Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Tényleeg úgy fog kinézni a...

Tényleeg úgy fog kinézni a jővő Nagyvárosa mint sok sci-fi filmben?

Figyelt kérdés

Pk, Lb a robot neg sok ilyen filmben. Az autók repűlnek, vagy ha nbem is, a föld fölött lebegnek, robotok csinálnak mindent, minden gépiesítve van. Ilyen 20-30-2040 es filmekben ilyen van már. És a Holdra lehet menni, meg űrutazni, az mindennapos dolog, mint ma a repülés.

a Tv az vcsak üveglap, hologram, a TV az a szoba 360 fokában jelenik meg


Megnéztem Japánt, a legmodernebb országot, de még egy lebegő autót se látok, akkor mikor lesz ilyen?


És ezek cssk elképzeld sci-fi filmek a néző szórakoztatására, vagy tényleg ilyen lesz a jövő Metropolisza?


2012. jan. 9. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Valószínűtlen, hogy ilyen lesz. Pl autót röptetni rohadt költséges, energiapazarló. Hacsak nem lesz minden autóban mini atomerőmű, akkor nem fognak röpködni, márpedig az atomerőművek nem véletlenül vannak mélyen a föld alatt batonbunkerekben: ugyanis veszélyesek. Nem lesz minden átlegjózsinak sajátja. (Arról nem beszélve, hogy az urán is fogyóban van.)


Hologram meg ilyen dolgok lehet hogy lesznek.

2012. jan. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mai technológiák extrapolálásával sztem mind megvalósulhat. Pl a lebegő autó a mainál sokkal hatékonyabb akkumulátorokkal és ionhajtóművekkel. Hogy milyen sorrendben jelennek meg azt nem tudhatjuk. Pl az elképzelésekhez képest az űrutazás fejlesztése lelassult, a minél kisebb gépek fejlesztése meg felgyorsult.(pc, telefon)

A jövőben is várhatóan változni fognak a fejlesztés hangsúlyai, a divattól, háborúktól, nyersanyagszükséglettől és előre nem várt technikai felfedezések miatt.

2012. jan. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Atomerőművek azért nincsenek mélyen a föld alatt betonbunkerben:) Ezt nem tudom honnan vetted. Nagyon is a felszínen vannak, csak sok biztonsági intézkedés van, amivel megelőzik a veszélyek bekövetkeztét.

Nem hiszem, hogy 2040ben már szuperrobotok meg repülő autók lennének. Biztos sok új dolog lesz, de azért nem star trek.

Hogy több száz év múlva mi lesz az meg jó kérdés.

2012. jan. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Robotok már ma is léteznek. Azok a szerkezetek amik pl autógyárakban összeszerelik az autókat azok robotok, tény hogy nem "emberszerűek".


Az autók akkor fognak repülni ha kifejlesztik az ion-hajtóművet, akkor sem tudni hogy megéri e a használatuk majd. Az ion-hajtómű a zeppelin elvén képzelhető el ha érdekel.


Üveglap szerű tv van már ma is, ezt már fejlesztik egy ideje.


A hologram fejlesztése ha jól tudom, valahol ott tart hogy vízgőzbe már tudnak 3d-s fény teret csinálni. Ilyen bőven elképzelhető 10-20 éven belül.


A holdra pedig elmenni nagyon költséges, egészen addig az is marad amíg nem találnak ki egy sokkal fejlettebb-és kevésbé költséges hajtóművet. Egy ilyen művelet preparációi is nagyon körülményesek és költségesek.

2012. jan. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Létezik már repülő autó.

Nagyon drága és elég veszélyes. Biztos, hogy még jó ideig nem fognak úgy röpködni, ahogy a filmeken (úgy rettenetesen veszélyes).


Amúgy nem biztos, hogy a jövőben egyáltalán lesznek ekkora nagy városok. Mi szükség lenne sok embert kis helyre zsúfolni? Fizikai munka? Olyan nem sok lesz.

Szellemi munka mehet az Interneten.


Esetleg a szolgáltatások... fordász, stb. azért oda kell, hogy menjen a kuncsafthoz.

2012. jan. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%

"Tényleeg úgy fog kinézni a jővő Nagyvárosa mint sok sci-fi filmben?"


Eddig még szinte mindenben tévedtek a sci-fik. Az 50 évvel ezelőtti sci-fik pl. úgy ábrázolták a 2000-es éveket, hogy repülő autók lesznek, km magas felhőkarcolók és bolygóközi utazások. Ezekből nem lett semmi, viszont van helyette pl. internet.


Repülő autók nem lesznek 20-30 év múlva, és valószínű, hogy sohasem lesznek, mert nem gazdaságos röptetni egy autót, ha gurulhat is.


Ráadásul ha minden hálózatba van kötve, akkor egyre kevesebbet kell utazni.


Az űrutazás egy nem túl hasznos dolog. Ha mégis tömeges lesz, mert mondjuk valami másik bolygón hasznos nyersanyaglelőhelyek vannak, akkor oda úgyis automatikus szondák fognak menni. Szinte kizárt, hogy emberek fognak dolgozni más bolygókon. Nagyon gazdag turisták számára lehetnek turistautak, ahogy "űrturisták" ma is vannak, de ennek nulla lesz a társadalmi és technikai jelentősége.


"a Tv az vcsak üveglap, hologram, a TV az a szoba 360 fokában jelenik meg"


Ilyesmi már ma is van, nyilván, terjedni is fog.


"Megnéztem Japánt, a legmodernebb országot, de még egy lebegő autót se látok, akkor mikor lesz ilyen?"


Japánban elszegényedés van és lesz. Mivel annyira elöregedett a lakosságuk. A sok technikai csoda közben elfelejtettek gyereket csinálni.


A Föld lakosságának növekedése lelassulóban van, és le fog állni. Ezért a telekárak nem fognak a végtelenségig növekedni, és nem lesz mindig divat a legnagyobb városokba költözni. Ezért nem lesz szükség felhőkarcolókra sem. (Nem azért épülnek felhőkarcolók, mert az valami állati modern dolog, hanem akkor épülnek, amikor így éri meg a magas telekárak miatt).


Így aztán futurisztikus óriásvárosok se várhatóak. Manhattal vagy Hong Kong most is létezik, a jövőben is létezni fog, de az emberiség nagy része nem fog ilyen városokban lakni, mert annak egyszerűen nincsen semmi oka vagy értelme.

2012. jan. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!