7milliárd emberből álló "szuper-ember" Lehetséges?
Történtek már nagy ugrások az evolúció során, mint például másfél milliárd éve, amikor különálló sejtek össze kezdtek dolgozni, létrehozva egy sok sejtű, de közös tudatú lényt, ami immár egyként érzékeli önmagát.
Lehetséges hogy az emberiség tagjai közt is kialakuljon valami hasonló összekötő kapocs?
Ami azt illeti olyan eseméyn nem volt. A sajtak folyamatosan kezdtek együtt működni, lásd kolónia, telepes testfelépítés stb. Másrészt pedig szó sincs arról, hogy ezek az élőlények rögtön tudatosak lettek volna.
Az eredeti kérdésre igy nem a válasz. ahhoz, hogy valamiféle kapcsolat alakuljon ki, léteznie kéne egy evolúciós irányzatnak, ami ilyen irányba hat. Ilyen létezéséről viszont nem tudunk, és gyébként pusztán az egyedszám nem is indokolná a létrejöttét.
Na most a sejtek nem tudnak arról, hogy létezik ez a közös tudat, tudniillik ez nem közös tudat, hanem egy felettük kialakult absztrakt dolog. Tehát akár már létezhet is ilyen, csak mi nem tudunk róla, mert nem kommunikál velünk.
Ha még vadabb szeretnék lenni akkor azt mondanám, hogy már létezik is ilyen, hiszen tetszőleges anyag- illetve energiacsoportosulást tekinthetünk tudatosnak, hiszen a tudat nem egy kézzelfogható dolog (a tied sem), ahogy az ember, minden más is (az ember lába, az ember lába és a cipője, egy gödör, BÁRMI) reagál az őt ért ingerekre, komplexitásától függő bonyolultsággal, tehát akárminek lehet tudatot feltételezni.
Emberekből nem nagyon lehet olyan szuperszervezetet kialakítani, mint egy méhkas, egy hangyaboly, vagy egy termeszvár.
Tekintve, hogy még a legközösségibb szellemű országok is, mint például Japán individualista egyének laza szövetségének számít a sejtállamhoz és a rovarállamokhoz képest, ahol az élőlény tényleg csak az egész szervezetért él. Nincsenek egyéni céljai egy méhek, vagy egy hangyának.
Egy másik ok: ezekben a társadalmakban csak néhány kiválasztott egyén szaporodhat, akiknek az a munkájuk, hogy szaporodjanak.
kérdező, én nem szívesen élnék egy ilyen társadalomban.
"közös tudatmező"
Ez sci-finek jó, de nem tudományos.
Nincs bizonyított elmélet arról, hogy minek van tudata és minek nincs, meg hogyan alakul ki a tudat. Spekulációk vannak, tudásunk nincs róla.
Hello.
Tetszik a kérdésed, és jó a megfigyelésed is. De mi lenne ha nem alulról építkeznénk? Hanem megfordítanánk a dolgot és felülről úgy, hogy nem a pici "tudatok" hoznak létre egy-egy nagyot, hanem 1 nagy hozza létre a sok sok kicsit, mert ha jobban elmélyedsz ebben, akkor végül az egy nagy(univerzum) hozta létre önmagában a sok sok kicsit(persze különböző "méretű" összeállásokban). Kérdés, hogy tudatosan tette/teszi e, és tudnánk mi(emberi tudatok) is esetleg egységet alkotni. :)
üdv
26/F
LastOne.Left
Üdv,
-Áron 22F
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!