Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Én rasszista vagyok ha utálom...

Én rasszista vagyok ha utálom a rasszistákat?

Figyelt kérdés

#rasszizmus?
2015. jún. 30. 17:27
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Nem. Viszont ugye tudod, hogy sokkal több cigány rasszista és utálja a magyarokat, mint ahány magyar a cigányokat?


Úgyhogy a rasszisták alatt remélem nem csak néhány magyart értesz, akinek a nagymamáját agyonvert egy cigány, és emiatt nem kedveli őket.

2015. jún. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%

"Viszont ugye tudod, hogy sokkal több cigány rasszista és utálja a magyarokat, mint ahány magyar a cigányokat? "


Szerintem meg nincs is annyi cigány, ahány magyar utálja a cigányokat.

2015. jún. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Akkor te nagyon rosszul tudod.
2015. jún. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
41%
Akkor valószínüleg cigány vagy.
2015. jún. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Nem. A rasszizmus azt jelenti ha embereket és embercsoportokat külső jegyeik alapján osztályozol, és ezek között a csoportok között hierarchiát állítasz fel, illetve bizonyos tulajdonságokkal ruházod fel az egyes csoportok összes tagját.

A 'rasszisták' nem egy így létrehozott csoport, de persze összemosódhat a kettő, ennek szép példája az első válaszoló, aki azt pedzegeti hogy a cigányok (akiket külső jegyeik alapján "könnyedén" el lehet különíteni a többiektől) rasszisták. Ez vicces módon rasszizmus (miközben a azt negatívumnak tekinti), bár finomabb formája, mert szerinte (gondolom) nem minden cigány per definitionem rasszista, de azért a megközelítésében alapvetően a külső jegyeket helyezi előtérbe.

2015. jún. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 EagleHUN ***** válasza:
100%

Több Roma ismerősöm is van, mind utálják a Cigányokat. Mind azt mondják Romának lenni születés kérdése és büszkék rá, Cigánynak lenni viselkedési forma, lehet akár fehérnek vagy akármi másnak született is az illető ha úgy viselkedik. Azért utálják őket mert az egész népüket lejáratják azokat is akik tisztességesen viselkednek. A cigány szó helyett nyugodtan használhatnánk a "társadalmi troll" kifejezést is, ha valakit zavarna a C betűs szó.


Szóval nem vagy rasszista, az igazi rasszista bőrszín és születés vagy vallás alapján ítélkeznek előre (ismeretlenül is).


Megnyugtatlak a Magyar társadalom többsége utálja a cigányokat, mármint azt a viselkedési formát, ami egy bűnöző, munkakerülő, a társadalmon élősködő "valamik" egy csoportját jelenti. De ez nem jelenti azt hogy a Romákat is utálnák, születési "jogon". Szóval nem rasszisták!


De ha azt a nagyon nagyon kevés igazi rasszistát szeretnéd utálni, még attól sem leszel az. Váljék egészségedre.


Bár az egészséged rámehet, mert a gyűlölet belülről fog szétrágni, mármint lelkileg. A gyűlölet már csak ilyen, ha lehet ne élj gyűlölettel.

2015. jún. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
6-os jól beszél. Nekem elég sok évemet nyomorították meg a viselkedési formájukkal, miközben volt olyan, hogy pontosan egy roma haverom volt az, aki kiállt mellettem. Mert nálunk így működött suhanc koromban, hogy ha nem volt nagy a szám, elvették mindenem és még kaptam is, ha nagy volt, akkor meg azért kaptam, de így már megtanulták a helyiek, hogy csak többen jöjjenek, mert megvédem magam. Persze korosodván, kifejlődvén rendesen, megszűntek az ilyen dolgok, de a fiatalabbaknak többször kellett mellé állni nekem is, haverjaimnak is, hogy ne legyen balhé. És sajnálatomra én nem tudom azt mondani, hogy nem ítélem el őket alapból, de tudom jól, hogy vannak kivételek, csak az errefelé nem a többség... Amit te csinálsz az nem rasszizmus, amit én, az már hajaz rá, mert akaratlan is, de általánosítok.
2015. júl. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem kéne úgy élni mint a cigányok akkor. Az emberek többségének nincs "megkellett verekednem a cuccaimért" sztorija "suhanckorából"
2015. júl. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
58%
KISSÉ MEGKÉSVE, DE NEM TE VÁLASZTOD MEG A GYEREKKORI LAKHELYEDET BARÁTOM ÉS HA HAZA AKARTAM JUTNI A SULIBÓL, BIZONY AKADTAK OLYAN HELYEK, AHOVA MA SEM MENNÉK SZÍVESEN, PEDIG NEM VAGYOK KIS DARAB... NEM TE DÖNTÖD EL, MIKOR AKARNAK KIRABOLNI, HA OLYAN HELYEN VAGY...
2015. aug. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!