Miért ül átok a magyarságon?
1/14 A kérdező kommentje:
És vesztes 56os forradalom.
Nem ül. Csak aki nem érti a történéseket, mással nem tudja azokat magyarázni. A felsoroltaknak elég pontos okuk volt. Néha egyszerűen túlerő volt, máskor meg nem vettük észre a helyes cselekvést.
Csak egy példa, a 2. világháborút nem veszítjük el, ha be se szállunk. Megtehettük volna, hosszú távon sokkal eredményesebb lett volna, és ez tudható volt, mert értésünkre adták.De az aktuális döntéshozók ezt nem tudták jól felmérni.
2017. márc. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
Sajnos valamiért csak a vesztes csatákról olvasunk ( mert az császári politika ezt akarta, hogy így a magyarok hazaszeretete elmúljon) pedig van bőven győztes csatáink is.
- Pozsonyi csata
- A kenyérmezei csata
- Kőszeg ostroma
- A nándorfehérvári győzelem
stb
2017. márc. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
4/14 A kérdező kommentje:
Aztán ott van még a tatárjárás ami végigpusztította az országot
5/14 A kérdező kommentje:
Szerintem főleg a vesztes háborúk vannak túlsúlyba a győzelmekhez képest
Széthúzás van, város és vidék, főváros és más területek, korosztályok, társadalmi osztályok, magyarországi és külhoni magyarság egymás ellen uszítható. Mert, ha összefognánk, akkor sokkal erősebbek lennénk.
2017. márc. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
Kedves kérdező azt javaslom olvas utána a magyar történelemnek és be fogod látni, hogy a magyarok a csatáik, háborúik közel kétharmadát megnyerték! Ez nem vicc, alapvetően győztes nemzet vagyunk! Az Árpád-házi királyok valamennyi háborújukat megnyerték. Csak ezekről kevesebb szó esik a történelemoktatásban. Az ellenség legyőzésének ugyanis nincs akkora hatása a jövőre nézve mint egy vereségnek. Pl. ha a tatároknak nem sikerül megszállniuk az országot, akkor csak egy szürke kis fejezet jutott volna ennek az eseménynek is a magyar történelemben. Mert ez állna benne: 1241-42 fordulóján a keletről betörni készülő tatár-mongol hadat IV. Béla visszaveri a Kárpátok hágóinál. Egy mondat és már el is fejetettük, hogy győztünk. Mivel nem így történt így lehet beszélni a súlyos következményekről és így ez marad meg az emberekben is, hogy volt jó néhány háborúnk amit elvesztettük és milyen szomorú következményei lettek. De ne felejtsük el, hogy a magyaroknak folyamatosan harcban kellett élnie itt a Kárpátmedencében és még egyszer leírom: sokkal több győzelmünk volt mint vereségünk, máskülönben már itt sem lennénk.
2017. márc. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
Itt már alapvető gondok vannak. A mohácsi csata elvesztése önmagában nem volt nagy dolog, nem emiatt szakadt később három részre az ország. Mohács egy felnagyított vereség. Mohács után még minden menthető lett volna, ha a nemzet egységesen kiáll egy uralkodó mellett, aki mondjuk keményen kézbe vette volna az ország gyeplőjét mint pl. Mátyás tette. De sajnos nem ez történt. Mohács után mindjárt kettészakadt a magyarság és két királyt választott, belháború kezdődött ezt használta ki a török, így előbb ketté majd három részre szakadt az ország. A török kiűzés után semmiféle osztrák uralom nem volt. A Habsburgok ugyanis nem a török kiűzés után kerültek a magyar trónra, hanem már a mohácsi csata után és úgy választották meg őket a magyarok egyik fele. Ez a fele boldog volt a habsburg házból származó magyar királyával, ám a másik fele nem. Ez a fele Szapolyait tette meg magyar királynak, ő korábban erdélyi vajda volt. Szapolyai utóda János Zsigmond már nem lett tényleges magyar király, csak erdélyi fejedelem. Az őt követő erdélyi fejedelmek is természetesen ellenségei voltak a Habsburgoknak, mert mindkettő az egész ország területén szeretett volna uralkodni. Ebből a nézeteltérésből robbantak ki azok az akciók amiket a magyar történelem oktatás félremagyaráz szabadságharcoknak. Bocskai, Rákóczi, Thököly mind erdélyi fejedelem és mint ilyen a Habsburgok ellensége volt. Megnyerte magának a sokszor elégedetlen magyarokat a Habsburg-féle magyar királyság területén is és már kész is volt a lázadás és a háború, amit tévesen szabadságharcnak tanítanak.
2017. márc. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
Győztes magyar csaták és háborúk. Csak 1526-ig van ez a lista, de már ez sokkal több győzelem, mint amennyit azóta elvesztettünk.
[link]
2017. márc. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
Az átok az, hogy meg vagyunk győződve róla, hogy átok ül rajtunk. Nevezhetjük pesszimizmusnak is. Furcsa módon a kérdésedben nagyon jól benne van a válasz is.
2017. márc. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: