Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Eltűnt magyarságunk történelme...

Eltűnt magyarságunk történelme? És ha igen akkor miért?

Figyelt kérdés
Számtalan elmélet van az interneten például arról hogy az Ősbuda a Pilisben volt. No de hova tűnt az a múltunk? És miért tűnt el, talán valamit takargatni kellett?
2017. nov. 17. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Volt egy fazon, -talán ismerős a neve- bizonyos Szent István, aki minden oda nem illő emléket eltörölt, amit csak tudott. Cserébe a nyugati kultúrkör iránti elköteleződést kaptuk tőle. Erre alapul az utóbbi 1000 év magyar kultúrája.
2017. nov. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
Ezert nem kell minden agymenest meg konteot elhinni, ami a neten van...
2017. nov. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
28%

Az első ostobaságot irt! A könyvnyomtatás megjelenése előtt csak szájhagyomány alapján terjedtek a történetek. Ezek is időnként változtak. Elég sok monda ismert.

Ma ugyan divat lett különféle elméleteket gyártani,. de legtöbbje alap nélküli.

2017. nov. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Harmadik ostobaságot ír. Kínában már tízezer évvel ez előtt nyomtattak. Európában is voltak ősnyomtatványok. És kézzel is tudtak írni emberek. No nem sokan, az igaz.


Drága kérdező! Ősbuda melyik Pilisben volt? A hegyben, vagy a településen?


Hogy hova tűnt a múltunk? Egyetlen nép sem lehet abban biztos, hogy évezredekre vissza tudja vezetni történelmét, de talán a mienk sem veszett oda teljesen.


Vannak ismerőseim, akik váltig állítják, hogy Kína kellős közepén a kisfiú azt mondja, gyípaci. Meg hogy a szfinx eredeti neve magyar, meg nem is volt honfoglalás, mert mi itt vagyunk itthon.


Az ilyen történelemre gondolsz?


Meg volt/van valami trubadur, akinek olyan szóelemzései vannak, hogy a magyar az mag ar, azaz isten (Ar) gyermeke (mag).

2017. nov. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pedig te írsz ostobaságokat, ne is haragudj.


A nomád magyar kultúra (mint a nomád kultúrák általában) alapvetően orálisak. A honfoglalás után, a keresztény államban is megmaradt ez az oralitás a nép körében, az írásbeliség csak célzott regisztereken belül történt (egyházi szövegek, illetve oklevelek stb.). A falusban terjedő népmeséket nem írták le, és nem volt pletykarovat sem.


Ez teljesen független attól, hogy írtak vagy nem írtak az emberek és hogy mi volt Kínában (tízezer éve nyomtatnak?? :D). Nem az a lényeg, hogy írnak vagy nem írnak az emberek, hanem az, hogy melyik korszakban milyen regiszterekben írnak. Ez nem olyan egyszerű kétbites dolog, ahogy te és az itt lepontozók elképzelik.

2017. nov. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!