Szerintetek létre lehetne hozni egy jobb rendszert, amelyben az emberek jobban élnének, kevésbé lennének a munka rabszolgái és szabadabbak lehetnének?
Vagy ez a maximum amit ki lehetett hozni és erről jobb rendszerről kevesebb munkaóráról, több szabadságról, nyugodtabb életről, kevesebb stresszről, több időről amit magunkra szánhatunk felesleges álmodozni?
Vagy pedig lehetséges volna, de az érdekek nem engedik meg, hiszen egy szűk réteg meg akarja őrizni hatalmát és kiváltságos pozícióját? Meg vagyunk vezetve, vagy tényleg ez a rendszer a lehető legjobb?
ezen már én is sokat gondolkoztam és szerintem is kell lennie jobb megoldásnak. sajnos nem vagyok elég okos ahhoz hogy kitaláljak egy jobb rendszert ezért az ilyen beszélgetéseim csak addig szoktak jutni ismerősökkel mint amit itt is lehetett látni:"akkor mond jobbat!"
itt nem arról van szó hogy én aztán tudom a tutit és alapjaitól megreformálom az egész emberiséget, pusztán csak van egy olyan érzésem hogy a jelenlegi dolog nem működik és nagyon igazságtalan
a történelem bebizonyította hogy a kapitalizmus lenyomta a kommunizmust ezen nincs mit tárgyalni de attól hogy a kommunizmus nem jó még nem jelenti azt hogy a kapitalizmus jó :)
én ész érvekkel csak annyit tudok mondani hogy a termelékenység folyamatosan nő tuti hogy az emberiség fele képes lenne előállítani mindazt amit manapság vagyis vagy mindenkinek elég lenne fele ennyit dolgozni vagy aki nem akarna az nem dolgozna
itt volt szó a lustaságról igen biztos vannak lusta emberek akik hasznot húznának belőle és igen biztos vannak akik akkor is dolgoznának ha nem lenne muszáj
elég lenne a társadalmi elismerés is
mint ahogy az amcsiknál ez a katonaságot vállalókra igaz
szerintem bármelyik stratégiai játék jobb rendszer mint a mostani
van a földön x mennyiségű cucc mondjuk vasérc kb egy merci karosszériájához ugyanannyi kell mint egy dácsiájéhoz
mitől kerül az egyik 50x többe?
persze mondaható a belseje is meg a többi de mind a kettő autó kb hasonló mennyiségű nyersanyag van beléjük építve miért létezik a silányabb változat?
21
Igen, mondasz valamit, az túléléshez (sőt a jól éléshez) valóban elég lenne ha az emberek a jelenlegi felét dolgoznák, hiszen az elég lenne az élelem, víz, lakhely, meleg megteremtésére. Az a gond a jelenlegi rendszerrel, hogy a cégek arra törekszenek, hogy minél több szar kitaláljanak amit erőltetett marketinggel (manipuláció )elhitetnek ez emberekkel hogy szükségük van rájuk és keresletet generálnak manipuláció által olyan dolgokra ami a túléléshez, de még a jól éléshez sem lenne szükség.
Az van belénk nevelve (többségbe), hogy vásárolni kell, mert az jó. Mindig le kell cserélni az 1 éves kütyüt, 5 éves autót, mert az jó. Mindig új divatú ruhát kell venni, mert az a menő. Mindig el kell menni erre meg arra a koncertre, mozira, buliba mert csak akkor van személyiséged, ha ezek a marketing termékek valamelyike érdekel. És sok minden hülyeségre megtanítottak minket, csak azért, hogy mindig el legyünk foglalva, általában olyan dolgok kitermelésével amelyekre igazából senkinek sem lenne szüksége a túléléshez, de még a jól éléshez sem. Pusztán azt hiszik, hogy szükségük van rájuk, mert elhitették velük, erőltetett reklám, trendek stb révén.
Ezért beteg a rendszer, mert a fókusz a profiton van, a fogyasztáson. Ezért nem fog csökkenni a munkaóra, mert mindig lesz valami szar amit le kell gyártani, elő kell állítani. Sosem lesz elég a jóból. Ez már rég nem a túlélésról szól, hanem a túlzásokról!
