Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha Erwin Rommel a "kedvenc"...

Ha Erwin Rommel a "kedvenc" hadvezérem "neonácinak" számítok?

Figyelt kérdés

nagyon tisztelem és szeretem őt, ő a kedvenc történelmi személyem is nemcsak mint hadvezér.

Eddig sokmindent olvastam/olvasok róla( könyv, internetes cikkek, egyebek)és anya azzal piszkál, hogy mit érdekel engem egy náci hadvezér, a végén még neonáci leszek...


2011. dec. 31. 19:12
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem attól vagy neonáci, hogy elismered Erwin Rommel hadvezéri képességeit. Csak sajnos annyira hisztérikus a közhangulat, annyira "divatos" lett mindenféle szélsőségnek hódolni (nem csak a szélsőjobboldali mozgalmakra gondolok) és annyira démonizálták az egykori náci Németországot, hogy sokan veszélyesnek gondolnak mindent, ami ezzel kapcsolatos.
2011. dec. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
nem
2011. dec. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
46%
Nekem meg Hitler szimpatikus. Nem érdekel ki mit gondol, de akkor is ígyvan.
2011. dec. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
29%
Nekem úgy rémlik, hogy Rommel öngyilkos lett Hitler miatt.
2011. dec. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Rommel nagy hadvezér volt, sok megmozdulását tanítják a katonai akadémiákon
2011. dec. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
31%
Hitler az emberiség szemete és egy végtelen ostoba aljas rosszindulatú ember volt! Gratulálok a példaképedhez!Csak a hasonszőrűek vonzódnak egymáshoz!Hitler az 1936-os olimpián a félidőben bement a német labdarúgók öltözőjébe mivel vesztésre álltak és megparancsolta nekik hogy meg kell nyerni a mérkőzést.Milyen szellemi képességű ember az ilyen? Az olimpia legnagyobb egyénisége Jesse Owens díjátadóján pedig előre ő volt kijelölve nem ment kezet fogni a világ akkori legnagyobb atlétájával!Milyen ember az ilyen? Mégegyszer gratulálok a példaképedhez!
2011. dec. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
57%
Amúgy a kérdezőnek Rommelről. Kiszolgálta a náci hadigépezetet bár a végén szembefordult velük ezért nyilván emberileg külömb mint egy Göring Goebbels vagy Keitel.
2011. dec. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
97%
Valóban, Hitler nem feltétlenül az, aki példaképként kellene állítani az emberek elé. Viszont a tehetségét el kell ismerni: rendkívül nagy hatású politikus volt, a békeszerződések által kicsit tönkrevágott, millió irányból korlátozott Németországból nagyhatalmat varázsolt és bizony csúnyán elverte a francia hadsereget - sőt, majdnem az angolokat is. Valamit csak tudhatott, hogy egyedül, jelentős szövetségesek nélkül uralta Európa nagy részét és hat évig tudott harcolni a jóval nagyobb gazdasági potenciált felvonultató szövetségesek ellen. Illetve nagyon jól sikerült mozgósítania a német népet: ha nem is értett mindenki egyet a céljaival, nem is volt mindenki hithű náci (mert az emberek többségét már akkoriban sem érdekelték az ideológiák), nem lázadtak fel ellene, nem voltak háborúellenes tüntetések és tömeges szabotázsok. Tehetséges politikus volt, csak nem biztos, hogy mindig, minden elve helyes volt. De hiba lenne azt mondani, hogy az őt vezérlő elvek kollektíven hibásak.
2011. dec. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Ki beszél it HITLERRŐL???Erwin Rommelről beszélek, a sivatagi rókáról, az afrika korps vezetőjéről, nem Adolf Hitlerről. Számomra Hitler egy erkölcstelen ember volt, és ennyi. Azt kérdeztem ha Rommel-el szimpatizálok, neonácinak számítok-e.
2012. jan. 1. 00:53
 10/26 anonim ***** válasza:
29%

Az a neonáci aki a náci eszmék feltétlan híve mintegy a náci párt tagjának tartja magát.Rommel se a hazáját védte afrikában egy agresszív támadó háborúban vett részt, ez tény.


[link]

2012. jan. 1. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!