Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az infláció egy kamat/kamatos...

Az infláció egy kamat/kamatos kamat?!

Figyelt kérdés

2017. máj. 10. 13:19
1 2
 1/11 anonim válasza:
84%
Az infláció az árszínvonal változását mutatja, a kamat pedig a pénz rendelkezésre állásának a díját százalékban kifejezve. Az infláció nem egy kamat attól, mert mindkettőnek a változási rátáját százalékban fejezzük ki. Sok minden lehetne kamat vagy kamatos kamat ennyi erővel.
2017. máj. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Pedig politika kategóriában egy kérdésnél 2 ember (vagy egy ember két regisztrációval) váltig állítja ezt, és aki hozzád hasonló válaszokat kapott, az 5-6%-os értékeléseket kapott.

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__85..

Én is ezzel érveltem, ennyi erővel a népességnövekedés is egy kamatos kamat, isten kamatoztatja a népességet, a magyar népen meg negatív kamat van egy pár éve... :D

2017. máj. 10. 13:35
 3/11 anonim válasza:
34%

Nem olvasom végig a kérdést, a politika kategória amúgy is a gyk pöcegödre.

Nem is szoktam olvasni, mert a politikai kategória mind két oldalról a legsötétebb embereket gyűjti össze, az össze-vissza hazudozó, álláspontjukat mindenáron védő liberálisokat(GYK-n ez van többségben, valószínűleg ennek tudható be a százalékos értékelés), meg a sötét, migránsozó-gyurcsányozó proli jobboldaliakat.

2017. máj. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kamatos kamatnak azt nevezzük, amikor a tőke minden évben ugyanannyi százalékkal (tehát ugyanannyiszorosával) NŐ, és itt az a lényeg, hogy NŐ. Ha csökken, akkor már amortizációról beszélünk.
2017. máj. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Pubikám, a képlet ugyanaz... bármennyire is retard vagy, és próbálod belemagyarázni, hogy én az infláció és a kamat közé tettem egyenlőséget, az nem fog menni.
2017. máj. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Látom itt is lepontozgatott mindenkit a 20 regisztrációjával, ahogy megtalálta a kérdést.
2017. máj. 10. 19:42
 7/11 anonim válasza:

Nem éppen, mert a kamatos kamatnál az 1+kamatlábot hatványozod az időszakok számával, és azt szorzod meg a tőkéddel, az inflációnál meg a jelenlegi árszínvonalból vonod ki a viszonyítási árszínvonalat, és utána az eredményt elosztod a viszonítási árszínvonallal.

Tehát még a képletek közé sem tehetsz "egyenlőségi jelet".

2017. máj. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Számszakilag nem, de természetében igen, de még inkább bérleti díj.

Mert a készpénzt a pénz kibocsátója készpénz ellenében adja kölcsön. Ami ugye magában foglalja annak megfizetési képtelenségét.


Csak én nyomtatom a pénzt, mástól nem tudod szerezni; kölcsönadok neked X Ft-nyi készpénzt, de X+Y készpénzt kérek vissza. Lehetetlenség, hiszen nem tudod honnan megszerezni a +Y készpénzt. Csak a kibocsátótól, újabb +Z összeg ellenében, amit megint csak őtőle tudsz megszerezni újabb +W összeg ellenében, és így tovább...

Tehát logikájában kamatos kamat, egy örökös eladósodottság, igen.


Filozófiai, illetve jogi értelemben nem is fizethetek ki semmit más valaki tulajdonában lévő pénzzel (mert én csak bérlem, nem az enyém!), tehát a pénzzel fizetés lopás.

2017. máj. 11. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8: Bocsánat, a más által nyomtatott, az ő birtokában lévő és nekem csak kölcsönadott pénzzel való fizetés a lopás!

A pénz tulajdonosának neve fel van tüntetve a pénzérmén illetve papírpénzen.

2017. máj. 11. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, a #2 kommentedhez annyit: minthogy e fórumon büntetlenül lehet írni zseniális észrevételeket és orbitális baromságokat egyaránt, továbbá mert a pontozás végképp anonim és nagyjából nulla felelősséggel teszik, ezért a pontozás többé kevésbé érdektelen. Talán itt a tudomány rovatban kicsikét orientál, a politika rovatban viszont azt fejezi ki, az adott időszakban nagyjából milyen a hasonló és ellentétes érzelmű olvasók aránya.


Eredeti kérdésedhez: a válasz nemleges, mert két különböző fogalomról van szó. Vannak formai hasonlóságok, ez azért igaz, mert mindkettő viszonyt fejez ki, mégpedig egy változás viszonyát egy rögzített pillanathoz képest.

Azonban az infláció egy adott gazdaság mozgását írja le, amelyben a megtermelt érték árát mutatják meg egy korábbi időponthoz képest. Az értéke nagyon sok mindentől függ, mert a gazdasági folyamatok bonyolultak. A kamat viszont egyfajta szolgáltatási ellenérték. Valakinek (banknak, államnak) adunk tőkét, az ezt használja, így különféle dolgokat (értéket) tud létrehozni. Cserébe, vagy ellenértékként viszont fizet nekünk, kamat formájában. A kamat mértékét viszont részben a gazdaság, részben az adott bank (állam) tevékenységének formája, minősége határozza meg. Az más kérdés, ha hatalmukkal visszaélve a kamat mértékét önkényesen határozzák meg. E pillanatban mind az állam, mind a bankok ezt teszik.

2017. máj. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!