Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Geológus szeretnék lenni, de...

Geológus szeretnék lenni, de nem tudom, hogy hogyan kezdjek neki. Van köztetek esetleg geológus, akivel tudnék beszélni?

Figyelt kérdés

2012. okt. 3. 17:17
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha beszélgetni akarsz inkább legyél bölcsész.
2012. okt. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bár nem vagyok geológus, de minden tudományhoz egy út vezet: megnézed, hogy várhatóan mik lesznek a felvételi követelmények és rágyúrsz az adott tárgyakra. Tehát első lépés: geológus szak felvételi követelményeinek ellenőrzése - miből kell emelt érettségit tenni, mi számít plusz pontnak.
2012. okt. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ELTE Földtudomány BSc, majd ott első év végén geológus szakirányt választasz. Fizikai alapismeretekre lesz szükséged, nem árt ha nem utálod a matekot (bár nem ez a legfontosabb). Légy jó barátságban a kémiával, és legyél fogékony az ásvány és kőzettanra, mert nagyrészt ez a szórótárgy az egyetemen.


[link]

2012. okt. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3. válaszoló elmondta a lényeget, ezen kívül mire vagy még kíváncsi?


egy geológus

2012. okt. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm a részletes leírást!:)


Hát, arra lennék még kíváncsi, hogy középiskolában akkor milyen fakultációt kéne választanom, miből kéne leérettségiznem?(Ha jól tudom, több felől meg lehet közelíteni a geológus szakmát, tantárgyaktól függően.)

Meg magáról a szakmáról:Milyen?Miket kell csinálni?Lehet vele sokat utazni?Hogy keres?

2012. okt. 5. 14:30
 6/7 anonim ***** válasza:
földrajz, vagy matek, vagy kémia, vagy fizika. Egyébként nem valami rohadt magasak a pontszámok. Nekem bölcsész meg természettudományi szakom is van, és a természettudományin olyan 50-70 ponttal alacsonyabb a ponthatár, mint a bölcsészkaron. November körül megjelenik a Felsőoktatási Tájékoztató, és abban benne lesz, hogy mik a felvételitárgyak.
2012. okt. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
földrajz érettségi a lehető legnagyobb luxus, fizika/kémia must have, de ha mindkettő az sem hátrány
2012. nov. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!