Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit jelent az alábbi idézet...

Mit jelent az alábbi idézet Isaac Asimovtól?

Figyelt kérdés
Ha megfelelően olvassuk, a Biblia a legerősebb ateista erő, amelyet valaha kitaláltak.
2011. jún. 10. 19:36
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Azt, hogy a Biblia igazolja azt, hogy az emberi elme teremtette meg az Istent.


Az Isten az emberi elme szülötte.

2011. jún. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
ja és, hogy a Bibliai ellentmondások ( lásd kettéválasztotta a vizet ) erősítik az ateizmus terjedését
2011. jún. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kösz szépen, hasznos volt mind a két válaszod.


Egyéb okfejtést is szívesen meghallgatok.

2011. jún. 10. 21:42
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát azt jó lenne tudni, hogy ő konkrétan mire gondolt, miben látta ezt. Szerintem abban, hogy egy olyan istenképet ad a Biblia, amiben az Isten egy részrehajló, könyörtelen zsarnok és persze ha az Isten ilyen, akkor inkább nem kérünk belőle és jobban járunk ha nem hiszünk benne (persze lehet, hogy nem erre gondolt).


Gondolhatott ellenben a Bibliában található tudományosan is cáfolható állításokra, pl. Noé történetére, ami semmiképp nem megvalósítható, ha utána számolunk a dolgoknak.

2011. jún. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

bocsi nem pont a kérdésre válaszolok, csak egy gondolat:

ugyanezt a gondolatmenetet kifordítva:


ha rosszul olvasod a bibliát, akkor könnyű félreérteni.


Gyerekkoromban én is egy időben szórakoztam azzal hogy a bibliát olvasva megpróbáltam kiforgatni a dolgokat, megpróbáltam belekötni. Értelme ennek persze nincs sok. Felnőttként rájöttem hogy bármibe bele lehet kötni, még egy olyan pontos, egyszerű, és szűk területet lefedő írásba is, mint egy matematikai definíció.

2011. jún. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Értem. Mindenesetre a Biblia (ezt egy hitoktatótól hallottam) nem az igazat írja le, csupán egy mese, ami szemléltet, és Isten a valóságban sokkal csodálatosabban teremtette meg a dolgokat (ősrobbanás-elmélet).


Egy embertől, aki hittat tanított, és papoktól tanult.

2011. jún. 11. 17:42
 7/10 anonim ***** válasza:
Biztos hogy nem azt mondta, hogy a Biblia az nem az igazság. Max azt, hogy a biblia egy egyszerűsített leírása az igazságnak, és sok szimbólumot használ.
2011. jún. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
igaz!
2011. jún. 12. 17:17
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

Az emberi elme teremtette Istent + Asimov

Isaac Asimov: Az utolsó kérdés (The Last Question 1956, Science Fiction Quarterley, ford. Gömöri Péter, Galaktika 204, 2007március)


Röviden:

Az emberiség megépíti ACt, a supercomputert. Az emberiség fejlődik, az AC ugyancsak. Az évmilliárdok alatt, többször elhangzik ugyanaz a kérdés: "Visszafordítható-e az entrópia?" A válasz is mindig ugyanaz: "Értelmes válaszhoz elégtelenek az adatok". Eljön az entrópia, az utolsó emberi tudat is feloldódik az ACben, és az ember utolsó parancsa ACnek, hogy keresse meg a választ. És AC megtalálja.

"És akkor így szólt az AC:

- LEGYEN VILÁGOSSÁG!

S lőn világosság …"

2012. jan. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
érdekes...
2012. jan. 27. 21:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!