Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Sos! A szentfazekakkal vitába...

Sos! A szentfazekakkal vitába bonyolódtam, és mindenféle hazugsággal torkolnak le. Beszáll valaki?

Figyelt kérdés

Már ott tartunk, hogy az egyház sosem tanította azt, hogy a föld lapos, az ókori görögök között tudós nem is volt, csak filozófus.....

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..



2012. okt. 3. 22:52
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Kösz Berta!

Sajnos ennél a kérdésnél már túlzásba vittem a sok válaszadást, de a jövő héttől már nem lesz ennyi időm.

A kedvenc szó ez estben pozitív? Mert lehet az ellentétje is, ateistáról lévén szó. ( akit a legjobban utálsz)

Eleinte a sok bemásolás értelmetlennek tűnt számomra, de meglehet, alkalmazni fogom, mert mire leírom a gondolataimat, rég máshol jár az eszem, ezért némely állításom nem mindíg a tárgyhoz illőnek tűnik.

Nem mindenki tudja követni.

Amúgy illene szűkszavúbban fogalmaznom, Srapnel érvelése sokkal tömörebb és lényegbevágóbb, de ezt nem mindenki tudja egyből megérteni, szerintem jobb bővebben kifejteni az álláspontot, nem csak utalni rá.

Magam is azt tapasztalom, hogy normális helyek is akadnak a GYK.-n, ahol értelmes dolgokról is lehet kommunikálni.

Több ilyen kedvenc helyem van, szakemberekkel találkoztam, érdekes dolgokat vitattunk meg, kérdéseimre olyan válaszokat kaptam, amik előre vittek.

Persze a legtöbb téma ostobaság, rengeteg helyet nagy ívben elkerülök.

Meglehet, ha kevesebb időm lesz, a valláskritika rovatból is kikopok, egyszer már, pont itt, meg is fogadtam.

Úgy tűnik, gyenge voltam, a kíváncsiság mégis csak odavitt.

Nem bántam meg, akadt érdekes téma bőven.

Ha akadt volna véleményed, megírhattad volna. Egy új, egy érdekes nézőpont felvetése mindíg kívánatos.

Ha rövid privátbeszélgetésünk valami kellemetlen érzést hagyott Benned, azt sajnálom.

Belátom, az lett volna a helyes, hogy a Tied legyen az utolsó szó, de mivel Te kerestél meg engem, udvariasságból mindíg válaszoltam. Ha kár volt, küldj egy privit, egy "!" jellel és tudomásul veszem.

Na jó, ez csak vicc volt.

Szia



.

2012. okt. 29. 17:42
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a "kedvenc" jelen esetben valóban pozitív, nem ironizáltam. Szerintem a sok dicséretből ez evidens, de azért megerősítem. :)

A túlságosan tuskó ateistákat le szoktam oltani; tapasztalhattad magad is. :D

Az embereket pedig nem aszerint tisztelem, hogy hívők vagy ateisták, hanem hogy milyen emberek.


A stílusod majd kialakul, ne aggódj emiatt; sőt, többször változhat is majd. Sőt, többféle stílusban is előadhatod magad, a szitutól függően (kérdés és beszélgető- ill. vitapartnerek). Csak hogy magamat hozzam példának :P , vannak, akik a szelídebb vagy a viccesebb oldalamról ismernek inkább; és nagyon meg szoktak lepődni, hogy van egy keményebb, harciasabb, beszólogatósabb oldalam is. Pedig ez mind én vagyok. :)


Srapnel érvelése lehet, hogy sokkal tömörebb és lényegbevágóbb, mint a tiéd; de teljesen igazad van: ezt nem mindenki tudja egyből megérteni. Sőt, tapasztalataim szerint nagyon kevesen. Nem ugyanaz a gondolkodásmód, definíciók stb. Beszélgettem már néhányszor vele, és legutóbb jeleztem is, hogy meg kellene már értenie, hogy a GYK nem az ő szintje; szerintem Titus Pullo az egyetlen hívő, akivel nagyjából azonos szinten vannak. Na, az ő vitáik nyomon követése már alapon jó kis agytorna: mire végre megértem, amit az egyikük ír, rögtön jön a másik, és megcáfolja... Volt egy kérdés, ahol már annyira nem bírtam ezeket a magaslatokat, hogy kénytelen voltam szétoffolni... :D

Ezért is nem szoktam már mostanában "szóba elegyedni" Srapnellel, úgysem nagyon értjük egymást. A szellemi (tudásbeli) fölényét elismerem, nincs ezzel semmi gond. Ha jól tudom, két vagy három diplomája van; nekem meg csak egy, az sem reáltudományos területen; viszont talán pont emiatt ő kevésbé tud rugalmasan gondolkodni. Lényeg, hogy nincs igazán közös nevező.


