Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Vajon mennyire értékes az...

Vajon mennyire értékes az európai ember? És jogosan szégyenlem-e magam azért, mert európai vagyok?

Figyelt kérdés
Talán azért gondolom ezt így,mert európában tanultam a történelmet és más földrészekét nem ismerem annyira.De azt látom,hogy amerre európai járt-kelt a világban,ott pusztítás,öldöklés vette kezdetét,mindenféle mondvacsinált baromságok okán valamint a hatalomvágyuk miatt.Szinte minden tőlünk távoli kultúrát nagyon érdekesnek tartok és az a helyzet,hogy sokszor nagyságrendekkel értékesebbnek tartom az ottani embereket,mint az európaiakat.
2011. febr. 1. 12:55
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Nagyon hálás vagyok a válaszodért!

Amíg iskolába jártam nem igazán érdekelt a történelem,de mostanában elkezdtem érdeklődni iránta.Később majd bizonyosan többet fogok tudni ezekről.

2011. febr. 1. 14:05
 12/26 anonim ***** válasza:
54%

ma 13:55 vagyok

Én imádom a történelmet,és rengeteget is olvasok..Nyugodtan elhiheted,hogy az Európai történelem messze nem olyan rossz mint bármelyik más..

Még most is vannak dolgok amiről olvasok,és meglepődöm,hogy ez megtörténhetett?

Mondok egy példát.

Amerika fel van háborodva a zsidó ügyek miatt.Teljesen ki vannak akadva,hogy az európaiak,hogy hogy nem tudtak a haláltáborokról,hogy voltak képesek a németek ilyet csinálni (a részletekbe most ne menjünk bele,mert nem ez a lényeg)

De ettől függetlenül az amerikaik teljesen természetesnek vették,és szerintük így volt helyes,hogy a 70 években a feketéket kizárták a társadalomból.PL: A feketék nem utazhattak bizonyos tömegközlekedési eszközökön. Amelyikre felszállhattak arra is csak úgy,hogy csakis hátul utazhattak.Nem ülhettek le egy fehér ember mellé..

Egyes egyetemekre a bőrszínük miatt nem vették fel őket...Volt a 6a-70 években egy nagy diáksztrájk mert a feketéket ki akarták zárni azokról az egyetemekről is ahová korábban járhattak.. A katonaságnál sem kaptak előrelépési lehetőséget..Kizárt volt,hogy abban az időben egy fekete a konyhán kívül más beosztásban legyen..Nem nagyon találkozhattál volna akkor egy fekete tábornokkal.

És ez mind 1960-1970-es években történt..Ez csak egy kis történelem.,de nekünk hogy olvassuk kicsit fura nem?

A régebbi időkről még érdekesebbek vannak..

2011. febr. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 hollófernyiges ***** válasza:
100%

Nézz utána hogy

- a japánok mit műveltek Kínában 1936-1945 között (lásd még nankingi vérengzés)

- a mongolok mit műveltek az arabokkal (Horezm sorsa pld. bár az nem arab), oroszokkal, vagy velünk

- a törökök mit műveltek Magyarországon

- a maják és az aztékok kedves szokásának hogy naponta több ezer ember szívét vágták ki áldozatul

- hogy hogyan történt az afrikai rabszolgakereskedelem, az egyik néger elfogta a másikat és eladta a fehéreknek rumért meg puskáért, maguk a fehérek gyakorlatilag soha nem fogdostak össze feketéket

- ha már a rabszolgakereskedelem: hogy az arabok hány millió feketét hajtották át a Szaharán, akiknek alig fele élte túl az utat

- hogy India függetlenné válásakor 1947-ben hogyan gyilkoltak meg félmillió embert


A történelem érdekes, pld a rómaiak mondták azt, hogy hallgattassék meg a másik fél is.

2011. febr. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Vagy emlékszel pearl harbor történelmére? Gondolom igen..

Tudtad,hogy utána az összes japánt aki már amerikai volt akiknek már a gyerekük Amerikában született táborokba zárták őket? Mindent elvettek tőlük,a munkájukat,házukat,vagyonukat,és mint a zsidókat egy kijelölt munkatáborba szállították őket mint a haza ellensége..Voltak köztük neves japán tudósok,tanárok akik már több éve ott éltek,akik állampolgárságot kaptak,akiknek a gyerekei még japánul sem tudtak beszélni..De a japán támadás miatt őket büntették a legjobban..

Vagy az ős indián lakósokról is lehet olvasni,hogy miképpen vették a földjüket,és zárták őket is egy táborba..

