A technológiai fejlődés tényleg elveszi a munkát az emberektől?
Sokat gondolkoztam ezen a kérdésen, aztán rájöttem, hogy egyszerűen csak meg kéne nézni a történelem munkanélküliségi adatait. Viszont nem nagyon találtam a keresett adatokat :S
Valaki tud esetleg megbízható forrást ezzel kapcsolatban?
Igen, ha egy rossz sablon szerint gondolkodsz.
Az emberiség nagy földrajzi területen oszlik el, és nagyok a technológiai különbségek. Ezért mindig lesz hely, ahol valamit rosszul csinálnak, ezért ott van munkanélküliség.
Ugyanakkor tennivaló akad bőven. Vagyis ha valamit megoldottunk, adódik egy újabb feladat. Lehet, hogy jó darabig nem foglalkoznak vele, mert senki se ért hozzá (vagy nagyon kevesen). De egyszer csak igény támad rá, és rögtön rástartolnak jó páran. Tehát nem lesz olyan, hogy elvi szinten fölösleges egy csomó ember, mert már nincs mit csinálni. Legfeljebb arról lehet szó, hogy egy darabig ezek még nem tanulják meg, hogyan kell a következő feladatot elvégezni.
Ezért tehát az összefoglaló válasz: nem, ilyen állapot soha nem fog bekövetkezni. Csak attól veszi el, aki nem hajlandó a következő fokozatot megtanulni.
1. válaszoló ez valóban így van, ahogy leírtad. Viszont valahol ott van a másik oldala a fejlődésnek, hogy rengeteg szakember dolgozik a gépek előállításával. Mérnökök akik megtervezik és legyártják, üzemeltetők, karbantartók, stb. Szerintem nagyjából a 2. válaszoló is erre gondolt.
Igazából amit nem tudok, hogy a két folyamat vajon hogyan viszonyul egymáshoz? Ezt szeretném valahogy kideríteni.
Igen, az intelligens technológiák fejlődése egy idő után ki fogja zárni, feleslegessé teszi az embert. A humán-erőforrásokat, hogy szépen fogalmazzak.
Az ember egyre inkább elavul.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!