Ez az idézet mit jelent?

Figyelt kérdés
"Az egyház azt tanítja, a Föld lapos, de én tudom, hogy gömb alakú, mert láttam a Holdra vetett árnyékát, és jobban hiszek annak az árnyéknak, mint az egyháznak."
2011. aug. 7. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
ezt egy tudós vagy ateista írhatta. Jelentése, hogy ő a tényekben és az adatokban hisz, nem pedig a képzeletben és a vallásban. (+ a saját tapasztalatait részesíti előnyben)
2011. aug. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem amit lát azt hiszi alapon gondolkozik.
2011. aug. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%

nincs ezen mit agyalni, pontosan azt jelenti, amit jelent.

a tények felette állnak a hiedelmeknek, a dogmáknak.

2011. aug. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

mit kell ezen magyarázni? a szerző egy konkrét kérdésben (és sejthetjük hogy akkor több dologban is) inkább hisz a saját tapasztalatainak mint az egyház által terjesztett hiedelmeknek.


(attól még nem biztos hogy ateista, tehát lehet hogy hívő csak nem úgy hisz ahogyan azt az egyház előírná)

2011. aug. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!