Mit jelent ez az idézet? "Hazudni tanít, aki tiltással nevel, de hazudni könnyebb, mint hibát ismerni el. "
De ha jutalmat kötsz valamihez, akkor is rá fog jönni, hogyha azt hazudja, hogy pl. megcsinálta a leckéjét, akkor is kap jutalmat, ha igazából nem csinálta meg.
Akkor ez nem "hazugságra nevelés"?
"De ha jutalmat kötsz valamihez, akkor is rá fog jönni, hogyha azt hazudja, hogy pl. megcsinálta a leckéjét, akkor is kap jutalmat, ha igazából nem csinálta meg.
Akkor ez nem "hazugságra nevelés"?"
Erről jó kis vitát lehetne nyitni. :) Igazából az egyensúly a fontos a nevelésben, tiltással hazudni tanul a gyerek, de az elkényeztetéssel is valami hasonlót lehet elérni.
A szeretet a legfontosabb tán a nevelésben, ha jutalmat kötsz valamihez, de normálisan neveled, szeretettel (nem ösztönös, hanem értelmes szeretettel, törődéssel, türelemmel), akkor nem fog visszaélni vele. Ha (túlságosan) tiltással neveled, és nem magyarázod el hogy miért nem jó, nem hagyod hogy hibázzon, és magától rájöjjön a dolgokra, akkor belekényszeríted a hazudozásba, még akkor is ha egyébként szeret, és nem szívesen hazudik neked.
Persze a gyerek jellemétől is függ ez, ami (erről is lehetne vitázni) szerintem nem csak a neveléstől függ
Ez egy Junkies-dal, nem? :)
Ha mindig tiltod a gyermekedtol a dolgokat, akkor hazudni fog neked, hogy ne jojj ra, hogy megtette. Es ha hibazott azzal, hogy megtette, amitol tiltottad, akkor is hazudni fog neked, mert fel attol, hogy utana kikap.
Ez az elet nagyon sok teruleten igy van, ebben az egy idezetben nyiltan irt igazat Szekeres Andras.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!