A kommunizmus jobb volt (mondom ezt úgy, hogy nem éltem azokat az időket) abból a szempontból, hogy az emberek figyelni tudtak az igazán lényeges dolgokra is. Egymásra, érzéseikre, közösségeket építettek, szorosabb barátságokat, kapcsolatokat. És ráadásul nem voltak irigyek egymásra az emberek, mert nem volt versengés. Nem voltak kapcsiak az emberek, mert nem volt amiért.
Egyébként a kommunizmus nem azért bukott be mert működésképtelen elv, hanem mert akik szabályozták tökkelütöttek voltak (ruszkik) és lecsökkent a termelékenység. Ráadásul a nyugat forradalmak sorát szervezte meg a keleti blokk országaiban, de ez más téma Lehet azt jobban is csinálni, mint ahogy csinálták. Elméletben sokkal jobb, emberibb mint a kapitalizmus. Gyakorlatban viszont nem volt még bebizonyítva, úgy vélem azért mert rossz kezekre volt bízva. A ruszkik a kapitalizmussal sem tudnak mit kezdeni, azt is rosszul csinálják, hiszen van néhány mágnás a többi ember pedig éhezik. Szóval a kommunizmus életképtelenségére nem bizonyíték az, hogy ők elbuktak.
19
Te ismered a gazdasági rendszerünk alkotó elvét? Az alapvető aranyszabályt, aminek köszönhetően sokan éheznek és szenvednek? Az, hogy egy ember vagyona csak úgy gyarapodhat, ha valaki másnak a vagyona csökken. Ha valaki nyer, akkor mindig valaki veszít. Ezért érted, hogy mindig lesznek akik éhezni fognak, akiknek rosszul fog menni. Ebben a rendszerben nem lehet mindenki győztes! Könnyen beszél az, aki azt szónokolja neki milyen jól megy, üzlete van, profitál, tehát lehet csak akarni kell, azt sugallják nekünk a magas lóról, felfújt egójukkal. Tegyük csak fel neki a kérdést: Szerinted lehetséges az, hogy egy időben a Föld összes lakosságának olyan jól menjen mint neki? Hogy mindenki nyerjen, senki ne veszítsen? A válasz egyértelműen NEM! Persze nyugodtan lehet azt válaszolni, hát nekem jól megy, mindenki saját sorsa kovácsa...könnyű mosni kezeinket és másokkal nem törődni...ez csak azt bizonyítja, hogy a rendszer mennyire beteggé, érzéketlenné tett minket. Kétség nem férhet hozzá, hogy egy olyan rendszer amely megengedi, hogy tagjai éhezzenek, illetve rabszolgamunkát végezzenek a túléléshez, az nem jó rendszer. Még akkor sem, hogy 10-20 vagy 30 %-nak jól, vagy jobban megy!
Neked naív felfogásod van a gazdaságról.
"a cégek arra törekszenek, hogy minél több szar kitaláljanak amit erőltetett marketinggel"
Nem kötelező semmit sem megvenni, ráadásul az ilyen cikk luxus, nem halsz éhen ha nem veszed meg. Egyébként meg ettől halad a világ. Ha megvesznek valamit és utána ötven évig senki nem vesz belőle újat, akkor üresen áll a gyár, a munkás munka azaz pénz nélkül marad és a technika se fejlődik, mert nincs aki megvegye azaz kifizesse a fejlesztés ami által kényelmesebb, biztonságosabb és szórakoztatóbb lesz az élet.
"És ráadásul nem voltak irigyek egymásra az emberek, mert nem volt versengés."
Gratulálok, kitaláltad hogy másnak azért rossz mert valakinek jobb, ezért legyen mindenkinek egyformán szar, mert az jó. Mi ez ha nem irigység?
"Egyébként a kommunizmus nem azért bukott be mert működésképtelen elv"
De azért bukott el. Egy bizonyos embertömeg felett muszáj szakértő hatalmi hierarchiát kialakítani és érdekelté tenni a termelőt, különben pazarlás és gyenge termelés az eredménye. A komcsiknál vezető a szakértő helyett a megbízható elvtárs lett, termelésben meg nem tették érdekelté az embereket. Miért gürizne bárki ugyanazért a szarért többet ha más kevesebb képességgel is ugyanazt kapja?
