Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért van az, hogy ahány fiú,...

Miért van az, hogy ahány fiú, annyi írás, ezzel szemben a lányok szinte mind tök ugyanúgy írnak?

Figyelt kérdés
A fiúknak mindig van valami sajátos a kézírásukban, valami egyedi, a lányoknak ezzel szemben nagyon egységes az írásképe. Nem azt mondom, hogy itt nincsenek kivételek, de nagyon kevéssel találkoztam. Szinte mind ugynaolyan kerek, "ákombákom"-betűkkel írnak, rengeteg ívvel és vannak bizonyos közös stílusjegyeik, pl. hogy az n ugyanúgy néz ki, mint az u, az m, mint a w, tehát nem fölül, hanem alul ívelnek, meg ilyenek. A másik, hogy minden csaj kisállatokat meg ilyeneket rajzol a füzete szélére és szerintem a színes szövegkiemelőket is 99%-ban ők használják.
2011. dec. 4. 13:03
1 2
 11/13 anonim válasza:

Ezzel most azt szeretnéd mondani hogy te egyedi vagy, nem vagy olyan mint a többi lány? ...

Na, én is "nő" vagyok és az írásomat bárki feltudja ismerni ha egyszer látta, apró, nyomtatott, precíz. Nincs semmi ív, n/m-t pedig semmiképp nem keverem u/w-vel.


Rajzolgatással kapcsolatban pedig elöször is;

- nem szeretem összefirkálni a füzeteim, sem hogy bele irkáljanak vagy bármi

- ha éppen tönkretették füzetem "szüzességét" és elkezdek rajzolgatni nem állatkákat rajzolgatok, sőt...

2013. máj. 2. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

ez a neveltetési pszichologiába keresendő szerintem, mert míg a lányok külső elismerésből kapták a bókok többségét pici korukban, addig a fiúk inkább a teljesítményük miatt. Az írás elsődleges feladata az információ dokumentálása, tehát a nyers tények megörökítése. Le van írva? nem baj, hogy csúnyán, de ettől még ügyes vagy kisFIAM.

Hogy írtad le lányom? Ilyen csúnyán nem írhat egy lány! (és lényegtelen, hogy mit írt... )


(szerintem)

2013. máj. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

"Ezzel most azt szeretnéd mondani hogy te egyedi vagy, nem vagy olyan mint a többi lány? ... "


Nem, azt akarom mondani, hogy én fiú vagyok, és a lányok általában másképp írnak, mint a fiúk.

2013. máj. 2. 11:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!