A privátjainkról: össze tetszik keverni valakivel. :P

Nem én kerestelek meg téged, hanem fordítva; csekkold le nyugodtan. Az első privátodra válaszoltam, talán a másodikra is; de aztán azóta talán kettőre még nem; és nem valami kellemetlen érzés miatt, hanem egyszerűen nem volt időm. Az elsőnél akartam is írni, hogy a "csak úgy beszélgetésre" nem szokott időm lenni; sajnos a már kialakult privátkapcsolatok egy részét is eléggé elhanyagoltam mostanában; vannak kedves ismerőseim, akiknek kb. 1 - 1,5 hónapja lógok a válasszal. :(((

De ehhez képest mégis itt beszélgetünk, nyilvánosan; tiszta vicces. :)


Üdv. :)

2012. nov. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Kedves Berta!

Amiatt ne fájjon a fejed, hogy nem privátban levelezünk, ez egy semmitmondó, elhibázott topic, valószínűleg senkit nem érdekel, aligha akadhat, aki figyelemre méltatja.

Véleménycserénkben sincs semmi különös, amit ne lehetne nyilvánosan leírni.

Hát köszi az elismerést, aligha szolgáltam rá, új nekem ez a műfaj, van tanulnivaló bőven.

Jelenleg az a dilemma foglalkoztat, hogy sok érdekes kérdést találtam, amiknek utolsó válaszai 1,2,3 évvel ezelőtt íródtak és azon töröm a fejem, érdemes e választ írnom rá, hiszen úgy tűnik, senki nem olvassa, (rajtam kívül, bár én mégiscsak odajutottam) vagy pedig írjak ki hasonló kérdést, aktualizálva és előtérbe hozva. Ez által a gondolataimra választ kaphatok, azokat kontrollálhatom, esetleg módosíthatom is.

Mindez jobbnak tűnik, de akkor a topicban leírt vélemények tűnnek el.

Te miként látod ezt?

Mi erre a gyakorlat?

Akad kérdés, amit több tucatszor is kiírnak. Ezeket nagy ívben elkerülöm, mert valami pontverseny, vagy értékelés hajhászás is van itt a GYK-n, ami számomra érdektelen, hiszen én a véleményem téves, vagy megalapozott módját az elhangzó érvekből szűröm le és készséggel elismerem, gyakran előfordulhat, hogy nincs igazam.

Az emberek véleménye engem is érdekel, de egy válasz elfogadhatóságát ostoba érvek nem befolyásolják.

Srapnel célja aligha az, hogy másokat meggyőzzön, ezért stílusa marad olyannak, ami számára érdekes.

A viták során a felhozott érvek saját véleményünket tükrözik, helyességüket elsősorban magunknak bizonyítjuk. Ha nézetünk téves volta bebizonyosodik és a vitában vereséget szenvedünk, akkor igazából győzelmet arattunk, mert egy téves beidegződéstől megszabadulunk és helyes, ezáltal értékesebb álláspontra teszünk szert.

Mindez könnyen belátható, bár elismerem, valamire való ember nem módosítja álláspontját lépten, nyomon.

Erre nincs is szükség, csak akkor, ha nézete téves volta kétségkívül bizonyítást nyert.

Egyszóval tanulni mindíg jó, és errare humanum est, de a másik ember legyőzése nem lehet cél, csak a saját álláspontunk helyességének a bizonyítása.

Mennem kell

szia

2012. nov. 3. 13:55
 24/31 A kérdező kommentje:

Némi humorral és kevésbé nagyképűen tálalva:

Ha megértetik az emberrel, hogy hülye, azzal csak nyer, mert közelebb kerül az igazsághoz...

