Miért van az, hogy ahány fiú, annyi írás, ezzel szemben a lányok szinte mind tök ugyanúgy írnak?
"A másik, hogy minden csaj kisállatokat meg ilyeneket rajzol a füzete szélére és szerintem a színes szövegkiemelőket is 99%-ban ők használják."
Én pálcikaembereket rajzoltam, mert kisállatokat nem tudok.
A lányoknál hamarabb alakul ki a rendszeretet, a szabálykövetés (erősebb is), ezért a tanítónéninek igyekeznek megfelelni, és mivel a szépírás kb. ugyanazt követeli meg, csak kis lehetőséget enged a fantáziának (mert a betűket nagyjából ugyanúgy kell kerekíteni), hasonlóvá válik az íráskép. Később ez annyiban módosul, kik milyen gyorsan írnak, akik gyorsabban, azoknál több az összeolvadás, eltérés a szabályoktól, lecsapnak sok betűt, hasonlóan kerekítenek, mert úgy gyorsabb stb. A fiúknál később alakul ki a végleges íráskép, mivel gyakran általánosban csúnyán írnak, lassan (mert a tanítónéni szabályainak meg kell felelni, kerekítik a betűket úgy, ahogy tudják), és addigra már kialakultabb személyiségük van (bocs, ezt máshogy nem tudom megfogalmazni), beleviszik az egyéniségüket az írásba. A lányoknál még azelőtt kialakulhat a végleges íráskép, hogy a személyiségjegyek markánsan megjelennének benne.
De nevetni fogsz, biológia szakon egy lány nem írt szépen. Ahány lány, annyi íráskép volt, míg a fiúk nagyjából ugyanolyan gyöngybetűkkel írtak. Megfordult a tendencia. (És még azt hittem, az én írásom csúnya. Kiderült, hogy anyukám 12 évig feleslegesen macerált.) Bár sokan tényleg kisállatokat rajzoltak a füzet szélére még növénybiológia órán is.
A színes szövegkiemelőt viszont tényleg a lányok használták többet: ez rendszerezi a szöveget, és a rendszeretet, szabálykövetés erősebb. Én akkor használtam, mikor először kaptam, imádtam a színét. De a könyv felénél elfogyott, azóta nem nyúlok ilyen filcekhez, az nagy csalódás volt. (Kb. ötödikes lehetettem.)
"A lányoknál hamarabb alakul ki a rendszeretet, a szabálykövetés (erősebb is), ezért a tanítónéninek igyekeznek megfelelni, és mivel a szépírás kb. ugyanazt követeli meg, csak kis lehetőséget enged a fantáziának (mert a betűket nagyjából ugyanúgy kell kerekíteni), hasonlóvá válik az íráskép."
Aha, így már érthető. Általános iskolában az irodalomtanárom úgy jellemezte az írásomat, hogy "olyan, mintha egy légynek betintáznánk a lábait és ráeresztenénk a papírra".:D Viszont most azt mondják, kifejezetten szépen írok. Van egy egyéni stílusom. Egyébként szerintem is az lehetett az ok nálam, hogy sok tollbamondás volt, valamint jártam helyesíróversenyekre, és ott nagyon gyorsan kellett írni és ebbe bele kellett szoknom. Pedig én kifejezetten szeretem a rendszerességet, a következetességet és a szabályszerűséget.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!