Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A nyugat-európaiak miért nem...

A nyugat-európaiak miért nem jöttek rá, hogy a családon belüli házasságokból, unokatestvér-házasságokból születnek a fogyatékos, elmebeteg, vérzékeny, elhízott és őrült királyaik?

Figyelt kérdés
Tele voltak az angolok, franciák gyengeelméjű meg mindenféle válogatott testi és lelki rendellenességekkel rendelkező királyokkal. Miért alakult ki a primogenitura? Miért lenne az bárminek is a záloga, hogy egyszer valaki tehetséges volt? Miből gondolják, hogy a 20. utódja is majd az lesz?
2012. dec. 8. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nemhiszem h a tehetseg miatt csinaltak,hanem inkabb a vagyon miatt mert igy csaladban maradt a penz.
2012. dec. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 kalmj ***** válasza:
100%

"Miért lenne az bárminek is a záloga, hogy egyszer valaki tehetséges volt? Miből gondolják, hogy a 20. utódja is majd az lesz?"


Mivel mai tudásunk szerint is az apa és az anya tulajdonságainak 50%-át öröklöd, nem értem a kérdést. Vagy a szülők tehetségének a felét öröklöd, vagy a tehetségtelenségük felét. Ezen kívül a környezet is behatárol: tanittatás, kapcsolatok.

A családon belüli házasság a vagyon egybentartását szolgálta, ahogy azt elöttem is leírták.

Ha nyugat-európaiak nem jöttek rá, akkor kik? (Megjegyzem Czeizel Endre még ezt is kétkedéssel fogadja, merthogy arab államokban elfogadott az unokatestvér házasság és nem küzdenek több problémával, mint mi.)

-Saját megjegyzés, talán jobb a rossz géneket családon belül tartani, mint szétszórni?

2012. dec. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy-egy unokatestvér-házasság nem ugyanolyan káros, mint ha a családon belül évszázadokon át beltenyészet alakul ki.


Amúgy nem voltak hülyék, rájöttek ők, csak a hatalom akkor ennél fontosabb szempont volt.

2012. dec. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért az araboknál is van probléma a beltenyészetből, bár ahol még törzsekben élnek, ott kevésbé. Igaz, hogy ott is lehet időnként unokatestvérekkel házasodni, de ritkábban, mint ha állandóan unokatestvérek házasodnának. Náluk leginkább a siketség szokott előjönni. Egyes falvakban mindenki ismeri a helyi jelnyelvet. A kutatók ezt már többször is megmagyarázták nekik, de a magyarázat süket fülekre lelt. Vagy nem tartják ezt akkora problémának, mint mi. Vagy az a falu, ahol csak hatujjúak élnek szintén beltenyészet miatt, és ha ötujjú gyerek születik, az már elégséges ok az anya megkövezésére, mert biztos megcsalta a férjét.

Viszont Ivánd magyar falu is beltenyészet volt, de az ott élőknek jó volt a génállománya.

2012. dec. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, én most itt a beltenyészetre gondoltam.


Tehetség alatt a következőt értem: ha nagyon visszamegyünk az időben, amikor még nem voltak dinasztiák, nyilván az került hatalomra, aki mondjuk jó hadvezér vagy jó diplomata volt (de ez később is így volt, ld. Napóleon). A törzsfőnök a legbátrabb, legerősebb, stb lesz. Az állatoknál is így választódik ki a falkavezér.


De ha neki lesz egy fia, aki már egy kapott helyzetből indul, akkor az ő élete már nem ugyanolyan lesz, mint az apjáé, aki kizárólag a tehetségével küzdötte fel magát. És néhány generáción belül már valószínűleg csak az udvari élet által elkényeztetett gyerekek maradnak. Aki már egy évszázados múltú uralkodócsaládba születik, annak a személye teljesen más lesz a sok külsőség meg belterjesség miatt.



A primogeniturára való alternatívaként egyébként a seniorátusra gondoltam, szerintem okosabb rendszer. Vagy az, ami asszem a római császároknál volt egy időben, hogy adoptáltak egy gyereket, aki valahogy feltűnt a tehetségével. A vagyon attól még bennmaradhat a családban, nem?



"Náluk leginkább a siketség szokott előjönni. Egyes falvakban mindenki ismeri a helyi jelnyelvet. A kutatók ezt már többször is megmagyarázták nekik, de a magyarázat süket fülekre lelt. "


Nem csodálom, hogy süket fülekre lelt:D Ez elég viccesen jött így ki xD



Írnál amúgy Ivándról? Érdekel!

2012. dec. 8. 19:47
 6/7 kalmj ***** válasza:
100%

"Viszont Ivánd magyar falu is beltenyészet volt, de az ott élőknek jó volt a génállománya."


Erről van szó. Kis csoportokban hamarabb kiütköznek a hibák, de a genetikai előnyök is jobban érvényre jutnak. (szerintem.) Egy 7 milliárdos populációban egy új génváltozat, generációk sokaságán kereszül lappanghat, mire kiütközik, hogy előny, vagy hátrány.

"Aki már egy évszázados múltú uralkodócsaládba születik, annak a személye teljesen más lesz a sok külsőség meg belterjesség miatt."

Egyrészt a történelemkönyvnek se kell hinni az uralkodók jellemzésénél. Másrészt azért az koronák történetéhez elég sok vér tapad, tehát nem volt elég beleszületni.

2012. dec. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tényleg elég vicces, egy komolyabb ismeretterjesztő könyvben fogalmaztak így, és nekem is tetszett. Csak sajnos a hallók részéről is süket fülekre leltek a kutatók.

Ivánd ügyében a keserűvizet tudom ajánlani.

[link]

2012. dec. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!