2012. nov. 3. 14:21
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Helló, tzolko :)


A régi kérdésekkel kapcsolatban: akik válaszoltak az adott kérdésre, azoknál ugyebár a megválaszoltak között előre ugrik a link; nem tudom, ki hogy van vele, de én el szoktam olvasni ezeket. Újabb választ aztán vagy írok, vagy nem, ez általában a tartalomtól függ.

Tehát elképzelhetőnek tartom, hogy a válaszaidat olvassák néhányan; de a lecsengett kérdések ritkán szoktak újraéledni, akkor is általában csak rövid időre. A felhasználók többsége inkább az új kérdésekre szokott lecsapni; néhányan pedig különösen a provokatív témákra csapnak le, amikből valószínűsíthetően egy jó kis flamewar várható... :D


A régi topicokban leírt szimpatikus véleményeket szerintem nyugodtan felhasználhatod akár a saját kérdéseidnél, akár a válaszaidnál; átfogalmazva vagy akár bemásolva. Ha ma már nézted a megválaszoltjaidat, láthattál tőlem is egy kis copy&paste-et, egyenesen neked címezve. :D

[Régebben inkább a kérdések linkjeit másoltam be, de úgy tapasztaltam, hogy azokat kb. a kutya sem olvassa végig; vagy csak nem szólnak bele, és nem is reagálnak rá. Adott esetben persze mutogatom most is rendesen a linkeket. Úgy látszik, én vagyok a mutogatós néni. :D ]


"én a véleményem téves, vagy megalapozott módját az elhangzó érvekből szűröm le és készséggel elismerem, gyakran előfordulhat, hogy nincs igazam."


Ritka egy jelenség vagy... :)


"Srapnel célja aligha az, hogy másokat meggyőzzön, ezért stílusa marad olyannak, ami számára érdekes."


Nem tudom, mi a célja. Valószínűleg részben ugyanúgy "szórakozásból" ír, mint a nagy többség.


Az ezután következő gondolataidat nem másolom ide, csak megjegyzem, hogy nagyon tiszteletre méltó és követendő nézőpont. Nem sokan képesek ilyen hozzáállásra. Gyakran én sem. :D


Még néhány reagálás a másik kérdésből:

(És bocsi, de lehet, hogy számodra érdekes, amit Súr irkál; én viszont már így több hónap után tényleg nem bírom a zöldségeit. Kb. ugyanaz az érzés, mint egy bizonyos mami válaszainál: "fejem koppan az asztalon". Sokszor már el sem olvasom őket, csak átfutom, aztán katt a pirosra...

Most jutott eszembe, hogy kettejüket össze kellene hozni valahogy; biztos nagyon jól eltársalognának egymással. :DDD )


Tehát:


- Kafka: Grammarnáczi vagyok ugyan, de néha mégis hibázom. Nézd el nekem, legyél szíves. :)


- Hangszerek: Chopint nem csak a zongoristák szokták szeretni ám. :D

De azért nem tagadom le, hogy bár túlkorosan, de próbálkoztam a zongorával is.

Ha pedig visszaolvasod a válaszom vonatkozó részét, lehet, hogy leesik valami, ami eddig nem. :D

És ne felejtsd el Grieg-et sem; alapmű tőle a Peer Gynt. :)


- Egy kis trükköcske: Írd be a YouTube keresőjébe az ajánlott dal címét; szerintem biztosan lesz olyan videó, ami nincs letiltva Németországban. Emlékeztető: Sting - Whenever I Say Your Name.

(Ezt komolyan mondom, hogy egyszer már leírtam egy válaszban, de nem találom abban a szövegfájlban, ahol lennie kellene; lehet, hogy véletlenül kitöröltem...)


Én most tegnap óta majdnem egyfolytában ezt hallgatom:

[link]


Nem kell megvásárolni az albumot; ha rákattintasz a Play gombra, végighallgathatod az egészet; de külön is el lehet indítani a dalokat.


Üdv. :)

2012. nov. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Kedves Berta!

A Josh Garrelt tényleg sikerült meghallgatnom és tetszett.

Kissé a Jetro Tull ra emlékeztet, legalább is az ír dallamviláguk, persze Anderson agresszív fuvolajátéka nélkül. A nagyszerű vokál pedig a Yes re hasonlít. A Yes virtuóz és dinamikus hangszeres játéka időnként nekem is sok volt, amikor a disszonancia dominált és fáradt voltam hozzá.

