Szerinted valóban ilyen lesz a jövőben az élet?
Mostanában néztem egy két jővős filmet amollyan scifit. És eléggé érdekel.
Nem tudom, hogy a régi filmekben hogy képzelték el a mostani századot, és mi lett igaz és mi nem.
De a mostani filmek kb így mutatják a jövőt: Az autók repűlnek, vagy ha nem is, a föld fölött lebegnek, robotok csinálnak mindent, minden gépiesítve van. Ilyen 20-30-2040 es filmekben ilyen van már. És a Holdra lehet menni, meg űrutazni, az mindennapos dolog, mint ma a repülés.
a Tv az vcsak üveglap, hologram, a TV az a szoba 360 fokában jelenik meg
Megnéztem Japánt, a legmodernebb országot, de még egy lebegő autót se látok, akkor mikor lesz ilyen?
És ezek cssk képzeletbeli sci-fi filmek a néző szórakoztatására, vagy tényleg ilyen lesz a jövő Metropolisza?
Régen is hasonlóan képzelték el. A Vissza a jövőbe majdnem 30 éve készült, már abban is repülő autók meg hologramok voltak, és már erre az évtizedre képzelték ezt.
Repülő autó szerintem sosem lesz. Mint egyéni közlekedési módszer, a repülés túl sok gondot okozna.
> Nem tudom, hogy a régi filmekben hogy képzelték el a
> mostani századot,
A Youtube-on vannak ilyen videók az 50-es évekből. Például:
http://www.youtube.com/watch?v=42aUCl_YPso
Vagy itt van egy Apple videó a 90-es évekből:
http://www.youtube.com/watch?v=tlfTDlgAl_A
Érdemes megfigyelni, hogy mennyire nem tudnak elszakadni a korszak bevált formatervezésétől (nagydarab kapcsolók, stb.).
> Megnéztem Japánt, a legmodernebb országot, de még egy
> lebegő autót se látok, akkor mikor lesz ilyen?
Valószínüleg nem lesz.
Rengeteg olyan technológia létezik, ami valamilyen okból soha nem terjedt el. Személyes véleményem szerint ha megvalósíthatóvá válik is a repülő autó, akkor sem fog elterjedni.
Hogy milyen lesz a jövő metropolisza? Ez egy érdekes kérdés, nézzünk meg a ma metropoliszát, úgy néz ki mint a tegnap metropolisza. Nézz szét Budapesten, Brüsszelben, Párizsban, Londonban vagy New Yorkban: az épületek többsége klasszikus stílusú, csak olyan negyedekben vagy más nagyvárosokban (Tokió, Peking, Los Angeles) van mód gyökeresen megváltoztatni a város képét, ahol jelentős pusztítás történt vagy egyszerűen semmilyen korábbi arculathoz nem kellett alkalmazkodni. Addig csak kis mértkében veszik át az újjabb épületek a régiek helyét. Olyan dolgok mint a repülő autó nem kivitelezhetőek egyenlőre, emberi irányítással legalábbis semmiképp, de anélkül sem tartom reálisnak az elterjedésüket.
A robotokkal egyenlőre az a baj, hogy bár a kellő elektromosság már rendelkezésre áll egy átlag háztartásban is, nagyon bonyolult a felépítése és nagy szakértelmet igényelnek. Máskülönben az ember hetente hordhatná szervízbe a házi robotját, egyenlőre ez marad a gyárak és összeszerelő üzemek sajátossága.
Az űrutazás már most is elérhető a tehetősebb réteg számára, de egyenlőre egy elég korlátolt üzletág.
A televízió egy érdekes dolog a jövő szempontjából, de szerintem ez a "hazaérek, a nappaliban lehuppanok a kanapéra tévézni" téma már ma sem állja meg a helyét. A méretet már egyszerűen nem érdemes növelni, így ez a 360°-os panoráma nem valószínű, hogy elterjedne, a hologramnak meg egyszerűen értelme nincsen: jó képminőséget soha nem fog adni és nagy energiát igényel (hacsak nem trükközésről van szó).
Hogy mégis mi lesz a jövőben, ha nem ezek? Olyasmit kell elképzelni, ami a legtöbb helyen alkalmazható, hasznos, környezetbarát, könnyen alkalmazható és szolgáltatással összeköthető.
"Az autók repűlnek, vagy ha nem is, a föld fölött lebegnek..."
Ennek meg mi értelme van? Már most is lehetne, de értelmetlen. Tudod te mennyi üzemanyag kellene a repüléshez, ennyi energia és erőforrás sosem fog az emberiség rendelkezésére állni. Nem hogy az egész emberiség, de a ma autóval rendelkezők sem fognak repkedni, ennyi energia nincs kész! Elájulok, az ilyen '70-es, '80-as évek naív álmodozásától, mint a jetstones-ban a személyi jetpack mindenkinek... Vicces!
"...robotok csinálnak mindent..."
Nem elképzelhetetlen, de nem vennék rá mérget!
"...minden gépiesítve van."
Ez viszont 2040-re valószínű.
"És a Holdra lehet menni, meg űrutazni, az mindennapos dolog, mint ma a repülés."
Félig-meddig valószínű, attól függ, hogy a most kibontakozó űrturizmusnak mekkora lesz a sikere, milyen eredményes lesz. De, akkor sem hiszem, hogy olyan frekventált lesz, mint a repülés, elérhető lesz a felső középosztálytól bárkinek, de azért nem egy repülés kategória. Már ha bejön a Virgin Galactic, Bigelow Aerospace, SpaceX, stb. cégeknek.
"a Tv az vcsak üveglap..."
Már most van!
"hologram"
Pár év múlva ez is meglesz.
"Megnéztem Japánt, a legmodernebb országot, de még egy lebegő autót se látok, akkor mikor lesz ilyen?"
A városok arculata nemigen fog változni, ahogy előttem is említették a régi épületeket renoválják és építik újjá, mintsem újakat húzzanak fel. Az arculat nem fog tehát számottevően változni, az infrastruktúra viszont annál inkább! Valószínűsítem továbbá a pénz teljes digitalizálódását is 2040-re.
Amúgy itt vannak jó dolgok a jövővel kapcsolatosan:
Ők 2014-re valószínűsítik a hologrammos kivetítést példának okáért.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!