Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A székelyek és a csángók...

A székelyek és a csángók külsőre hogy néznek ki?

Figyelt kérdés
Ugyanúgy néznek ki mint a magyarországi magyarok vagy némileg eltérnek tőlük ?

2015. máj. 2. 12:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Hogy néz ki egy magyarországi magyar? Mert eléggé különbözöek, nekik sincs egységes kinézetük.
2015. máj. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Általában két fülük van és egy fejük.
2015. máj. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%

A székelyeknek három kezük van, így gyakoribbak a pofonok is a székely kocsmákban. A csángóknak pedig két szájuk nő, ezért olyan nehéz megérteni egy magyarországi számára, hogy mit beszélnek.


Mégis, milyen különbségekre gondolsz? Ők is csak emberek, nagyjából azonos génkészlettel, tehát nem sok különbség van kinézetre a magyarországiak és a székelyek/csángók között.

2015. máj. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Úgy értem,hogy vannak-e köztük is szőke,fehérbőrűek vagy szinte mind sötéthajú és barna szemű. Ők ugyebár nemigen keveredtek másokkal,míg a magyarországi magyarok valamelyest vegyültek németekkel és szlávokkal.
2015. máj. 2. 19:48
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én többnyire azt figyeltem meg amikor Erdélyben voltam, hogy a székelyek sötétebb hajúak és barna szeműek.
2015. máj. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
ui.: az osztályfőnököm és a férje tanítottak engem, ők is székelyek, ők is sötét hajúak, barna szeműek.
2015. máj. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
100%
Mi is székelyek vagyunk én fekete hajjal zöldesbarna szemmel a férjem szőke hajjal zöld szemmel :) a nagylányom szintén szőke zöld szemmel a fiam barna haj barna szemmel .
2015. máj. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
65%

Kedves kérdező, szerintem utazz ki székelyföldre, Székelyudvarhelyre mindennap van busz Budapestről,(indul a Népligetből). Sőt van olyan is amelyik egyenesen Csíkszeredáig megy. Csíkszeredától már Csángóföld határa kb 20 km.

De vonattal is meglehet közelíteni.

Látogass el és mérlegelj... Ha egyéb kérdésed van, akkor privátban szívesen válaszolok.

2015. máj. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a nyelvjárásból tudom megismerni őket amíg nem váltanak az anyaország hangsúlyaira kb. 10 év után.
2015. máj. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 p33ter válasza:
51%
Kedves kérdező :D Keveredtek ? A székelyeknek a vére 77 százalékban tiszta mig a Magyarországi magyaroké csupán 63, Szóval mielött idiota kijelentéseket teszel, gondold át :) Hogy néznének ki? Normális emberek mint bárki más, ugyanugy van szöke, barna, vörös stb.... Testalkatra talán izmosabbak, erőteljesebbek legalábbis a Budapestiekhez képest mindenképp.
2015. máj. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!