Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hány nyelv van a világon? És...

Hány nyelv van a világon? És miért alakultak ki?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 8. 07:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ki szerint mennyi; 4000-5000 vagy 6000 körüli is lehet valaki szerint. Hogy érted, hogy miért alakult ki? Az ember ki szerette volna fejezni magát.

Vagy hogy ennyi nyelv hogyan alakult ki? Nézd meg mennyi nyelvjárás van; valaha a rokonnyelvek is csupán nyelvjárásai voltak egymásnak, de idővel annyira eltávolódtak egymástól, hogy már külön nyelvnek számítanak.

2009. ápr. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok Pl:ausztráliában 500féle benszülött nyelv volt a többi földrésznél is hasonló a helyzet.Kína megolyan nagy hogy a TV műsorokat feleratozzák mert a belső területek nyelvi fejlődése sokkal lasabb mint a partmenti területeké.Álltalánosan elmondható,hogy nincs satil mennyiségű nyelv a világon.Azért alakultak ki,hogy információt cseréljünk.
2009. ápr. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi! "És miért alakultak ki?"<- Ezt arra értettem, hogy miért alakult ki több nyelv.
2009. ápr. 13. 10:20
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Több nyelv azért alakult ki, mert régen, az internet és a posta előtti korban a távoli területeken élő emberek nem tudták egymással egyeztetni, hogy mit hogyan nevezzenek el. A nyelvtant sem tudták egyeztetni. Az emberi agy szerkezetéből csak néhány alapvonala következik a nyelv struktúrájának, de hogy minek nevezik a követ, az eget stb., az nem, hanem az az életben dől el, társadalmi konvenció. Nyilvánvaló, hogy egy ausztrál bennszülött és egy grönlandi eszkimó nem fogja a tárgyakra ugyanazt a nevet aggatni, mert nincs köztük kommunikáció. Nem is az az igazi kérdés, hogy miért van ilyen sok nyelv, sokkal érdekesebb az a tény, hogy ilyen kevés nyelv van egy több milliárd ember által lakott Földön.
2009. ápr. 17. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
86%
A Mai ember elődje jó 100 000 éve kezdett szétvándorolni a világban. I. e 15 000-re Amerikába is eljutott, meghódította a világ legnagyobb részét. Eközben számos nép, törzs szigetelődött el egymástól, az utolsó jégkorszak, a Würm végeztével pedig mégtöbben szakadtak el környező népektől. Később törzsek vándorlásával ezek jobbára összeolvadtak (ilyen a kelta nyelv is, amely mára teljesen átalakult a germán hatásra). A nyelvészek ma azzal számolnak h nyelvek tízezrei léteznek, de csak 5000nél valamivel többet lehet egyértelműen meghatározni. A mai nyelvek legtöbbjének közös ősük van, közös ősnyelből alakultak ki. A hasonló hangtani tulajdonságokkal stb.. rendelkező nyelveket csoportokba, nyelvcsaládokba rendezik, ilyen pl az indoeurópai alapnyelv, Balti-szláv, Örmény,Trák-Fríg, Kelta, Itáliai/Hellén, Indoiráni, Germán leágazásokkal, melyeknek még sokkal több nyelvjárásai ismertek. A nyelvcsaládokba nem sorolható nyelveket izolált, "elszigetelt" nyelveknek nevezzük, ilyen pl a baszk nyelv is. Máig az etruszk nyelv is megfejtetlenül maradt (a Sumérral egyetemben). Az itt említett két nyelv bár kihalt, léteznek olyan nyelvek melyek eredete bár tisztázatlan, beszélik. Ilyen pl a Japán is.
2009. ápr. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi a válaszokat!
2009. ápr. 24. 14:50
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Pontos számot nem tudok és valószínűleg nagyon nehéz is lenne mondani.


Hogy miért? Mert a nyelv folyamatosan változik. És ha két csoport között nincs kapcsolat, akkor egy idő után szinte biztos, hogy máshogy fog változni. Minél tovább vannak egymástól elszigetelve, annál nagyobb lesz a különbség.

Az angol és a német még hasonlít, mert csak kb. 2000 éve vállt szét. Viszont az arab és mondjuk a navaho indiánok nyelve már alig, mivel több mint 10.000 éve szétvált.

2009. szept. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!