Ahhoz, hogy pszichológus legyen, kell doktori?

Figyelt kérdés
Szóval elég az 5 év (egyetemi végzettség), vagy doktorálni is kell belőle?
2010. ápr. 21. 13:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
54%
15:12-nek. Igazad van, ezeket el is felejtettem megemlíteni, pedig olyan egyértelmű. :)
2010. ápr. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
58%

de mi érdekel benne? ezt amúgy hobbi szinten is el lehet sajátítani, nem kell ahhoz elvégezni.

de aki igazán értelmes az magától is rá tud jönni bizonyos dolgokra,nem kell ahhoz pszichológusnak lenni.

2010. ápr. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom, egyszerűen ez érdekel. Nem lehet mindenki orvos azért, mert azt többre tartják. Már van Dr.-m jogból, nem akarom még egyet, meg is élek belőle, de ez valamiért jobban érdekel. Csak ennyi.
2010. ápr. 21. 16:38
 14/15 anonim ***** válasza:
93%

Basszus. Ha el akarja végezni, akkor végezze. Mi a fenéért nem lehet elfogadni, hogy ez érdekli? Én pl azt nem tudom elképzelni, hogy érdekelhet valakit a magyar vagy a történelem.....

Még azt sem hozhatjátok fel, hogy a ti pénzeteken csinál meg egy teljesen felesleges diplomát, mert már van egy diplomája, ergo csak fizetősre tud menni.

2010. ápr. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
62%

Lehet doktorizni, többféle irányba.

Úgy tudom publikálással és terápiák fejlesztésével, erről leírt tanulmányokkal, kísérletekkel kapsz elméleti doktorit.

Aztán meg persze a klinikai pszichológus olyan 10 év gyakorlat után olyan doktorit is kaphat, amivel jogosul a vény írásra.


Könyörgöm, egyáltalán nem felesleges a pszichológusi szakma, csak a magyar pszichiátriai ellátás a béka segge alatt van, pedig igény lenne pszichológusra! Pont a pszichiáter, aki egy nagy lófing, mert csak receptet írni tud a legtöbbjük, injekciót is alig tud beadni, ráadásul terápiát sem végez, mert túl van terhelve és nincs rá ideje.

2010. ápr. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!