Van olyan tudás amit az emberiség elvesztett mert nem
adták tovább, végül az utolsó ember is meghalt aki
rendelkezett az adott tudással? Vissza tudták nyerni?
Figyelt kérdés
Ha pl senki nem tanulna szívsebészetet, az utolsó szívsebész is meghal akkor sok kutatás kellene hogy újból birtokában legyenek a szívsebészetnek?
Lényegében ez történt az alexandriai könyvtár leégésével a kora középkorban. Azt mondják, az ott elveszett tudás a tudomány fejlődését évszázadokkal visszavetette.
tegnap 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
3/14 anonim válasza:
A tudást kitartó munkával meg lehet szerezni.
Az első szívsebészeti eljárást is képesek voltak kidolgozni úgy, hogy szisztematikusan gyűjtötték hozzá a sebészeti ismereteket. A sebészet egy annyira hétköznapi mesterség, hogy amint szükséges lenne egy szívsebészeti eljárás kidolgozása, azt néhány éven belül tökéletesen megoldaná egy orvoscsoport.
Ma nem foglalkozhatsz emberi szívsebészettel csak úgy, mert egy maffiaelveken szerveződő, fehér köpenyes imázsú szakmai csoport monopóliumot tart fenn erre a tevékenységkörre. Ezért csakis állatokat műthetsz a pincelaborodban - de azt is csak illegálisan!
A tudás forrása nem csak az elődeinktől kapott örökség, hanem a saját intellektusunk segítségével végzett kutatómunka is lehet, és ez az utóbbi az alapvető.
tegnap 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
4/14 anonim válasza:
Az alexandriai tekercsek jutottak nekem is rögtön eszembe. Egyébként a tudás csak egy dolog. Tapasztalatot ugyanúgy nem lehet pótolni.
tegnap 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
5/14 anonim válasza:
Nagyon sok ilyen van. Nem rég olvastam valahol egy nem is túl régen (az 1950-es években) Magyarországon készült számítógépről, amelyről minden ismeret elveszett. Kb. csak annyit lehet róla tudni, hogy létezik. Ennyi az összes tudás róla. És semmi több, és nem is volt olyan túl régen. Nem kell évszázadokat vissza menni. Rengeteg-rengeteg akár minden napi használatban volt tárggyal kapcsolatos tudás is elveszett, rengeteg múzeum tele-tele olyan dolgokkal amiről senki nem tudja még csak azt sem, hogy egyáltalán nagyvonalakban mire használták (azt, meg hogy konkrétan mire és hogyan arról meg egyáltalán semmit nem lehet tudni). És köztük van nagyon sok amelyik alig több, mint 100 éves. És ez nem csak Magyarországon van így, hanem szerte a "fejlett" világban. Valamelyik külföldi múzeumban láttam olyan használati tárgyat amit valamikor az 1800-as évek végén sorozatban gyártottak, reklám, hirdetés minden megvan róla, azt is lehet tudni, hogy mennyiért árulták (normál ár, akciós ár, hol lehetett megvenni stb. stb.), csak éppen arról nincs semmi információ, hogy mire volt jó, és hogyan használták. És nem kell évszázadokat vissza menni az időben.
tegnap 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
6/14 anonim válasza:
Például a görögtűz titkát a bizánciak magukkal vitték a sírba.
A kínai kulturális forradalomban is sok régi tudás elveszett, mert a kommunisták értéktelennek, haszontalannak ítélték.
tegnap 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
7/14 anonim válasza:
#6 - jaj, már nehogy egy historikus égő kulimász (görögtűz) titkán siránkozzunk, mikor a jelenkorunkban ezerszer különb pirotechnikai gyújtókeverékek tárháza áll rendelkezésre!
tegnap 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
8/14 MDaniel98 válasza:
Állítólag a németek már nem tudnának olyan nagy méretű impozáns csatahajókat építeni, mert mivel a második világháború után nem volt alkalmuk gyakorolni a speciális mérnöki tudás már nem áll rendelkezésre.
tegnap 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
9/14 TappancsMancs válasza:
Rengeteg ilyen van. Ez inkább egy elég terjedelmes lista lenne.
tegnap 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
10/14 anonim válasza:
#7: Akkor legyen építkezés a téma: az ókori római beton összetételét még mindig nem ismerjük pontosan.
A népművészet számos szimbólumát nem ismerjük.
Az ókori egyiptomi hieroglifákról való tudás elveszett, és meg kellett őket fejteni.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!