Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A székelyek és a csángók...

A székelyek és a csángók külsőre hogy néznek ki?

Figyelt kérdés
Ugyanúgy néznek ki mint a magyarországi magyarok vagy némileg eltérnek tőlük ?

2015. máj. 2. 12:37
1 2
 11/19 anonim válasza:
100%
Székely vagyok, szőke és kék szemű. Anyukám szintén szőke kék szemekkel, az ő családjában voltak szőkék és barnák is. Apukám gesztenyebarna zöld szemmel, testvérei világosbarnák zöld és kék szemmel. Szóval nem bizonyíték a sötét haj, barna szem a székely származásra - a szív a lényeg, de az ugye nem látszik. :-)
2015. máj. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon sok kék szemű székelyt láttam, de a "színezetük" helyett inkább mást mondanék:

A testfelépítésük erőteljes, kissé merev, egyenes, szikár, csinos emberek :P

Azt ugye nem kell hozzátennem hogy ezt nem mindenkire értem, csak egy általános megfigyelés.

Sokuk tiszta tekintetű, vagy éppen 'intenzív', nyugodt tekintetű.

A csángók alacsonyabbak szerintem, több köztük a barna hajú, szemű.

Ugye a népviseletük, népművészetük, népzenéjük is más, szerintem nagyon különleges, a magyar "törzsek" között szerintem nekik vannak a legősibb motívumaik.

Ha ezt nagyon egyszerűen akarnám megfogalmazni akkor azt mondanám a székely kicsit katonásabb, a csángó pedig "művészibb".

Csak azt nem szeretem amikor valaki azt mondja hogy vannak a székelyek a csángók és a magyarországi magyarok és egy kalap alá veszi az összes magyarországit. Ez nem baj, csak genetikai szempontból zavaró kissé, mert itt is többféle törzs volt, pl a palócok (nekik többségük felvidéken). Szerintem a palócok a legtemperamentumosabb, forróvérrűbb törzs voltak.

Budapesten a legnagyobb a keveredés külföldiekkel, más népekkel, genetikai szempontból, az különbözik a vidékiek genetikájától.

2015. máj. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:

Helló


Erdélyi vagyok és vörös!

2015. jún. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
És?
2015. jún. 3. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
58%
Gyere hozzám férjül xDD
2015. jún. 3. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Én nyírségi vagyok és vörös :)

A magyarországiak is sokféle színezetűek.

2015. jún. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Én szőke, az Alföldről.

Na de nem ez volt a kérdés xD

2015. jún. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Erdélyi Erika válasza:
100%
Sziasztok én Csángó vagyok. Arról hogy különbözünk-e a Székelyektől nem tudnám megmondani hiszen régen a Madéfalvi veszedelem előtt még mi is székelyek voltunk :D (Legalább is a gyimesi Csángók). Szerintem a Magyarországiaktól sem különbözünk annyira csak ha az ember vidéken falvakban él esetleg kicsit izmosabb, barnább
2015. aug. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
100%

Sziasztok!

Anyai ágon csángó vagyok, apai ágon bunyevác és sváb. A csángó rokonaim mind alacsonyak, domináns a fekete illetve a barna hajszín, és a barna szem, de egy-két család egytől egyig szőke, kék illetve zöld szemű. Nekem koromfekete hajam van, és barna szemem, de külsőre csak ezeket a vonásokat örököltem a csángó nagyszülőktől. Egyszer elmentem egy csángó fesztiválra Egyházaskozáron, ott volt egy csomó rokon (a nagyszülők sokan voltak testvérek) és volt egy olyan érzésem, hogy "mit keresek én itt?" - mindenki két fejjel alacsonyabb volt nálam. Öcsém is kisebb termetű, soha nem lesz akkora mint én. Érdekes ez a genetika. Ezek alapján nem mondanám magam csángónak.

Azt viszont megfigyeltem, hogy azok között a csángók között, akik egymás közt házasodtak, gyakoriak a genetikai betegségek, főleg szív és érrendszerrel kapcsolatban, illetve csípőficam meg hasonlók. Lehet, /nem vagyok genetikus,/ hogy túlságosan elszigetelődtek a külvilágtól, és az egymás közötti házasodás nem tett jót nekik.

2017. jan. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!