Miért nem kapható sehol Oswald Spengler : A Nyugat alkonya című könyve?

Figyelt kérdés
Ez a könyv a múlt század egyik legfontosabb történetfilozófiai írása, számos szerző hivatkozik rá. Ennek ellenére sem boltban, sem antikváriumban nem kapható. Pedig 1994-ben kiadta az Európa Könyvkiadó.
2009. máj. 12. 15:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Az alábbi linken mindkét részt meg tudod vásárolni:


[link]

2009. máj. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Itt sincs belőle példány, csak előjegyezhető. Ami azt jelenti, hogy ha egyszer lesz majd, akkor szólnak... És ez elég régóta így van.
2009. máj. 13. 11:42
 3/27 anonim ***** válasza:

[link]


De a scribden is fenn van.

2009. júl. 27. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon jó kérdés! Többen antikvárius azt próbálta nekem beadni, hogy nem lenne rá vevő. Szerényen megkérdezném: miért kelt el akkor 1994-ben minden példány? És miért van, hogy könyvhiénák Magyarországon üzletet csinálnak belőle? (Több tízezer forintot is képesek érte elkérni.)


De hogy a kérdésedre is válaszoljak, a válasz számomra kézenfekvőnek tűnik. Magyarországon üldözik azokat a dolgokat, amelyek komolyan képesek felnyitni az ember szemét. E könyv megjövendöli a mi civilizációnk pusztulását


Első hozzászólónak üzenem:

A központi antikváriumban nagyon hosszú a várólista.


Második hozzászólónak:

Szerencsés lehet, aki eredeti nyelven képes elolvasni egy ilyen könyvet.

2010. máj. 25. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
0%

tegnap 03:58


Szedj valamit paranoia ellen.

2010. máj. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
62%

Gratulálok 01:13!


Idejössz és elkezdesz személyeskedni, sértegetni ahelyett, hogy érdemben cáfolnál meg.

Válaszold már meg Te a kérdést! Miért nem kapható? (magyar nyelven)

És mi a hozzászólásommal a probléma? De értelmesen válaszolj! Hiszen Te nem vagy paranoid.


A weboldal szabályzata értelmében "mások sértegetéséért kitiltás jár", de tudod mit? Elnézem Neked, az Téged minősít és nem engem.


(Köszi a lepontozást, pontozd le azt is, hajrá, vigyél le 0-ra! Azt hiszed érdekel? )

2010. máj. 28. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
0%

"Idejössz és elkezdesz személyeskedni, sértegetni ahelyett, hogy érdemben cáfolnál meg."


Mit lehet "érdemben" vitatni egy akkora baromságon, amin az ember nem tudja, hogy sírjon vagy nevessen?


"Válaszold már meg Te a kérdést! Miért nem kapható?"


Mert nincs rá kereslet. Tudod, már nem cuclizmus van, hanem kapitalizmus, mostanában azt adják ki, amit érdemes kiadni. Spenglert pl. nem adják ki havonta, mert az országban összesen kb. 5000 ember van, aki ilyesmit olvas, '94-ben már mind megvették a maguk spenglerét, és el fog tartani 20-30 évig, amíg újra annyi embernek hiányozni fog, hogy megint ki kell adni.


De tényleg, neked van igazad, a marslakók sugarakkal bombázzák az emberiséget, hogy nehogy öntudatra ébredjünk, és ezért nem adják ki Spenglert :))))

2010. máj. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
86%

Utolsó!


A hozzád hasonló böszmék miatt jön el nyugat alkonya mihamarabb.

Egyáltalán tudod miről szól a könyv?

Mi alapján mérted fel, hogy cca. 5000 embert érdekelne?

(És nem havonta nem adják ki, hanem 16 éve! Van ahol előjegyezhető, olyan hosszú várólistával, hogy több év, mire hozzájut az ember.)


Buchanan már a „Nyugat haláláról" ír. Majd 10-15 év múlva beszélhetnünk erről a kínai vagy iszlám uralom alatt. Franciaország már 10%-a arab és szaporodnak, mint a nyulak úgyszintén Németországban a törökök.

2010. máj. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Sziasztok, én tettem fel az eredeti kérdést. Nagyon sok helyen olvastam Spengler művéről, többek között Márai Sándor is említi az új kiadású (Helikon) Föld, Föld..! című kötet 105. oldalán, és nekem úgy tűnik, hogy ezt szinte minden értelmes, művelt ember olvasta régen, most viszont mintha egyszerűen a föld nyelte volna el. Időnként feltűnik egy-egy példány 30 meg 40ezrekért, de nem értem, miért nem adják ki egyszerűen újra, ma már nem akkor szám kinyomni valamit a modern digitális technikával akár csak ezer példányban is. Ha hozzájutnék 4-5ezer forintért, teljesen elégedett volnék. Ahelyett, hogy örülne a társadalom meg a világ, hogy valaki művelődni akar, még azt nézik hülyének, aki el akar olvasni egy könyvet?
2010. máj. 29. 13:21
 10/27 anonim ***** válasza:
0%

16:23


"Egyáltalán tudod miről szól a könyv?"


Igen.


"Mi alapján mérted fel, hogy cca. 5000 embert érdekelne?"


Amikor olvastam, az volt a benyomásom, hogy Blikk helyett nem sok munkás fogja ezt olvasni délután a metrón.


"Buchanan már a „Nyugat haláláról" ír."


Buchanant ne emlegessük egy lapon Spenglerrel...


"Majd 10-15 év múlva beszélhetnünk erről a kínai vagy iszlám uralom alatt."


Csacskaság. Az iszlám sohasem fog többségbe kerülni Európában, Kína pedig sohasem lesz regionális hatalomnál jelentősebb hatalom.


"Franciaország már 10%-a arab és szaporodnak, mint a nyulak úgyszintén Németországban a törökök."


Butaságokat írsz. Franciao. 10%-a bevándorló ugyan, de nem "arab". A bevándorlók egyáltalán nem "szaporodnak, mint a nyulak", csak ugye olvasni kellene, nem ex has kitalálni mindenféle ökörséget.


Művelődj:

[link]

2010. máj. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!