Ahhoz, hogy pszichológus legyen, kell doktori?

Figyelt kérdés
Szóval elég az 5 év (egyetemi végzettség), vagy doktorálni is kell belőle?
2010. ápr. 21. 13:28
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
nem kell hozzá doktori
2010. ápr. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%
A pszichológus nem orvos! Ráadásul bölcsész karba tartozik, nem az orvosiba...
2010. ápr. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%

nem, elte bétékán "tanul" semmi köze az orvosi dolgokhoz.

a pszichiáter az már valami, 6 év orvosi után még pár év és szakvizsga.

2010. ápr. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Tudom, mi a pszichiáter, nem arról a doktoriról kérdeztem. Bölcsész szakokon is lehet doktorálni az egyetem elvégzése után. Engem az érdekelne, hogy ez kell-e. AZért
2010. ápr. 21. 14:04
 5/15 anonim válasza:
100%

Lehet pszichológiából is doktorálni!

Azt hogy az ELTÉ-n lehet-e ebből azt nem tudom pontosan, de meg lehet kérdezni. Ha lehet, akkor sem biztos, hogy minden évben indul ilyen képzés.

2010. ápr. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy lehet. Minden szakból lehet szinte. Csak nem tudom, kell-e. Bár sztem nem.
2010. ápr. 21. 14:12
 7/15 anonim ***** válasza:
42%

ha nem ért máshoz akkor hova menjen?! lehet, hogy kétkezi munkát nem végezhet, mert gerincfájdalmai vannak, vagy lehet, hogy nem jó matekból, esetleg nem bírja a vért.

de az is lehet, hogy csak nagyon szeret egy helyben ülni és hallgatni mások panaszait, néha belealudni, majd hirtelen feleszmélni és megállapítani, hogy hát ön bizony nem elégedett,sőt valami gondja van!

rettentően fontos szakma, ha nem lennének pszichológusok szerintem már rég mindenki felakasztotta volna magát, kihalt volna az emberiség, mert nélkülük aztán senki nem bír semmit feldolgozni, még jó, hogy Magyarországon az egy főre jutó pszichológusok száma 6*10^23.

2010. ápr. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%

Jelenleg csak az orvosi és a jogi egyetem elvégzése után jár alapból a doktori titulus, minden más egyetemi szak elvégzése után külön doktori képzésben kell részt venni, ami olyan 2-3 év jobbik esetben. Tehát a pszichológia szak esetében legalább 8 év, míg doktor lehetsz.


Bár őszintén szólva én többre tartok egy orvosi meg egy biológusi végzettséget, meg úgy általában a természettudományi szakokat. Azért ezeket hoztam fel, mert itt tanulnak még biológiát.

Egyébként szerintem is túl sok pszichológus van,természettudományi területre meg több ember kellene, amúgy én jobban rábíznám az életemet egy pszichiáterre, mint egy pszichológusra.

2010. ápr. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%

egyetértek az előttem bölcsen szólóval!

még annyival egészíteném ki, hogy a gyógyszerész és az állatorvos meg a fogorvos is automatikusan megkapja a Dr.-t

2010. ápr. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Elhiszem, hogy sok van belőle. Engem ez érdekel, ennyi. Van más végzettségem is. De egyébként a kérdés nem az volt, hogy sok pszichológus van-e, vagy hogy ki mennyire tartja. biztos vannak hasznosabb foglalkozások is, és ti bizonyára mind ilyet végeztek, de engem ez érdekel.
2010. ápr. 21. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!