A verseny jobbá teszi a világot mert motívál.
"Nem a pénz vagy más anyagi javak motiválnák az egyént, hanem a felfedezés, megismerés, tudásszomj, alkotás, másokért felelősségvállalás"
Bocs, de ez azért nincs így mert a legtöbb embert nem érdekli. Dugni, versenygeni és szórakozni akarnak, nem érdekli őket sem a természet, sem a tudományok, se a festészet és a többi emberrel se akarnak törődni. Törődj bele, ez az átlagos emberi viselkedés mivel évmilliókig ez volt a nyerő túlélő stratégia.
"Az alapvető aranyszabályt, aminek köszönhetően sokan éheznek és szenvednek? Az, hogy egy ember vagyona csak úgy gyarapodhat, ha valaki másnak a vagyona csökken"
Mi ez a hülyeség? Szerinted mikor dolgozol akkor elveszik a pénzedet? Azért éhezik valaki mert attól másnak több pénze lesz?
A munkádért pénzt kapsz amiből mások munkáját vásárolod meg így mindenki csak nyer. Az éhező, a munkanélküli pedig gazdasági veszteség amit csökkenteni kell mert csak viszi a pénzt a megmentésük, mindenki nyer ha sikerül őket kiemelni a bajból és termelőkké válnak.
Arról nem is beszélve, ha vennéd a fáradtságot és utána olvasnál rájönnél hogy arányaiban soha még ilyen kevesen nem éheztek a világban mint ma. Pont a verseny által felgyorsult gazdasági fejlődésnek köszönhetően amit lenézel.
Én azt látom az írásod alapján hogy irigy vagy másokra, félsz a versenytől és valami sivár egyenvilágra vágysz ahol a pocsolyában ülve az ember számolgathatja a lábujjait mert nincs miért küzdenie. Ráadásul azt képzeled hogy az ember mindenféle hasznos elfoglaltságot találna magának munka híján, mindezt valami semmiből szárba szökő motívációból merítve. Hát az átlag ember nem ilyen és ezt nem a rendszer teszi, a bushman se festeget unalmában a kalahari sivatagban.
57 %
És azt nem szabad engedni, ha az embernek éppen nincs kedve semmit sem csinálni csak úgy vegetálni, akkor megtehesse. Nyilván miután a kaját, ivóvízet, menedéket magának előteremtette. Szükség van valamilyen úton módon arra, hogy rávegyük (esetleg késztessük) arra, hogy még többet akarjon, még többet szerezzen meg magának? Csak azért mert sok ember motivált és nem tud ülni a seggén muszáj másnak is hozzájuk hasonlónak lenni? Ki dönti el, hogy a személynek mi a jó és mi a rossz? Nyilván nem döntheted el te, kijelentve azt, hogy ez a rendszer a legjobb mert fejlődik meg mindenkinek jó meg blablabla. Honnan tudod kisokos hogy másnak mi a jó? Más nevében nem etikus beszélni, gondolom valami egocentrikus főnök, üzletvezető vagy (vagy szeretnél lenni), mert a megnyilvánulásod pont egy ilyen vezetőé, akik általában tudják hogy kinek mi a jó, és az általában az ami nekik is jó.
Írod, hogy nem kötelező semmit sem megvenni...Nem tűnnek fel a kifinomult módszerek amelyekkel az ember agyába hatolnák és beleültetik azt, hogy szüksége van erre meg arra meg amarra. És azt hiszed, hogy ebben a rendszerben az ember képes eldönteni egymaga, hogy mire van szüksége és mire nincs? Túléléshez biztosan nincs szüksége arra a sok lószarra amit a társadalmi nyomás miatt megvesz magának. Már csak azért is, hogy ne lógjon ki a sorból. Hány meg hány ember van aki csak megfelelni akarásból vesz ezt azt, tömeghisztériának köszönhetően, divatnak, trendnek stb. Szóval mondhatjuk, hogy nincs túl sok szabad akarata az embernek, hiszen át van mosva az agyuk rendesen mindenféle kifinomult trükkel. A társadalmi trendeket, divatokat pedig felülről irányítják és nem alulról felfele alakul ki. Még ha azt is hisszük, hogy így van. Ha nincs igény valamire, akkor is tudnak igényt ébreszteni bennünk, okos kis trükkökkel. Ha szerinted az emberek manipulálása belefér a "haladás" érdekében, hát magadra vess.
