Minden pénzügyi gondunk eltűnne az államadósság kamatának eltörlésével?
KB: 4 milliárd eurót dobunk ki az ablakon más zsebébe kamatok címén. 1200 milliárd forintot.
Az államháztartási hiány jövőre 2,4%-osra tervezett.
Ez azt jelenti,hogy ha nem lennének hitelkamatok futná a hiány betömésére,és sok más egyéb forráshiányos ágazat rendbetételére. Vagyis haladnánk észrevehető módon. Érdemi eredményeket látnánk rövid idő alatt,mert lenne miből finnanszírozni a fejlődést.
***Nem fontos a csilalgbekezdést megválaszolni.***
Mi a cafrangos ördög miatt kellett kamatrendszert építeni,mikor az már többször is bizonyította kártákony hatását. Most két példát említve először az Ókori Görög civilizációt,aztán a Rómait ítélte évszázados hanyatlára és pusztuásra,ennek ellenére most mi is belevágtunk és szenvedjük a kártékony hatásait. Miért nem lehet kamatmentes kölcsönt biztosítani és közfinnanszírozással fenntartani a bankokat,amik csakis állami tulajdonban lehetnének,mivel nem profitábilis vállalkozás.
Milyen előnyök származnak a kamatpénzrendszerből néhány bank,tőketulajdonos pénztárcájának kitömésén kívül? A tőke kevesek kezébe áramlásán kívül?
***Nem fontos a csillagbekezdést megválaszolni.***
A költségvetés 1218 milliárd forintos pénzforgalmi hiánnyal zárta a tavalyi évet, a 2016-os költségvetést pedig 785 milliárd forintos pénzforgalmi hiánnyal fogadták el, igaz, egyszeri tételek miatt ez végül ennél lényegesen jobban alakulhat. A korábbi tervekben viszont nagyjából 600 milliárd forint körüli hiánnyal kalkuláltak 2017-re is, ami azt jelenti, hogy ahhoz, hogy összejöjjön a nullás hiány, nagyjából
kb. a GDP 1,5-2 százalékának megfelelő összeget kellene tudni kigazdálkodni.
Mert ha nem fizetsz kamatot, akkor senki sem ad neked kölcsön pénzt.
Ha te másképp gondolod, adják már nekem kölcsön 0%kamatra 5 millió forintot. Majd 3 év múlva megadom!
Az államok pénzt kérnek kölcsön a hosszú távú beruházásokra *** meg a haverok zsebének kitömésére ***. Van olyan beruházás, hogy évekig tart, de nem folyik be hozzá elég adó. Nem gond, felvesz hitelt, ha nő a GDP, a hitel kamata tartható.
A kamat a hitel ára, ha nem fizetsz kamatot, nincs hitel semmire. Mivel a magyar államnak van cca. 25,5 ezer milliárd forintnyi hitele, aminek minden évben lejár a negyede, már ahhoz is hitel kell, hogy ezt refinanszírozza az ország.
Az állam amúgy az intézményeknek kevesebb, sokkal kevesebb kamatot fizet most, mint a kisbefektetőknek, egy lakossági állampapír kamata több mint kétszer olyan magas, mint egy intézményié. Szóval nem a nagytőkéhez megy a pénz, hanem a lakossághoz, illetve a (főleg jegybanki) alapítványokhoz, tudniillik alapítváyok is vehetnek magas kamatozású lakossági állampapírt.
Bankok állami tulajdonban? Azt miből veszel, tartol el, ha nincs pénze az államnak? Csak hitelből tudna venni az állam bankot, hiszen a banknak tőke kell, hogy működhessen. Hitelt meg nem kap a magyar állam kamatmentesen. A banknak amúgy miért is kellene nonprofitnak lennie? Milyen pénzt adnának kölcsön kamatmentesen, ki tenne beléjük betétet negatív kamattal?
Köszi a álaszokat!
Nemértek semmihez. Minden alkalommal rádöbbenek,hogy keveset gondolkodok.
"Ez azt jelenti,hogy ha nem lennének hitelkamatok futná a hiány betömésére,és sok más egyéb forráshiányos ágazat rendbetételére. Vagyis haladnánk észrevehető módon. Érdemi eredményeket látnánk rövid idő alatt,mert lenne miből finnanszírozni a fejlődést. "
Szerintem nem. Elvben ez lehet hogy így lenne, de ha a valóságban holnaptól nem lenne külföldi adósságunk, szerintem akkor is pontosan ugyanúgy haladnánk tovább mint most, csak akik odafent ücsörögnek, azok annyival több pénzt talicskáznának haza, mint most.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!