Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Vajon mennyire értékes az...

Vajon mennyire értékes az európai ember? És jogosan szégyenlem-e magam azért, mert európai vagyok?

Figyelt kérdés
Talán azért gondolom ezt így,mert európában tanultam a történelmet és más földrészekét nem ismerem annyira.De azt látom,hogy amerre európai járt-kelt a világban,ott pusztítás,öldöklés vette kezdetét,mindenféle mondvacsinált baromságok okán valamint a hatalomvágyuk miatt.Szinte minden tőlünk távoli kultúrát nagyon érdekesnek tartok és az a helyzet,hogy sokszor nagyságrendekkel értékesebbnek tartom az ottani embereket,mint az európaiakat.
2011. febr. 1. 12:55
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Hozzátenném,hogy nem igazán értek a történelemhez.Én csak hozzáértők szíves véleményét szeretném elolvasni,hogy Ők is így látják ezt vagy nem.Előre is köszönöm!
2011. febr. 1. 12:57
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Ne szégyelld magad. Valószínű, ah más földrészekről terjedtek volna szét az emberek, akkor azok is ugyanilyeneket tettek volna, mint az európaiak. Az ember mindenhol ember.
2011. febr. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Az érdekharcokat igazából nem is tartom szóra érdemesnek,hiszen ezek valahogy teljesen természetesnek tűnnek így emberek között.Én valahogy arról szeretnék tájékozódni,hogy a legtöbb szenvedést és pusztulást európaiak idézték-e elő.
2011. febr. 1. 13:05
 4/26 anonim válasza:
4%
Neked annyi eszed van amennyi látszik, menj már le afrikába aztán nézz szét mi megy ott:)
2011. febr. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Bányai Károly ***** válasza:
96%
13:09, neked se sokkal több van. Afrika viszonylag békés volt, amíg az európaiak be nem vitték a fegyvereket, pénzt, meg át nem szabták a kontinenst a saját kedvük szerint.
2011. febr. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Bányai Károly ***** válasza:
100%
Kedves kérdező. A kérdés jogos, de egyet kell értenem az egyik korábbi hozzászólóval, ti. az ember mindenütt ember. Történetesen Európa érte el az emberi történelem folyamán a legnagyobb fejlődést technikailag, ez azt is jelenti, hogy a fegyverei sokkal hatékonyabbak, ezeket aztán elterjesztettük a világban, és mivel az ember olyan amilyen, rákapott az öldöklésre. Valszeg, ha puszta kézzel kéne minden áldozatot agyonverni, nem egy gombnyomással milliókat eltüntetni, akkor sokkal kevesebb erőszak lenne. Dahát, az emberiség történelme=háborúk sorozata. Amúgy meg nem is hiszek abban, hogy létezik Európai ember. Európa nem túl régi dolog, és nem is lesz túl hosszú életű.
2011. febr. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim válasza:
63%

Jaj hagyjuk már, mindenki előtt ott van a lehetőség.

Most akkor én is menjek és gyilkoljak meg raboljak, mert van rá lehetőség?

Akinek van normális esze nem csinál ilyeneket.

Szal ez, h megjelentek az európaikak csak egy olaj volt a tűzre.

ja és azok meg tudod mikor voltak békések? mikor még az anyjukban voltak.....

2011. febr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Van más harc érdekharcon kívül? Hiszen ha valakinek nem érdeke a harc, akkor annyira még az ember se agresszív, hogy poénból háborúzzon.

Egyébként egyetértek az előttem szólóval, ember van, nem európai. Ugyanúgy fellelhető a világ bármely táján népírtás és kegyetlenkedés.

2011. febr. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Én nagyon köszönöm a válaszokat,azért ne támadjon le senki.Több eszem van annál...Ez egy megfigyelésem csupán és utánajárok,hogy megállja-e a helyét.
2011. febr. 1. 13:48
 10/26 anonim ***** válasza:
83%

Érdekes a gondolatod..Szégyelled magad mert az európai történelem kemény,és rossz volt?

Akkor talán olvas utána az amerikai történelemre vagy Ázsia történelemre vagy akár egy afrikai történelemre..

Az amerikaiak például sokkal durvábbak voltak,hiszen az egész történelmük egy nagy átvágás..Ők sem voltak különbek mint az európaiak..Lásd :Rabszolga tartás. kukluxklan.HA valakinek hatalom vágya volt az pont Amerika volt..Érdemes utána nézni,hogy a két világháborúban anyagilag mennyivel gazdagabban jött ki a fegyver eladásból Amerikai.De vegyük Koreát,Vietnámot,vagy közel keletet.Mindenbe bele ütötték az orrukat..

Vagy vegyük Kínát.Leigáz egy békés országot (Tibet) avval a szöveggel,hogy haladniuk kell a korral.Békés szerzetesek ezreit irtották ki,és miért? A hatalom ,terület miatt..

Vagy vegyünk egy afrikai országot..Gondolom hallottál már a Ruanda népirtásról,ahol közel 1 millió ember halt meg (és ebbe sajnos nem szóltak bele az európaikat)

Érdemes olvasgatni a világ történelmet,és hamar rájössz nem csak Európa történelme véres,rossz..

Így a kérdésedre a válasz...ezért nem kéne szégyellned maga..

(egyébként még messze az európai történelem a legszebb ami nem csak a hatlomról szól,hanem van benne romantika,szépség is..

2011. febr. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!