Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Vajon mennyire értékes az...

Vajon mennyire értékes az európai ember? És jogosan szégyenlem-e magam azért, mert európai vagyok?

Figyelt kérdés
Talán azért gondolom ezt így,mert európában tanultam a történelmet és más földrészekét nem ismerem annyira.De azt látom,hogy amerre európai járt-kelt a világban,ott pusztítás,öldöklés vette kezdetét,mindenféle mondvacsinált baromságok okán valamint a hatalomvágyuk miatt.Szinte minden tőlünk távoli kultúrát nagyon érdekesnek tartok és az a helyzet,hogy sokszor nagyságrendekkel értékesebbnek tartom az ottani embereket,mint az európaiakat.
2011. febr. 1. 12:55
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként jól jelzi a társadalmunk (a nyugati társadalom) dekadenciáját és életképtelenségét, hogy így érez a kérdező. Bűntudata van szinte. Pedig semmi oka rá, csak súlykolják bele.
2011. febr. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Nem konkrétan bűntudatot érzek,csak egyszerűen nem tudom másképp kifejezni.Egyszerűen csak nem értettem egyet(a kérdésem feltevésének pillanatában meg előtte) a "fejlett európai civilizációval" amikor azt gondoltam,hogy mi egy vérengző nép vagyunk.
2011. febr. 1. 18:51
 23/26 anonim ***** válasza:
90%

Értelmezésemben az európai ember = fehér ember, és ha így vesszük akkor az összes amerikai gyarmatosító, és mindenki aki más földrészeken telepedett le :ausztrálok, dél afrikai fehérek, stb, és nem az ottani őslakosok európaiak. Tehát a feketék, rabszolgasorba való döntése, gyilkolása, az őslakosok kiirtása, a keresztesháborúk, a más vallások üldözése: zsidók például, az úgynevezett kényszeres civilizálás (hittérítés, stb) szinte mind a fehér embertől származik. Mostanában tetteinkhez leginkább a környezet kizsákmányolása tartozik, illetve más népek leigázása energiaforrások miatt. A természetközeli törzseknél is voltak háborúk, és voltak furcsa szokások (bár nem tudom mi abban a furcsa, hogy kutyát esznek), ugyanakkor nem zsákmányolták ki végsőkig a természetet, és tudtak szimbiózisban is élni vele, na ezt tette tönkre az európai "kulturált ember" ráeröltetve furcsa hagyományait, és vallását egy másik népre.

Olykor én is szégyellem magam ezért, meg mert egy olyan fajhoz tartozom, ami tönkreteszi a bolygót, és vele együtt a saját életét.

2011. febr. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Akkor te bizony ostoba vagy. Bármilyen fejlett kultúra kihasználja a környezetét. Ha kicsit is használnád azt az evolúciós sikert, ami a fejedben van, nem mondanál ilyen hülyeségeket.
2011. febr. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 hollófernyiges ***** válasza:
100%

"ugyanakkor nem zsákmányolták ki végsőkig a természetet"


Ebben ne legyél annyira biztos. A Közel-Kelet meg Mezopotámia volt a civilizáció bölcsője, ott háziasították gyakorlatilag az összes fontos mai haszonnövényt és állatot, most szinte csak merő pusztaság az egész az erdőirtás, túllegeltetés miatt. Az anaszázik is leirtották az erdőket maguk körül és a sivatagosodás miatt kellett otthagyni a városaikat. A Húsvét-szigetiek is kiirtották az összes fát, aztán nem tudtak miből csónakot építeni hogy halásszanak. Ahová az ember először betette a lábát (Észak-Amerika, Ausztrália, Madagaszkár, Földközi-tengeri szigetek) mindenütt masszív fajpusztulás következett be, aztán kénytelenek voltak alkalmazkodni a lepusztított környezethez.

2011. febr. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Úgy látom,mégsem egyszerű ez a kérdés...
2011. febr. 2. 13:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!