Valószínűleg ez a német tiltás a videókra él elsősorban, mert a stingnél, de más videóknál is mindíg előjön.

Súrra nem érdemes túl sok szót vesztegetni, némely szózatához fűztem magyarázatot.

Mami ellenben kissé más kategória, nekem küldött egy nagyon hosszú és értelmes levelet, ami teljesen normális volt és megható. A gondolataimat meg akartam fogalmazni, ezért nem válaszoltam azonnal, de azóta sajnos nyoma veszett a levelének, így nem tudok már reagálni rá.

Nincs jó sorsa szegénynek, nemrégiben baleset is érte de vannak jó gondolatai is, pl.:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

ennél a kérdésemnél. (most én lettem mutogatós bácsi :-))

Hangzatos és nagy erejű elképzeléseik szokatlanok, mert minden előzményt nélkülöznek, bár igazságtartalma attól sem lesz egy állításnak, ha sokan egyetértenek vele.

Hiszen az még nem bizonyíték.

Meglehet, zenésznek, vagy művésznek kellett volna lenniük, bár mint már írtam, a disszonancia ott sem mindíg kívánatos.

Valahol olvastam, hogy Te figyelembe veszed a szerző emberi értékét egy mű elbírálásában, de ezt nem tartom helyesnek.

Gyakori eset, hogy valaki emberi hibáit nem tudja levetkőzni, de attól még kiváló zenész, festő, szobrász, vagy színész lehet.

A futtatott sztárok is tudnának mesélni, de ezt nem lobogtatják, mert esetleg nem tenne jót a róluk kialakult képnek.

Az persze más lapra tartozik, hogy ha egy mű alapvetőleg olyan értéket jelez, vagy képvisel, amivel nem értesz egyet, akkor nyilván nem értékelheti fel az ember.

Ha emberi gyarlóságaik műveikben megjelennek, akkor az aligha lehet kiváló alkotás.

üdv.

2012. nov. 10. 19:37
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Helló, Tzolko :)


Örülök, hogy tetszett Josh Garrel. Nem tudom, észrevetted-e, hogy jobb oldalon van még két albuma, amiket szintén meg lehet hallgatni. Itt az egyik, bár nekem ez lényegesen kevésbé tetszik:

[link]


Ha meguntad ezeket, szólj, tudok még jó zenéket. :D


Sting-ügyben sajnos akkor nem tudok mit tenni; bár el nem tudom képzelni, hogy egyetlen egy vidit se engedélyezzen a rendszer. :(


Mamitól nekem még mindig az égnek áll a hajam. Már belinkeltem néhány helyen azt a kérdést, ahol többen is kiakadtunk tőle; ha esetleg még nem láttad, tessék:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


Az 5. oldalon kezdte el nyomni a h.lyeségeit; de ha érdekel a téma, olvasd el az elejétől. :)


A kérdésedet láttam, akartam is válaszolni rá, csak nem értem el odáig. De majd még lehet, hogy pótolom. A válaszokat mindenképp végigolvasom majd, mert érdekelnek.


"Valahol olvastam, hogy Te figyelembe veszed a szerző emberi értékét egy mű elbírálásában"


Nem tudom, mire gondolsz pontosan; tudnál konkretizálni? Vagy legalább megmondani, melyik kérdésnél olvastál ilyesmit, vagy hogy milyen szerzőkről volt szó? Utána megvitathatjuk a témát. :D


Üdv. :)

2012. nov. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Szia Berta!

A Garrelra tettem egy könyvjelzőt, letöltöm majd, mert most ugyan gyors az elérésem, de ez nem tart soká.

Ne gondold, hogy smucig vagyok (német szó, csak náluk piszkosat jelent), de azért jöttem ide ki, hogy néhány millát összeszedjek, ha nem spórolok, semmi sem marad meg, ráadásul most állásom sincs, csak költségeim vannak, nem bokázhatok.

Nem tudsz valami jó mp3 helyet, ahol gitárzenét tölthetnék le? Semmi ének csak spanyol, flamenco, klasszikus.

Al di Meola, Robert Cox, Paco de Lucia, ilyesmi.

Már hiányzik, halgatni is szeretem. A régi linkek megszűntek és csak örökké fizetős helyekre akadok.

