Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Lehetséges hogy magamról...

Lehetséges hogy magamról csináljak egy wikipedia cikket?

Figyelt kérdés

Ugyanolyat mint más embereknek van, életük, tanulmányaik, munkái, stb... csak magamról.

lehetséges?


2011. aug. 29. 12:37
1 2
 11/14 Vree ***** válasza:
100%

Nem, mert beleegyezik a Wikipédia jelentőségi irányelveibe. (notability)


[link]


Ha csinálsz egy oldalt magadról akkor erre hivatkozva rövid időn belül valószínűleg törlik úgyis.


("Nevezetesség" bázz...Aki a magyar Wikihez fordította az angol irányelveket mekkora kutyaütő volt már :) Mindegy, a lényeg benne van.)

2011. aug. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem,hacsak máshol nem említenek meg téged.(ld.amit előttem linkeltek)
2011. aug. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
100%
Nem tudom, meg kell próbálni. egyik osztálytársam beleírta a wikipédiába hogy szereti xy-nt..csak azért hogy bebizonyitsa a csajnak hogy mennyire szereti..elég nevetséges de mind1, a lényeg az hogy nem törölték neki.
2011. szept. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
100%
A Wikipédián nem nagyon ajánlatos öncikket írni, kivéve, ha az ember már letett annyit az asztalra, hogy nevezetesnek számítson. Ha vannak az illetővel riportok, interjúk, ilyenek, akkor nevezetes. Ha csak a fb-on, yt-on és egyéb közösségi oldalakon van jelen, akkor törlik, vagy ún. egyszerűsített törlés során (ez azt jelenti, hogy kiraknak a cikkre egy sablont egy indoklással (pl. nem nevezetes, nincsenek hozzá megbízható források), és ha nem ellenkezik senki, akkor az adminok egy hét után törlik a lapot) vagy törlési megbeszélés során, ahol nagy valószínűséggel szintén mindenki egyet fog érteni, hogy az illető nem nevezetes. És akkor az adminok egy hét után szintén törlik a lapot (persze vannak alkalmak, amikor elhúzódik a megbeszélés). Egy lapot akkor is vihetnek megbeszélésre, ha az egyszerűsített törlés sablont csak úgy, indokolatlanul leszedik. Az a baj egyébként az öncikkekkel, hogy az esetek nagy részében nem semlegesek, önfényezőek, magasztosak, és emellé semmi forrás nincs megadva vagy csak a közösségi/hivatalos oldalak. Mert hát sokaknak csak az számít, hogy az első helyen legyenek a gugli találati listáján (ugye mint tudjuk, a gugli a wikit vagy első találatnak hozza, vagy az első találatok között szerepel). Ugyanakkor akadnak olyan öncikkek is, amelyek tisztességesen meg vannak írva és a források is megfelelőek. Olyankor persze semmi gond nincs. De azért összességében nem csodálom, hogy tényleg nem ajánlják, hogy saját magadról írj, és bevallom, én is utáltam az öncikkeket wikiszerkesztô koromban.
2022. szept. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!