz köbkönyöknyi kő volt. Ez a mennyiség valamivel nagyobb mint 2,5 köbméter, vagyis kicsit több, mint amennyit a fentiekben egy munkásnak számoltunk.

2018. jan. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
15%

Ez a tipikus íróasztal mellett kiszámoljuk hogy egy ember átlagban kivág, kifarag, elszállít 80 km-re, beemel egy2,2 m3-es darab követ. Persze a kereket még nem ismerték, és a legkeményebb fém a réz volt. Így persze könnyen felépíti pár ezer ember 10 év alatt is a nagy piramist, vagy mégsem? Egy ember ezzel a számítási módszerrel, napi egy kő, az 2,5 millió kővel számolva, évente 200 munkanappal 625 ember 20 év alatt tényleg felépíti. A bökkenő csak az, hogy a hetvenes évek elején pár száz méterrel arrébb rakták az Abu-Szimbel templomot 50 ország összefogásával, a legmodernebb eszközökkel, darukkal, teherautókkal. 2200 darab kb akkora tömegű kövek-szobrok voltak, mint a piramisban található kövek, állandóan 1700 ember dolgozott 50 országból, és öt évig tartott a művelet. A kövek nagy részét nem kellett megmunkálni, csak szétszedni, áthelyezni 250m-re, nem úgy mint a piramisnál, ahol a nagyját 80 km-ről hordták oda, a 80 tonnás belső gránittömböket meg 250 km-ről. Tehát ezek szerint ezek az egyiptomiak állatira fel lehettek pörögve, mert az Abu-Szimbeli teljesítménnyel mi "csak" az 1700 emberrel, gépekkel, gyémánt szerszámokkal, aszfaltutakkal, kamionokkal, kb 5680 év alatt tudnánk felépíteni. A vicc az, hogy elvileg 4500 évesek, tehát amit az egyiptomiak a nagyon okosok szerint 600-2000 emberrel 20 év alatt készre építettek, azt mi gépekkel 1700 emberrel még mindig legalább ezer évig építenénk. [link] Ez az eszmefuttatás úgy marhaság ahogy van, tipikus példája amikor elméletben oldanak meg gyakorlati dolgokat. 91-ben egy csapat valóban reprodukálta a piramisépítést, amit bizonyítékként harangoztak be, de a valóságban pontosan bukta volt. Tíz ember egy másfél tonnás követ tíz óra alatt tudott megemelni másfél méter magasra, és a kövek megmunkálásához is korszerű anyagokat használtak. A párszor párméteres próbapiramis sosem készült el teljesen, később össze is dőlt magától. [link]

Én arra szavazok, van még bőven kutakodni a nagy piramis körül, koránt sem lefutott téma.

2018. jan. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

Ez az a film, ami szerint több Húsvét-sziget van, a rák az egy skorpió, a Kheopsz piramis alapterülete nagyobb mint Bp legnagyobb kerülete, és a Föld mágneses pólusa 3000 kilométerrel odébb van mint valójában?


Kiváló forrás!

2018. jan. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%

A tömböket önthették is.


[link]

2018. jan. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%

A piramisokat úgy építették, ahogy az látszik is.

Akkoriban, egy erősen vallásos népet nem volt nehéz sem behülyíteni, sem karhatalommal rávenni ilyesmire. Ennek ellenérte ma már bizonyított, hogy a piramis építői pénzért dolgoztak és kiváltságot jelentett az építkezésben való részvétel.


Maga a munka kétségtelenül monumentális, mérnöki, matematikai emelkedettségről is bizonyságot tesz, de nem képtelenség.

A piramis egyébként is csak kívülről olyan impozáns, a belseje nagyon sok helyen fel van töltve homokkal és kőtörmelékkel. A kövek helyre juttatásához épített rámpa is a piramis részét képezi, ráadásul eleve egy kisebb hegyre épült a mű, amely hegy a teljes térfogat 12-14 %-át kiteszi. Összességében talán ha 1.7-1.8 millió darab, egyenként kb. 1 köbméteres kőből áll az építmény.


A kövek felhordása sem volt akkora feladat, mint azt sokan elsőre gondolják.

Építsünk egy lépcsős piramist:


10x10 négyzet alakú kő legyen az alap.

Erre jön a 8x8-as első emelet, rá a 6x6-os második és így tovább.


10x10 = 100

8 x 8 = 64

6 x 6 = 36

4 x 4 = 16

2 x 2 = 4

1 x 1 = 1


Jól látszik, hogy csak az alapszint és az első emelet megépítésével a teljes kőmennyiség (221 db) majd háromnegyede (164) beépítésre került.


Ez a gúlák jellemzője, sajátossága, ami a szilárdságukat is adja.


Ugyanezek az arányok a nagy piramisnál is, tehát nagy magasságba feljuttatni már csak a kövek kisebb részét kellett.


Az akkori lakosság GDP-jének maximum 1 %-át kellett adó formájában elvonni, hogy a piramis megépülhessen. Ez a mennyiség még a szegényebb rétegek köreiben sem számottevő, olyan, mintha valaki 100 ezer Ft helyett csak 99 ezret kapna kézhez.


A piramis anyaga mészkő, tehát egy kifejezetten puha kőzet, amit adott esetben körömmel is meg lehet karcolni. Ilyen puhaságú anyagot még rézeszközökkel is remekül lehet faragni, alakítani, darabolni. A kitermelést segíti, hogy a mészkő üledékes, réteges kőzet, tehát kiválóan hasad.


Az egészhez nem kellett más, csak néhány jó mérnök, néhány ezer ember és néhány év.


Ha istenek, földön kívüliek építették volna a piramist, akkor sokkal profibb lenne.

2018. jan. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!