Nem azt mondom, hogy mindenkinek legyen egyformán szar, hanem azt, hogy mindenkinek legyen egyformán jó, és akkor fontosabb értékek is előtérbe helyeződnek már, nem az anyagi és más felszínes szempontok mint azt a versenyen alapuló rendszernek köszönhetjük eddig.
"A komcsiknál vezető a szakértő helyett a megbízható elvtárs lett, termelésben meg nem tették érdekelté az embereket."
Te magad írtad le az okot amiért bebukott. Én pedig azt mondtam, hogy lehetne jobban is csinálni. Lehet jobban szabályozni. De biztos jobban tudod te.
"A verseny jobbá teszi a világot mert motívál. "
Kérdés mire alapul a motiváció. Félelemre vagy pozitív hozzáállásra. Ha mindenki boldog lenne és vidám az életével akkor valóban így lenne, de mekkora hányada az embereknek boldog a munkájával, életével, keresetével stb? Szerintem sokan nem boldogok, ami azt bizonyítja, hogy a rendszer nem biztosít mindenki számára jólétet, örömöt. Nem passzol mindenki igényeivel, elvárásaival. Az, hogy neked jól megy (tegyük fel), nyilván azt jelenti, hogy a rendszer jó, nem? De mi van ha másnak nem megy jól és nincs megelégedve, nem boldog? Kínlódjon tovább, csak azért mert van akinek jól megy, egyszóval másért hozza már meg ezt az áldozatot.
Ha egyik napról a másikra az a réteg aki elégedetlen helyzetével abbahagyná a munkát, összeomlana az egész rendszer, hiszen nem étel amit megenni, nem lenne tiszta víz, leállna a termelés stb. Ez csak azt bizonyítja, hogy azoknak akiknek jól megy, mennyire függnek azoktól akiknek pocsékul megy. Magyarán ranglétra alján levők hátán gazdagodnak, gyarapodnak és élnek boldogon. Mi ez ha nem kihasználás, mi ez ha nem rabszolgatartás egy kifinomult formája?
Ez embereket pedig alulértékeled, ha azt gondolod, hogy nem érdekli semmi őket csak az evés meg ivás. És ha csak az érdekli őket? Akkor mi van? Miért kell valaki kénye kedve szerint kényszeríteni őket bármit is cselekedni ha nem akarnak? Azért mert a vállalatvezetőnek nagy a hatalomvágya és sok pénzt szeretne magának?
Mindig is voltak emberek akik irányítani akartak, ez a rendszer pedig tökéletesen tükrözi azoknak az embereknek az akaratát.
"Mi ez a hülyeség? Szerinted mikor dolgozol akkor elveszik a pénzedet? Azért éhezik valaki mert attól másnak több pénze lesz? "
Ez nem hülyeség. Gondolkozz és/vagy nézz utána. Ha gondolkodsz, akkor tudod, hogy tőzsdén ahhoz, hogy nyerj, valakinek vesztenie kell. Egy iparágban ahhoz, hogy profitod növekedjen, valaki másnak a profijának csökkennie kell, hisz kiszorítod őt, piaci részesedésed növelése által. Nem tud ebben a rendszerben mindenki egyszerre nyerni. Még akkor sem ha mindenki pont ugyanolyan szép, okos és tehetséges lenne.
"A munkádért pénzt kapsz amiből mások munkáját vásárolod meg így mindenki csak nyer. Az éhező, a munkanélküli pedig gazdasági veszteség amit csökkenteni kell mert csak viszi a pénzt a megmentésük, mindenki nyer ha sikerül őket kiemelni a bajból és termelőkké válnak."