2011. febr. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Hát ezekről halvány lila gőzöm sem volt.Vagyis ilyen részletesen nem...
2011. febr. 1. 15:18
 16/26 anonim ***** válasza:
27%
Nah, pl Afrikáról annyit, hogy ott addig volt béke és nyugalom, amíg az európai ember ott volt és uralkodott. Előtte ugyan kisebb volumennel ment az öldöklés, mert ugye nem voltak olyan jó fegyvereik. De a néger az egyik legembertelenebb (a mi kultúránk szerint) és legkegyetlenebb nép.
2011. febr. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Én ma néztem egy ismeretterjesztő filmet,amiben arról is beszéltek,hogy az egykori II.Lipót belga király milyen alattomos módon hajtotta igába Kongót.Úgy tekintett rájuk,mintha állatok volnának és maguktól nem képesek civilizáltan élni.A nőket láncra verette,a férfiakat pedig elküldte kaucsukot gyűjteni.Amennyiben nem tudták leszállítani a havi normát,levágta a kezüket.Mindegy,hogy gyerek vagy felnőtt volt.
2011. febr. 1. 15:55
 18/26 anonim ***** válasza:
17%

>Úgy tekintett rájuk,mintha állatok volnának és maguktól nem képesek civilizáltan élni.


És milyen igaza volt. Nem képesek civilizáltan élni (a fajuk persze nyílván ember). Kultúrális örökség. A máshol felnőtt négerek nem ilyenek.

2011. febr. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
54%

ma 15:41

Azért Afrikát sem kell félteni ha gyilkolástól,háborúkról van szó..Ők maguk is a törzsek között ádáz harcot vívtak,igaz nem lő fegyverekkel hanem mérges nyíllakkal,botokkal..

De mesélek valamit.A tévében láttam,nem akarta elhinni így gondoltam megkérdezem azt az embert aki oda valósi,hogy mi igaz ami a tévében volt.Ma is történnek ilyen esetek Afrikában.Afrikában ha egy albínó gyermek születik az a többi afrikai boszorkánynak ,és a rossz hírnőkének tekintik,ezért a céljuk az,hogy minél előbb megöljék,feldarabolják ezeket a szerencsétlen gyerekeket.

Az éj leple alatt behatolnak többen a kunyhóba,és a szülők/testvérek előtt hurcolják el az albínó gyermekeket. Később kivégzik őket..Nem hittem el,hogy ma 2011--ben ilyen van!

Mivel Angliában élek/dolgozom,így van afrikai kollégám aki arról a vidékről származik ahonnan a történet is.Rákérdeztem,és azt mondta hogy IGAZ! Még ma is nagyon sokan hisznek ebben,és amikor valahol albínó gyermek születik,ott a szülők folyamatosan vándorolnak,hogy titokban maradjon,hogy a gyermekük felnőtt kort megélje.Sokszor 6-7-14 éves gyerekeket találnak meg,és ragadnak ki a szüleiktől.A szülők is tehetetlenek sokszor 10-20 felbőszült férfi ellen..Sajnos a rendőrség ha van egyáltalán vagy hasonlóképpen gondolkodik vagy ők is tehetetlenek..NA és ezekhez a mészárlásokhoz semmi közük a nyugatiaknak,európaiaknak..Ez a saját törzsükön belül zajlik..A kollégám mesélte,hogy törzsön belül régen is voltak nagy harcok amiről mi európaiak nem is tudunk..Azt,hogy amikor felfedezték Afrikát,és a kereszténységet akarták terjeszteni,azt hogy vadállatnak tekintették az ott élő afrikai embereket,nos az akkor i felfogás szerint cselekedtek..De ez nem is meglepő,hogy barbárnak tartották őket,hiszen ma is fel vagyunk háborodva egyes szokásokon,dolgokon(vegyük például a kutya evést ami Afrikában is megszokott)Akkor képzeld el,hogy egy európai hogy kiakadhatott azon az afrikai szokáson,hogy egy harc során a győztes fél evett a másik testéből,de nem azért amiért az európaiak gondolták,és alkalmazták(pl: tengerészek) hanem azért ,mert a hitük szerint ha fogyasztanak az ellenségük testéből akkor annak ereje,harci tudása beléjük száll..

Szóval Afrika is elég kemény volt európai beavatkozás nélkül is.

2011. febr. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolóhoz még annyit tennék hozzá: csak tudd, Kérdező, hogy Szomáliában de több arab országban is úgy tudom, a mai napig is törvényben levő kivégzési mód a MEGKÖVEZÉS! Embereket a földbe ásva agyondobálnak kövekkel, amíg mozog. Ennél primitívebb, állatiasabb dolgot nehezen is tudnék elképzelni. A Wikipédia szerint (na, most lehet, hogy röhögni fogtok, hogy onnan vettem az információt, de sajnos nincs más forrásom) még a kő nagyságát is behatárolják, nehogy egy túl nagy kő túl hamar végetvessen a szenvedésének! Aki ilyet eltűr, az tényleg nem ember.



Egyébként ezt ne vetítsd magadra. Jól írták előttem: az ember mindenhol ember, most sajnáljuk az indiánokat (én is sajnálom őket) de lehet, hogy ha ők jutottak volna olyan fejlettségig, mint Európa, akkor ugyanazokat követték volna el, mint mi.

2011. febr. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!