Megnéztem mami linkjét és ami az angolt illeti, hát tényleg gazdag nyelv, magam a computer english fokozatig jutottam, vagyis leírt szöveget elég jól értek, de beszédben nem vagyok járatos.

Nekem tetszeni mindig tetszett, jobban is mint a német, de az életem úgy alakult, hogy ennek nagyobb hasznát veszem.

Itthon nem nézek tv-t, de a szomszédnál láttam egy filmből részletet és történelmi film lévén egy szót sem értettem belőle. Más szavakat használtak, pl.: nem börtönbe, hanem tömlöcbe vetették a lovagot és a beszédstílus is régies volt akár csak nálunk a "lássátok feleim szümtükhel". Nagy csalódás volt és azóta szótárral fekszek és ébredek.

A szerzőkkel kapcsolatban, nem emlékszem már rá, hogy hol, de csak futólag jegyezted meg, hogy az is fontos, milyen maga az ember és ez feltűnt nekem.

Részben azért egyetértek, pl.: régebben kedveltem Woody Allent, de mióta a nevelt lányára szemet vetett nem szimpatikus többé, a viccein sem nevetek már annyira.

A tüske megmaradt, bár semmi közöm az esethez, nem is ismerem a körülményeket, de alapból kár volt ezt tennie.

Költők, írók, zenészek, képzőművészek esetén ellenben gyakori az emberi gyengeség, ám ha művükben ez nem tükröződik én elnézem nekik és csodálom alkotásaikat.

Művészlélek, mit is mondhatna rá az ember, mások, mint egy átlagpolgár.

Egy vitánk kapcsán támadtak új gondolataim, amiből kérdést is kreáltam, ráismerhetsz.

Kissé megbántam már, jobb lett volna, ha iszom egy teát helyette, vagy egy sört, de már mindegy. Ez aligha ilyen kérdés lesz, mint ahol most beszélgetünk, fejlődtem némileg, bár talán még mindig nem eléggé.

A nyelvtani hibáimért a tíz ujjas gépelés a felelős, amit most tanulgatok, az ellenőrzést megnehezíti a gyk. kis ablaka, ami nem túlságosan segíti a gyors és hatékony ellenőrzést.

Aztán nem ma tanultam a helyesírást, valahol a "higgy" szót is az orromra húzták, mert én "higyj" - ként írtam le, aztán égtem, mint a brikett.

Na ez sem mai kifejezés, de ha megérted, akkor akkor meglehet, egy korosztály vagyunk.

Hát szia, böngészem a melóhelyeket, kb. 12 ezer potenciális lehetőséget látok itt, nekem csak egyre van szükségem, de arra nagyon. :)

Szia

2012. nov. 12. 02:00
 29/31 A kérdező kommentje:

Bocs, kezdem kapiskálni mit is mondtál a mamiról.

Na rendben, előnyben vagy.

Azért van különbség köztünk.

Nekem nem koppant, hanem röhögök

már negyed órája

Meglepő módon találtam letölthető videót.

Úgy gondolom, Neked is meg kell nézned.

Flamencot kerestem és Brahms magyar táncokat találtam

Király, flamencoban

[link]

ezt látnod kell.

Azért a csaj penge!

Biztosan állíthatom, én messze vagyok tőle.

Az legalább is eszembe sem jutott, hogy Brahmst...

Pedig magyar vagyok.

O

ezentúl csak népdalt fogok játszani

Flamencoban

2012. nov. 13. 19:54
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Tschüß, Tzolko :)


Elnézést, hogy ilyen sokáig hanyagoltalak; valahogy nem bírom behozni a lemaradásaimat, ami hagyján, mert pár nap. De - természetesen - az időigényesebb válaszokat igénylő kérdéseket tologatom jobban. Most sem tervezek hosszú irományt, de majd meglátjuk. :D


1. A Garrel-oldalon a napokban fedeztem fel a "More releasis" opciót; most ezt az albumot hallgatom:

[link]


2. Nincsenek szupermilliomos ismerőseim, úgyhogy megszoktam, hogy a többség ott spórol, ahol tud. Én is. Ezt lehet smucigságnak nevezni, de szerintem csak ésszerű takarékosság. Úgyhogy ne aggódj. :)


3. Gitárzenés lelőhelyet nem tudok. Próbálkozz a YouTube-bal szerintem, biztos van egy rakás vidi, ami nálatok is engedélyezett; ezeket egy - ingyenes :D - letöltőprogival simán be tudod gyűjtögetni.


