Hogy kell megírni? Hogy kezdjek neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Társadalmi ismeretekből kell érettségire projektmunkát készítenem!

Ebben szeretnék segítséget kérni mert fogalmam sincs hogyan lássak hozzá ráadásul nincs segítségem mert már tavaly végeztem csak most vizsgázom :( A téma:1. Környezeti nevelés az iskolában

 Mutassa be egy választott iskola dokumentumainak és napi gyakorlatának

összehasonlító elemzésével, hogy miként valósul meg a környezettudatos

magatartás kialakítása az adott oktatási intézményben!

 Szervezzen környezetvédelmi napokat iskolájában vagy lakóhelyén!

2. Az egyházak civil szerepvállalása

 Készítsen felmérést arról, hogyan ítéli meg a társadalom az egyházak

szerepvállalását, a szociális szférában, az egészségügyben, az oktatásban!

 Mutasson be egy kiválasztott egyházi intézményt (kórház, szociális gondozó,

iskola stb.) szellemisége, működése szempontjából!

3. A társas kapcsolatok alakulása az információs társadalomban

 Mutassa be a chat, a digitális párkeresés, a közösségi portálok stb. hatását a

személyiségre és a közösségi tudatra!

 Készítsen felmérést arról, hogyan ítéli meg a felnőtt korosztály (tanárai, szülei,

ismerősei stb.) az informatikai eszközök hatását a tizenévesekre!

Nagyon hálás lennék ha valaki tudna segíteni..


2011. ápr. 11. 19:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Először is válassz egy témát,ugye nem kell mind megcsinálni?


Más formai követelmény nincs megadva vagy nem tudsz valakit tavalyról megkérdezni(terjedelem,mit kell tartalmaznia stb.)?


Én a helyedben a 3.témát választanám,de mindegy végül is.Mindegyik téma esetében utána kéne járnod némi szakirodalomnak,javaslom a könyvtárakat,de a neten is kereshetsz,csak ott ugye gyakran nem túl tudományos a forrás.Nem érdemes az indexet és a wikipédiát forrásként megjelölni.Utána a meglévő irodalmak alapján kifejted a témát, pl. bemutatod a chat, a digitális párkeresés, a közösségi portálok stb. hatását a személyiségre és a közösségi tudatra,ez lesz az elméleti alapod.Utána elvégzed a kutatást, írsz egy kérdőívet és szétosztogatod a barátaid/ismerőseid közt,vagy csinálsz egy elektronikus kérdőívet és körbeküldöd a facebook/iwiw/e-mail listáról vett ismerőseid között,akik elmúltak 18 évesek,mivel a 3. témánál ez a kritérium,persze az adott feladathoz igazodsz.Átlagot számolsz,stb.,ez a kérdésektől függ.Utána leírod a kutatás eredményeit is,és érdemes lenne valahogy a két részét egy összefoglalásban vegyíteni,szóval ha az irodalomban megjelenő irányzatok,elméletek közül valamelyikhez kapcsolható egy kutatási eredmény,akkor azokat párosítsd és írd le.


Én soha nem csináltam még társadalomismeret projektmunkát,de szakdolgozatot és jó pár kutatást már írtam, szóval szerintem elég valószínű,hogy ezt várják tőled.



Az elektronikus kérdőívre ajánlom a www.kerdoivem.hu oldalt. Ingyenesen azt hiszem csak 9-10 kérdésből álló kérdőívet készíthetsz,de erre a munkára annyi elég is lesz.


21/L

2011. ápr. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!