Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az íráskép mindig arra dől,...

Az íráskép mindig arra dől, amerre az írás halad? Nincs olyan, hogy az ellenkező irányba?

Figyelt kérdés
Mert nekem pl. balkezes létemre is nagyon jobbra mutató írásképem van, de ha kipróbálok egy jobbról balra haladó írást, akkor az is jobbra dől nálam. És satírozásnál is úgy satírozok, mint a jobbkezesek, nem úgy, mint a balkezesek.
2012. szept. 13. 15:48
 1/4 Brányi Bence ***** válasza:

Nem mindig az írás irányába dől. (pl.: [link]


Megjegyzés: én is balkezes vagyok és egy időben úgy írtam, hogy a füzetet 90 fokkal balra fordítottam (jóformán függőlegesen).


Az íráskép többnyire valóban az írás irányába halad, de ez nem a kéztől függ, hanem az adott kultúra írás-irányától (azaz hogy balról jobbra vagy jobbról balra).

2012. szept. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És olyan kultúra nincs, ami jobbról balra ír, de balról jobbra dől az írás vagy fordítva?
2012. szept. 16. 23:09
 3/4 Brányi Bence ***** válasza:
De van - ahogy a magyarban, úgy bármilyen más nyelvben is a vannak, akik az írás irányába döntik a betűket, mások azzal ellentétesen (maximum mi nem vesszük észre a különbséget, ld. pl.: a jobbról balra író arab nyelv).
2012. szept. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Aki olvasta a Monte Cristo grófját, az hallott arról, hogy a jobbkezesek balkezes írása hátrafelé dől.

De könyörgöm! Ez az, ami a legnagyobb mértékben egyéni. Nincs két egyforma írás a világon.

2013. márc. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!