Kiemelni a bajból :)) Ez vicces. Aki nem dolgozik már olyan nagy baj ugye. Jaj szegény, nem kell másnak a profitjáért éhbérért napi 12 órát robotolnia.
Nem vagyok irigy másokra, pusztán egyenlőséget, több megértést és együttműködést szeretnék látni a világban. Csak sajnos ugye nem lehetséges (szerinted) mert az ember alapvetően lusta, csaló, megbizhatatlan és magának való, ezért szükség van erre a rendszerre, amely kordában tartja őket és megerősíti pont ugyanazokat a negatív tulajdonságokat amiket feltételeznek róluk. Elég szomorú, hogy a rendszer szükségességét az ember leértékelésével, semmibe vételével magyarázzuk, támasztjuk alá!
Hidd el, hogy minden ember meg van áldva kreativitással és tehetséggel, amiket sajnos többségük sosem sok tudni kiaknázni mert némelyiknek a szalagnál kell dolgoznia, vagy éppen budit takarítania. Mert valakinek azt is el kell végeznie ugye. Ha mindenki egyformán szép, okos és tehetséges lenne, akkor is el kéne valakinek végezni ezeket, szóval nem azon múlik, ki mennyire tehetséges.
Meg azt is hozzátenném, hogy a technológia fejlődését sem segíti elő a fogyasztói társadalom megléte, hiszen mint neve is sugallja, a pénzt olyan termékekre csoportosítják amire nagy a kereslet. Rengeteg pénz megy okostelefonokba, autókba, személyi számítógépekbe, okosórákba, mindenféle applikációba ás kütyübe, de ezeknek töredéke megy olyan területekre amelyek valóban megkönnyítenék az ember életét, amilyen robotika, alternatív közlekedés, betegségek kezelésének kutatása stb. Vagy vegyük az emberiség fejlődése, ismeretének gyarapodása szempontjából oly fontos űrkutatást. Mennyi pénz megy rakéták, űrrepülőgépek fejlesztésére? Ezen a területen inkább visszafejlődünk a holdra szállás óta? Még mindig nem látod át, hogy nem a fejlődés, haladás az elsődleges, hanem az, hogy a bevétel nagyobb legyen a kiadásoknál? Vagyis a profit! Piaci részesedés! Értékesítés!
Még az gyógyszerészeti vállaltok és olyan területekre összpontosítanak amelyek profitálnak, egyszersmind nem az a fő cél, hogy a legsürgetőbb súlyos betegségekre hatékony gyógymódot találjanak.
"Csak azért mert sok ember motivált és nem tud ülni a seggén muszáj másnak is hozzájuk hasonlónak lenni?"
Semmi sincs az életben ingyen, nem terem csak úgy a semmiből. Mindenért meg kell küzdeni, munkahelyen dolgozol, kertet gondozol vagy megküzdesz a vadonban a barnamedvével, a te dolgod. A lényeg hogy senki nem kényszerít munkára, egyszerűen kell az élethez. Hogy mennyire akarsz dolgozni az tőled függ. Azért mert a seggeden akarsz ülni másnak miért kéne?
"mindenkinek legyen egyformán jó, és akkor fontosabb értékek is előtérbe helyeződnek már"
Hogy tőled idézzek: Ki dönti el, hogy a személynek mi a jó és mi a rossz? Nyilván nem döntheted el te, kijelentve azt, hogy ... blablabla. Az "egyformán jó" kitételedtől meg a hideg kiráz, ebben benne van hogy korlátozva van az egyén egy általad definiált "jóhoz". A jelenlegi rendszer mindenkinek lehetőséget ad arra hogy eldöntse mit akar és még esélyt is kap a megvalósítására, csak ehhez persze dolgozni kell. Szabadidődben meg azt csinálsz amit akarsz.
"Nem tűnnek fel a kifinomult módszerek amelyekkel az ember agyába hatolnák és beleültetik azt, hogy szüksége van erre meg arra meg amarra."