4. Ha akarsz gyúrni egy kicsit angolból, tudok gyakorlós linkeket, plusz szótárakat is. Csak szólj nyugodtan. Német nyelvű oldalakat nem ismerek, de szerintem egy kis böngészés után találhatsz. Bár ezek valószínűleg nem a régiesebb nyelvezetet preferálják.


5. A szerzőkkel kapcsolatban: konkrétan egy kérdésre emlékszem, ahol valaki De Sade márki és hasonló kretének idézeteivel hozakodott elő; na, az ilyesmiből tényleg nem kérek.

Woody Allen szövegeit én is bírtam régebben, némelyiket még most is. (Ezeket még a botrány előtt írta / mondta, tehát nem egy ilyen módon beteges elméből származnak.)


6. Most nem tudom már, melyik vitánkra gondoltál, így a kérdés sem ugrik be. Amúgy is iszonyatosan sok kérdéshez írok, plusz gyakran elkanyarodunk az eredeti témától, úgyhogy néha a címek sem derengenek.

Itt pl. tetszett, amit írtál, meg Döncike válaszai is:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

De nem fogok reagálni. Az a tökfej kérdező pedig nem érdemel energiát.


7. "A nyelvtani hibáimért a tíz ujjas gépelés a felelős, amit most tanulgatok"


Ez kamu duma, már bocsi. A vakon írással legfeljebb gépelési hibákat ejt az ember, nyelvtanit nem. :D

De azért jó gyakorlást. :)


"az ellenőrzést megnehezíti a gyk. kis ablaka, ami nem túlságosan segíti a gyors és hatékony ellenőrzést."


Vidd a kurzort a szövegdoboz jobb alsó sarkához, ahol egy aprócska négyzetben két kis ferde vonalat látsz. Bal egérgombbal kattints rá, tartsd lenyomva, és húzd lefelé addig, ameddig akarod / bírod. (Tudom, hogy ezt szaknyelven egérhúzásnak hívják, csak nem tudom, te tudod-e, azért írtam körül.)

Én nagyjából fél képernyőnyi méretűre szoktam húzni, pedig a monitorom a szokásosnál nagyobb méretű; de ez így kényelmes.


8. A "higgy" az egyetlen kivétel a hosszú gy-vel ejtett szavak között, amit nem gyj-vel írunk. Ennek oka az, hogy a szótő a "hisz", tehát nem gy-re végződik, mint a többi.


9. Az én korosztályom úgy égett, mint a Reichstag. :D

De azért a brikett szó jelentését is ismerem. :)


10. Remélem, mielőbb találsz munkát; akkor talán kevésbé leszel hajlamos kérdéseket kiírni... :DDD

A legutóbbi, amivel találkoztam, elég kemény lett. :D


11. Nagyon átvetted Súr stílusát

Még szerencse, hogy a h.lyeségeit nem.

És jó neked, hogy röhögni tudsz mamin.

Nekem nem túl magas a tűréshatárom

ekkora idiótaságok esetén.

A "Magyar táncok flamenco-stílusban" nekem nem jött be.

De a csajszi ruhája tetszik. :)

Viszonzásképp: erősen televágtam nemrég

zenékkel egy helyesírásos kérdést;

nézz be oda:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__helyesiras__350401..


12. Emlékeim szerint a többi kérdésnél - egy kivételével - már lezártam a társalgást. Még az 1967-es háborúról ígértem neked anyagot ide; előbb-utóbb erre is sort kerítek majd. Továbbá visszakeresem a privátjaidat, s ha valamelyik igényel választ, akkor azt is itt pótolom majd.

Ja, és látom, hogy buzgón írogatsz régebbi kérdésekhez is; pedig mint említettem, szerintem felesleges. Javaslom inkább, hogy állítsd át a kérdések sorrendjét, hogy ne a kiírás, hanem az utolsó válasz szerint legyenek rendezve; így a régebbi, de még élő kérdésekbe is be tudsz szállni, ha akarsz.


Üdv. :)

2012. dec. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!