Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit kezdjek a töridiplomámmal?

Mit kezdjek a töridiplomámmal?

Figyelt kérdés

milyen munkát találhatok vele?

hol van kereslet?


2013. febr. 6. 13:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez is egy nézőpont.


Én meg azt látom, h olyan kormány ül a parlamentben, amelyiknek a miniszterelnöke 2006-ban még teljes mellszélességgel kiállt a tandíj ellen, azt mondta, h az első diploma legyen ingyen.


https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=bGjX..


Engem meggyőzött azzal, amit akkor mondott, mert igaza volt. Most, h Ő van hatalmon nyíltan kiáll a diákság ellen, felsőoktatási reform néven egyszerű pénzkivonást rendel el, és gyakorlatilag fizetőssé tesz szakokat. Bevezeti a hallgatói szerződést, ami még fair is lenne, ha bele lenne írva, h cserébe azért, h én itthon maradok 7-8 évet dolgozni, a kormány köteles a diplomámnak megfelelő állást biztosítani. Semmi ilyesmi nincs benne, és kész röhej. Lehet atomfizikusi diplomád is, tökmindegy, ha itthon maradsz, nincs munkahely, mehetsz közmunkásnak. Micsoda karrier.


Hol az 1 millió új munkahely, amit ígértek? Na jó, röhögök, miközben ezt kérdezem, hiszen aki tájékozott a világ dolgaiban, az tudja, h Amerikában, ahol 300 millióan élnek, ott kampányolnak azzal, h több százezer új munkahelyet teremtenek. Szóval vicc az egész társaság. Nem lehet őket komolyan venni.


És nem igaz az se, h csupán 8 év kormányzás lenne felelős a mai helyzetért. Alapból úgy ezdődött, h Antall-kormány adta el az országot. 22 év politikai acsarkodás és pálforduás vezetett idáig. Mert aki ismeri a fidesz történetét, tudja, h először balosok voltak, aztán amikor látták, h telítve van az az oldal, akkor összeálltak a KDNP-vel. Soros György pénzelte őket, segítette Orbánt az elinduláskor, most meg azt szidják, akit Soros pénzel. Képmutató, következetlen banda.


De ne érts félre, az összes pártról lehet hasonlót mondani, egyik sem jobb a többinél. És pont ez a baj. Nincs kire szavazni, senkiben nem lehet megbízni. Bizonytalanságban élünk, miközben pár száz kilométerrel arrébb minden adott ahhoz, hogy boldog életet éljünk.


Minket hibáztatnak amiért elmegyünk, mi meg hiába mondjuk, h elegünk van abból, h 22 év után is ugyanazokra szavaznak emberek, akiknek a kormányzási idejük alatt nem fejlődött az ország. Biztos megélhetést akarunk, megbecsülést, karrierlehetőséget. Ezeket Mo. nem képes biztosítani.

2013. febr. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
59%
Menj politikusnak.
2013. febr. 7. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szerintem meg megsértettétek az oldal szabályzatát az offtopicolással, és a haszontalan vitátokkal csak magatokat minősítitek, ezért inkább a kérdezőnek válaszolok.


Tegnap kaptam három történelmi "ponyvakönyvet", 300 Ft-os kis félig-meddig kézirat, lektorálatlan marhaságot. Vagabund kiadó, nem a hitelességéről híres, sok második világháborús meg urban legendes/konspiráció-teóriás/összeesküvés-elméletes könyvet adnak ki. Kezdj el kutatni valami témát, ami számodra szimpatikus, és írj róla tanulmányokat, azokat pedig publikáld közösségi oldalakon, blogokon, küld el szakfolyóiratoknak, neves történészeknek, aztán talán felfigyel rád valamelyik. Ha lektorálják az egyik munkádat, és valaki a saját nevével fémjelzi, hogy hiteles történész vagy, nyert ügyed van.

Próbáld meg feltérképezni a településed történelmét, amennyiben nem valamelyik városban laksz. LEGYÉL MÁR KREATÍV.

2013. febr. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
voltak hasznos válaszok,főleg az utolsó,kösz :)
2013. febr. 10. 21:15
 15/15 anonim válasza:
Én régen régész szerettem volna, és akkor a történelem területén kellett volna diplomát szereznem.. de mondták, hogy mondjak le róla, mert ha az nem jön össze, töridiplomával csak töritanár lehetek. :)
2013. febr. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!