Ettől nem vész el a szabad döntési képességed, azt veszel meg amit akarsz. Én pl. tíz éve nem nézek tévét és okostelefonom sincs, mert minek. Persze látom az előnyeit, de az ingerküszöbömet nem érte el. De ha valakinek kell engem nem fog zavarni. A társadalmi nyomás meg hülyeség. Keress magadnak olyan társasági kört amibe beleillesz és akkor nem lesz rajtad nyomás. Az ember meg azért vesz új dolgokat mert tetszik neki az újdonság. De az miért baj ha új dolgokat akar? Az új dolgoknak van értelme, ezért veszik.
"Te magad írtad le az okot amiért bebukott. Én pedig azt mondtam, hogy lehetne jobban is csinálni. Lehet jobban szabályozni. De biztos jobban tudod te. "
Jobban tudom. Vagy érdekelt valaki a munkájában és akkor jól csinálja vagy nem. Olyan nincs hogy nem érdekelt de jól csinálja. Kínában és Észak Koreában pont az a szemlélet él hogy a vezető tökéletes - megfelel vmi homályos ideálnak - a munkás meg dolgozik a pártért és csodálatos lesz a jövő. Aztán még mindig a béka segge alatt vannak, a munkás élete semmit nem ér, bezzeg a haldokló nyugat - ahogy a komcsik nevezték - eközben fejlődött és prosperált, az emberek nagyságrendekkel jobban élnek.
"Szerintem sokan nem boldogok, ami azt bizonyítja, hogy a rendszer nem biztosít mindenki számára jólétet, örömöt. Nem passzol mindenki igényeivel, elvárásaival."
Már megint ott tartunk hogy szerinted mindenkinek jár valami amiért nem dolgozott meg. Honnan kapná meg azt amire vágyik? Mások adják oda neki? Dolgozzanak helyette? Az rendszerfüggetlen hogy mindenért meg kell dolgozni, nem írom le megint. A jelenlegiben az a jó hogy nem korlátozza az igényeidet, ha neked kacsalábon forgó kastély kell, vehetsz magadnak ha megdolgoztál érte. Amiről te írsz az pont hátráltatja a munkát, a boldogságot. Ha Béla a munkájából nem tudja megvenni azt amit akar, Ödön miért dolgozzon többet azért hogy Bélának jó legyen? Ödön ideje és boldogsága mennyivel ér kevesebbet Béla nagyravágyásánál amiért viszont nem tesz meg mindent? A jelenlegi rendszer annyiban igazságos hogy magadért dolgozol, áruba bocsájtod a képességeidet és azt annak értéke szerint megfizetik. Abban a pillanatban amint ellenérték nélkül mások boldogságáért kell dolgoznod, a rendszer igazságtalan, kihasznál téged.
"Ha egyik napról a másikra az a réteg aki elégedetlen helyzetével abbahagyná a munkát, összeomlana az egész rendszer, hiszen nem étel amit megenni, nem lenne tiszta víz, leállna a termelés stb. Ez csak azt bizonyítja, hogy azoknak akiknek jól megy, mennyire függnek azoktól akiknek pocsékul megy."
Szerintem meg mindenki éhen halna. Vagy a munkásember kevesebbet eszik? Egyébként a világ nem csak a létfenntartáshoz szükséges dolgok előállításából áll, minden mást ezek a csúnya gazdagok támogatnak, persze haszonért cserébe, nem hülyék hogy földönfutóvá tegyék magukat...
"Magyarán ranglétra alján levők hátán gazdagodnak, gyarapodnak és élnek boldogon. Mi ez ha nem kihasználás, mi ez ha nem rabszolgatartás egy kifinomult formája?"
Aki a ranglétra alján van az helyettesíthető, ezért a munkája keveset ér, aki meg fent van az meg akkora tőkével vagy szakértelemmel rendelkezik hogy pótolhatatlan. A fenti ember sokkal többet kockáztat, sokkal nagyobb a felelőssége ezért motiválni kell hogy jól csinálja, különben mindenkinek rossz lesz. A rossz munkás helyett meg felvesznek egy jobbat.
