Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért van az, hogy ahány fiú,...

Miért van az, hogy ahány fiú, annyi írás, ezzel szemben a lányok szinte mind tök ugyanúgy írnak?

Figyelt kérdés
A fiúknak mindig van valami sajátos a kézírásukban, valami egyedi, a lányoknak ezzel szemben nagyon egységes az írásképe. Nem azt mondom, hogy itt nincsenek kivételek, de nagyon kevéssel találkoztam. Szinte mind ugynaolyan kerek, "ákombákom"-betűkkel írnak, rengeteg ívvel és vannak bizonyos közös stílusjegyeik, pl. hogy az n ugyanúgy néz ki, mint az u, az m, mint a w, tehát nem fölül, hanem alul ívelnek, meg ilyenek. A másik, hogy minden csaj kisállatokat meg ilyeneket rajzol a füzete szélére és szerintem a színes szövegkiemelőket is 99%-ban ők használják.
2011. dec. 4. 13:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
mert a lányoknak nincs lelke!
2011. dec. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen, a lányoknak ugyanolyan m és a w, csak fejjel lefele van az egyik, míg nekünk fiúknak teljesen ugyanolyan a w és az m :D. Ez amúgy szerintem azért van, mert a lányok sokkal nagyobb figyelmet szentelnek a dolgaikra, legyen az akár fontos, vagy teljesen fölösleges.
2011. dec. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem, egyik sincs fejjel lefelé. Ténylegesen ugyanolyanok, mert mindkettőnél a szár megúzása után alulról kezdik az ívet. Nálam lényeges különbség van a kettő között.
2011. dec. 4. 15:45
 4/13 anonim ***** válasza:
A lányokat az apró részletek és a hangulat érdeklik, a fiukat a végeredmény.
2011. dec. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Akkor miért nem írnak a fiúk is ugyanúgy?
2011. dec. 4. 16:31
 6/13 anonim ***** válasza:

"A másik, hogy minden csaj kisállatokat meg ilyeneket rajzol a füzete szélére és szerintem a színes szövegkiemelőket is 99%-ban ők használják."


Én pálcikaembereket rajzoltam, mert kisállatokat nem tudok.


A lányoknál hamarabb alakul ki a rendszeretet, a szabálykövetés (erősebb is), ezért a tanítónéninek igyekeznek megfelelni, és mivel a szépírás kb. ugyanazt követeli meg, csak kis lehetőséget enged a fantáziának (mert a betűket nagyjából ugyanúgy kell kerekíteni), hasonlóvá válik az íráskép. Később ez annyiban módosul, kik milyen gyorsan írnak, akik gyorsabban, azoknál több az összeolvadás, eltérés a szabályoktól, lecsapnak sok betűt, hasonlóan kerekítenek, mert úgy gyorsabb stb. A fiúknál később alakul ki a végleges íráskép, mivel gyakran általánosban csúnyán írnak, lassan (mert a tanítónéni szabályainak meg kell felelni, kerekítik a betűket úgy, ahogy tudják), és addigra már kialakultabb személyiségük van (bocs, ezt máshogy nem tudom megfogalmazni), beleviszik az egyéniségüket az írásba. A lányoknál még azelőtt kialakulhat a végleges íráskép, hogy a személyiségjegyek markánsan megjelennének benne.


De nevetni fogsz, biológia szakon egy lány nem írt szépen. Ahány lány, annyi íráskép volt, míg a fiúk nagyjából ugyanolyan gyöngybetűkkel írtak. Megfordult a tendencia. (És még azt hittem, az én írásom csúnya. Kiderült, hogy anyukám 12 évig feleslegesen macerált.) Bár sokan tényleg kisállatokat rajzoltak a füzet szélére még növénybiológia órán is.

A színes szövegkiemelőt viszont tényleg a lányok használták többet: ez rendszerezi a szöveget, és a rendszeretet, szabálykövetés erősebb. Én akkor használtam, mikor először kaptam, imádtam a színét. De a könyv felénél elfogyott, azóta nem nyúlok ilyen filcekhez, az nagy csalódás volt. (Kb. ötödikes lehetettem.)

2011. dec. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"A lányoknál hamarabb alakul ki a rendszeretet, a szabálykövetés (erősebb is), ezért a tanítónéninek igyekeznek megfelelni, és mivel a szépírás kb. ugyanazt követeli meg, csak kis lehetőséget enged a fantáziának (mert a betűket nagyjából ugyanúgy kell kerekíteni), hasonlóvá válik az íráskép."



Aha, így már érthető. Általános iskolában az irodalomtanárom úgy jellemezte az írásomat, hogy "olyan, mintha egy légynek betintáznánk a lábait és ráeresztenénk a papírra".:D Viszont most azt mondják, kifejezetten szépen írok. Van egy egyéni stílusom. Egyébként szerintem is az lehetett az ok nálam, hogy sok tollbamondás volt, valamint jártam helyesíróversenyekre, és ott nagyon gyorsan kellett írni és ebbe bele kellett szoknom. Pedig én kifejezetten szeretem a rendszerességet, a következetességet és a szabályszerűséget.

2011. dec. 4. 20:22
 8/13 anonim ***** válasza:
Az én írásomban az n és az u különbözik, az m és a w is, pedig nő vagyok. A geometria előadó viszont előre közölte, hogy nála ezek ugyanúgy néznek ki, és nála a zárójelekből kellett megállapítani, hogy egyenes vonalkoordinátáiról, vagy pont koordinátáiról van-e szó, és ő férfi volt.
2011. dec. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Alaque ***** válasza:
Azért van, mert a lányok törekednek rá, hogy szépen, olvashatóan írjanak, a fiúk meg leszarják, csak le legyen írva és ne csesztesse őket a tanár.
2013. máj. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Utolsó: lehet, hogy igazad van:D De én pl. emlékszem, hogy az elejétől fogva elég sajátosan írtam. Már harmadik osztályban se volt túl szép az írásom, pedig akkor még jobban meg akartunk felelni a tanító néninek.
2013. máj. 1. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!