Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A jogász, illetve pszichológia...

A jogász, illetve pszichológia szakot mennyi idő elvégezni, úgy, hogy utána versenyképes legyél?

Figyelt kérdés

Jogászból inkább az ügyész/ügyvéd érdekelne.


A kérdésem a következő: minden hasznos/kötelező dolog (mesterképzés, PhD stb), gyakorlat után hány évesen kezd el dolgozni egy ügyész/ügyvéd/pszichológus? (Akkor, ha 18-19 évesen kezdi az egyetemet, és nem csúszik.)


Előre is köszi a válaszokat, szép napot!



2015. szept. 3. 15:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Pszichológus legalább a mesterképzés után kezd el dolgozni, tekintve, hogy a 3 éves alapképzés végén még csak nem is kapsz pszichológusi végzettséget. A 2 éves mesterképzés végén már adott szakirányú pszichológus leszel, de emellé még a legtöbb területen további szakirányú továbbképzések (vizsgák) szükségesek. Ha jól tudom (még csak az alapképzés közepén járok), ezekhez már követelmény, hogy dolgozz, tehát az MA-s diplomával már munkába tudsz állni, de ahhoz, hogy elérj egy bizonyos végzettséget és egy bizonyos területen, valamilyen pszichológusként dolgozz, általában több kell. A versenyképesség pedig területfüggő, a legtöbb területen egyáltalán nem lehet versenyképességről beszélni. Túlképzés van, alulbecsült a szakma, közalkalmazott vagy pedagógiai bértábla szerint keresnek a legtöbb területen a pszichológusok. Nem sok pénz. Ahhoz, hogy mondjuk terapeutaként magánpraxisod legyen, jóval több idő és pénz kell, mint elvégezni a mesterképzést.
2015. szept. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Van némi fogalomzavar.

A képzés e területeken öt illetve 4,5 év. Ezután kapsz egy diplomát, a "végzettséget" megszerezted. Na persze nem mindegy, milyen eredménnyel. Ettől függően fognak utánad "kapkodni".

Ezzel a reguláris képzés befejeződött, munkába állsz és folytatod a tanulást. Ennek iránya függ az intézménytől, mivel mindnek van valamilyen profilja.

Jogi pályán van bizonyos további kötelező munkavégzés, ami után szakvizsgákat kell tenned. Amikor egy ügyvédi irodában elhelyezkedsz, már ügyvéd vagy. Csak éppen korlátozott lehetőségekkel. Ha a megfelelő idő után a megfelelő szakvizsgát is leteszed, már nyithatsz magánpraxist. Az ügyészi pálya hasonló, csak ott a keretet (és a követelményeket) az intézmény adja.

Nem sokban különbözik ettől a pszichológia sem, ott is intézmény szabja meg a teendőket.

Az előrejutás, kutatás már magánügy, ehhez kellhet egy PhD fokozat, amit posztgraduális képzéssel az egyetemeken szerezhetsz meg. Minden azon múlik,a munkád során mennyire leszel kiemelkedő, ezt pedig a tudásod határozza meg (amit lényegében az egyetemi évek alatt alapoztál meg).

Nem beszéltem a ma gyakori anomáliáról, amikor az előbbre jutás nem a tudáson, hanem a talpnyaláson és egyéb gerinctelen ténykedéseken alapszik.

2015. szept. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!