"Egy iparágban ahhoz, hogy profitod növekedjen, valaki másnak a profijának csökkennie kell, hisz kiszorítod őt, piaci részesedésed növelése által. "
Hát most eldönthetnéd hogy az átlagemberek vagy a cégek sorsa miatt aggódsz. Mikor egy cég kiszorul a dolgozói nem halnak éhen, többnyire a nyertes cégekben kapnak állást.
"Aki nem dolgozik már olyan nagy baj ugye. Jaj szegény, nem kell másnak a profitjáért éhbérért napi 12 órát robotolnia. "
Eldönthetnéd hogy mit akarsz. Látszólag dolgozni ne kelljen, de legyen mindenkinek jó, bármit is jelentsen ez. Esetleg konkrét ötleted is van az álmodozáson kívül?
"Csak sajnos ugye nem lehetséges (szerinted) mert az ember alapvetően lusta, csaló, megbizhatatlan és magának való, ezért szükség van erre a rendszerre"
Továbbra se tart vissza senki attól hogy kilépj a társadalomból... Miért nem teszed ha annyira felszabadító lenne?
"Hidd el, hogy minden ember meg van áldva kreativitással és tehetséggel, amiket sajnos többségük sosem sok tudni kiaknázni mert némelyiknek a szalagnál kell dolgoznia, vagy éppen budit takarítania."
Fenéket. A világnak szüksége van tehetségekre ha ez ennyire hétköznapi lenne akkor jobban figyelnének erre. A tehetségek hasznot hoznak. Ráadásul hogy valaki tehetséges nem jelenti azt hogy alkalmas annak a felhasználására vagy lehet hogy nem él vele.
Én például jól rajzolok - szoktak az ismerőseim fárasztani hogy rajzoljak nekik, a munkahelyemen is van külön tábla ahova rajzolhatok - úgy hogy sosem tanultam és szinte biztos tehetséges rajzoló lennék ha energiát fektetnék bele. De a rajzolást rettenetesen unalmasnak találom ezért csak akkor rajzolok ha valami erős motivációt érzek, ami ritka.
Vagy volt egy kolléganőm aki hihetetlenül tehetséges volt a szakmában és hamar el is ment egy világcéghez dolgozni. Később megtudtam hogy otthagyta amin nem lepődtem meg, mert bármennyire is hatalmas tehetség, túl érzékeny a személyisége ahhoz hogy a konfliktusokat jól kezelje, márpedig az mindenhol előfordul.
"a pénzt olyan termékekre csoportosítják amire nagy a kereslet"
Még is mibe fektessék? Olyan dolgokba ami nem hoz hasznot? Te tennél pénzt valamibe úgy hogy sosem látod viszont? Miből fizessék ki a munkást ha nem termelnek hasznot? Miért törődjenek valamivel ami számukra nem hoz hasznot? Pazarolják a munkájukat valami olyanra amiből másnak származik előnye? Ödön dolgozzon Béla helyett? Könnyű ujjal mutogatni másra hogy nem azt csinálja ami szerinted helyes, de talán előbb meg kéne érteni hogy miért teszi.
"de ezeknek töredéke megy olyan területekre amelyek valóban megkönnyítenék az ember életét"
Ezeknek a területeknek a fejlesztésére rengeteg pénz kellene, sok ember munkáját kellene megfizetni, viszont sokára hoznak hasznot, ki menjen tönkre azért hogy megvalósuljanak e dolgok??? Amit írsz az a dolgok rendje. Sok pénz befolyik a népszerű cuccok eladásából és közben kifejlődik az a technika is ami szükséges ezen területekre. Egyébként ma már nyugodtan adományozhatsz ilyen kutatásoknak, nem kell a gaz tőkésre várnod. Vagy az már annyira nem hangzik jól, csak legyen már kész valaki más pénzéből?
"Mennyi pénz megy rakéták, űrrepülőgépek fejlesztésére"
Ez a gyengém, mert imádom. De érthető hogy hanyagolva van, mert mi közvetlen haszna lenne? A hidegháború miatt volt felpörgetve a dolog, azóta meg nincs. Szerencsére most már elég fejlett a technika hogy még a Marsot is megcélozzák különféle cégek, meg olyan űrrakétákat tesztelnek amiről régen álmodni se mertek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!